Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Zdravljenje neplodnosti in prosti čas?

Zdravljenje neplodnosti in prosti čas?

Pričenjam se zdraviti za neplodnostjo: čaka me jemanje klomifena, ultrazvoki, inseminacije…Ne razumite vprašanja, kot da mi je težko kaj žrtvovati ali se čemu odpovedati, ker bi za dosego cilja storila vse, kar je treba, vendar: ali si je glede na postopke zdravljenja in spremljanja smiselno planirati dopust. Jemanje klomifena je menda nesmotrno prekiniti, pa tudi zdravljenje zahteva vsaj mojo prisotnost, Torej, kako in kaj? Hvala.

Draga Nevenka,

na vaše vprašanje težko odgovorim, ker je načinov nadzora v stimuliranem ciklusu veliko, od nič do tega, da se dela UZ na 2-3 dni, dodaja druga zdravila ipd. Mislim, da bi bilo najbolje tako stvar konkretno vprašati vašega terapevta v postopku zdravljenja neplodnosti.

Spost. dr. Pusenjak,
pisemo vam v imenu urednistva mesecne televizijske oddaje Fokus, produkcija dezelnega sedeza RAI iz Trsta. Tema majske oddaje bo zdravljenje neplodnosti z biomedicinsko pomocjo. Nujno iscemo pricevanja parov (zenske ali moskega), ki bi bili pripravljeni v anonimni obliki predstaviti svoje izkusnje. Pricevanja bi posneli na Mini-disk, na posnetku pa bi bilo videti zakrit obraz ali celo telo igralcev. Lahko pa bi uporabili tudi pricevanja v pisani obliki, ki bi jih prebrali nasi napovedovalci.
V pricakovanju na vas odgovor, se vam vnaprej zahvaljujem za sodelovanje.
Eva Ciuk

tel : 040 7784442

Spoštovani bralci,

uredništvu Fokus sicer sam ne morem pomagati, morda pa se bo našel par, ki bi bil pripravljen “nastopiti” v oddaji. V takem primeru se lahko poveže z uredništvom neposredno preko spodnega maila:
[email protected]

New Report

Close