Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija bolečina v desni nogi

bolečina v desni nogi

spoštovani!
pred enim tednom se mi je pojavila nenadna bolečina v desni nogi,kmalu po tistem,ko sem zjutraj vstala.bolečina je segala od dimelj,po notranji strani in sredi stegna ter sevala zadaj po meči.ob hoji je bolečina izrazitejša,v mirovanju se nekoliko umiri.noga je normalne barve,ne izgleda zatekla,imam pa občasno občutek toplote v dolžini stegna.bila sem pri osebni zdravnici,ki me je pregledala in opravila teste hemostaze.izvid je sledeč:pč-0,86,fibrinogen 2,94 in d dimer 255.svetovala je mirovanje.
po enem tednu je bolečina še zmeraj prisotna,prav tako občutek toplote in teže v nogi.
stara sem 40 let,večjih zdravstvenih težav nimam,razen hipertenzije (urejena z amlesso).
skrbi me da ne gre za trombozo.
hvala.
lep dan.

Sporočeni podatki ne kažejo na trombotični proces. Potrebno opazovanje. Eventuelno kontrola d-dimerja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala na hitrem odgovoru..
lep dan in uspešno delo še naprej.

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close