Najdi forum

CLEAR BLUE

Pozdravljeni,
danasnji test Clear blue je bil pozitiven. Zanima me ali lahko jemanje tablet
Debraston, 5 dni po tableto na dan, vpliva na pozitiven test Clear blue.

Hvala vam za odgovor in za Forum nasploh, ki je odlicen.

Pozdrav,

Martina

Draga Martina,

vašega vprašanja ne razumem dobro. Clear blue pod vplivom DAbrostona ne more postati pozitiven, če to mislite. Če je Clear blue pozitiven, potem ste noseči. Seveda pa jemanje Dabrostona v določenih primerih lahko pomaga do ovulacije in s tem do zanositve, če ste tako mislili?

Na forumu sem že večkrat prebrala o tabletah, ki pospešijo ovulacijo “Dabrostone”.
Ker se mi neprestano pojavljajo ciste na jajčnikih, menim, da nimam prav pogostih ovulacij. Ker načrtujem zanositev, hkrati pa se bojim ponavljajočih operacij, vas prosim, če mi lahko kaj več napišete o njh: kdaj pridejo v poštev, ali se jih dobi brez recepta, kakšni so stranski učinki.

Že v naprej se zahvaljujem za odgovor!

Draga Nana,

glede vaše “samodiagnoze” okrog cist in odsotnosti ovulacij nisem čisto prepričan. cista namreč pomeni samo to, da gre za tekočino v neki ovojnici, kar je pri plodni ženski torej normalen pojav pred vsako ovulacijo. Največja cista pred ovulacijo doseže premer tudi do 35mm, rečemo ji Graafov folikel, nakar poči in pojavu rečemo ovulacija.
Kar zadeva Dabroston ša je to samo gestagen, ki sproži spremembo v strukturi sluznice maternice (in verjetno še kje) ter omogoči učinkovito luščenje te sluznice ob menstruaciji ter s tem omogoči nastanek nove plasti te, za uspešno nosečnost odločilne strukture v maternici.

New Report

Close