Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca nalgesin forte

nalgesin forte

Ali lahko 11 dni po laserski odstranitvi fibromov že vzamem nalgesin forte, če me boli glava? Naj povem, da me glava boli zelo pogodsto, zato mi je osebna zdravnica že večkrat napisala recepte za nalgesin, ko mi zmanjka grem zopet po recept. Sedaj me pa zanima ali je res ta nalgesin tako škodljiv? Vzamem cca. 5-6 tablet na mesec. Zdravnica je omenila, če rabim kakšen tablete za čez tablete (tega nisem razumela, kot da naredijo neko prevleko)?Kaj menite? Hvala.

Pozdravljeni. Vsa zdravila so tudi škodljiva in tudi nalgesin ni izjema. Kotbvsa zdravila iz iste skupine, je njegov najpogostejši stranski učinek vnetje želodčne sluznice pa vse do rane na želodcu. Sicer ne vem, kje naj bi vam odstranjevali polipe, tako na pamet pa ne vidim razloga da bi zdravilo škodilo bolj kot sicer.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kaj pa če pojem na mesec do 2, tudi obstaja možnost vnetja želodčne sluznice ali rane na želodcu?Kaj pa če čez nalgesin popijem neko tableto za izpiranje kot je omenila zdravnica (ne vem pa če sem se pravilno izrazila)?
Hvala.

Nekatere boli želodec po vsaki tovrstni tableti, da bi si od dveh na mesec nakopali rano na želodcu, pa je manj verjetno.Tiste “za izpiranje” pa bodo verjetno nekaj drugega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravnica mi je ob zadnjem receptu rekla, če me po tabletih kdaj boli želodec in če potrebujem kaj za oblogo tega? (razumela sem jo, da je to nekakšna zaščitna tableta ali izpiralna), ne vem kako bi se izrazila.

Včasih se za zaščito želodca ob tovrstnih zdravilih predpisuje zdravila, ki zavirajo izločanje želodčne kisline.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

zanima me, ce vzamem naglesin zvecer na polen zelodec, je to vredu, da potem zjutraj ali cez dan popijem kaksne2zlicke glutamina?

Pozdravljeni, navedena kombinacija ne bo problem. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close