Najdi forum

Lep pozdrav!!

Zelo me je strah ginekološkega pregleda!!Ali močno boli ko ti uzamejo bris?
Rada bi zaščito!!Zanimajo me tabletke!Koliko časa moraš jemati tabletke,da lahko imaš spolne odnose brez skrbi??
-Stara sem 21 let in grem prvič na ginekološki pregled!Strah imam zaradi tega ker sem kot otrok hodila na širjenje ledvičnega kanala!!Ali tako močno boli kot to??

hvala!

Draga Mihaela,

strah je povsem odveč. Za pregled se uporabi “račjemu kljunu” podoben inštrument, ki samo toliko razmakne stene nožnice kolikor je potrebno, da se dobro vidi maternični vrat. Vsekakor ta “kljun” ne zavzame več prostora kot ga sicer “moški spolni ud v erekciji” čemur je nožnica več kot dobro prilagojena. Bolečina, ki se včasih pojavi, nastopi večinoma zato, ker se ženska ne zna sprostiti, bodisi iz sramu ali ker je sicer napeta (strah, trema). Seveda pregled pred prvim spolnim odnosom ni potreben, če ste ga že imeli pa pregled priporočam. Pred pregledom poprosite ginekologa, naj vam vsaj pokaže ta “račji kljun” predno ga uporabi, vsaj osebno ga pacijentki včasih dam tudi v roke, saj je to najboljši način premagovanja strahu in napetosti.

Če se tabletke pričnejo jemati pred 5. dnem ciklusa potem je sosatna zaščita od prvega dneva jemanja nepotrebna, sicer pa priporočamo kondom še 7 dni od prve tabletke. Po tem je zaščita popolna tudi v času 7-dnevne pavze, ko pride običajno do prekinitvene krvavitve (ali pa tudi ne).

New Report

Close