Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva toksoplazmoza in vprasanje o zdravilih

toksoplazmoza in vprasanje o zdravilih

Lep pozdrav!

Spet se obracam na vas s vprasanjem. Prebrala sem vse, kar je bilo napisano na tem forumu o toksoplazmozi in prehrani v nosecnosti. Pa imam vseeno nekaj vprasanj. Razumem, da ne smem jesti hrane zivalskega izvora, ki ni termicno obdelana, se pravi suhih salam, sunk in pastet. Kaj pa ribji namazi in ribje pastete brez konzervansov ter tune? Ali so lahko ribe tudi prenasalci toksoplazmoze? Zanima me tudi, ce so lahko papagaji prenasalci toksoplazmoze in ali jo lahko dobim od papagaja, ki ga imam ze 10 let?

Pa se eno vprasanje. Jemljem Medrol in zaradi kronicnega zaprtja tudi Prorectal. Na navodilih za Prorectal sem prebrala, da ob hkratnem jemanju kortikosteroidov lahko pride do povecane izgube kalija, zato se lahko poveca ucinek srcnih glikozidov. Kaj to pomeni in ali naj me skrbi?

Se opravicujem, ce sem slisati malce paranoicna, ampak do te nosecnosti sem prisla po dolgih letih in veliko IVF postopkih in ne bi rada zdaj naredila kaj narobe.

Hvala in lep dan, Sari

Ribe in papagaji ne prenašajo toksoplazmoze v nobenem primeru. Povečano izločanje kalija lahko nadomestite z uživanjem večje količine sadja, predvsem banan ipd., lahko pa si solite hrano s kalijevim kloridom, nadomestkom z sol, ki je sicer slan a veliko manj kot kuhinjska sol.
Če ne jemljete glikozidov kakršna sta Digitalisa digoksin in/ali digitoksin naj vas podatki o delovanju srčnih glikozidov ne vznemirjajo. Poskušajte se sprostiti in uživati v nosečnosti kolikor morete, s pretiranim prebiranjem in paranojo, ki jo resnično razvijate, sebi in bodočemu otroku ne boste nič koristili. Zaupajte v svoj šesti čut in ne poskušajte iskati vprašanj in potem vseh mogočih odgovorov vsepovsod po nepotrebnem.

New Report

Close