Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Renault Scenic Xmod TCe

Default avatar

IztokFranko

Na testu imamo ponovno Scenica, tokrat z opremo Xmod, ki je terenskega videza.

Klasičnega Scenica je preizkusil že Anej: http://avto.over.net/clanek/renault-sce ... 10-energy/

________
Podatki:

Motor / menjalnik: 1.2 TCe turbobencinski (97 kW/132 KM, 205 Nm) / 6-st. ročni
Poraba po ECE: 5,5 / 4,1 / 4,6 (CO2: 120 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 180 km/h / 12,5 sekund
Dolžina / širina / višina: 4344 / 1845 / 1637 mm
Medosna razdalja: 2702 mm
Teža: 1446 kg
Posoda za gorivo: 60 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 470 - 1670 l

V kolikor imate kakšno vprašanje o tem vozilu ga lahko postavite tu.
Default avatar

qwertzuiop

Kaksno rocno ma? Elektronsko al rocno k stsri avti?
Default avatar

dlie

Koliko pa stane ta tvoj in kakšno opremo ima?
Default avatar

600

tole pa ni ravno dobr za vozit a? tce? tako velik avto, kaj pa vem... mene to ne prepriča ko že pogledam karakteristike.
Default avatar

4x4?

A ima XMOD 4x4 pogon?
Default avatar

IztokFranko

dlie je napisal/a:
Koliko pa stane ta tvoj in kakšno opremo ima?
Bose Edition TCe 130 Energy stane 24,440.- EUR

Dodatna oprema:
Rezervno kolo normalnih dimenzij 95.-
Ogrevana sedeža spredaj 240.-
Kovinska barva 500.-

REDNI POPUST: 4.000 EUR
Cena testnega vozila z dodatno opremo: 21.275 EUR
Default avatar

IztokFranko

600 je napisal/a:
tole pa ni ravno dobr za vozit a? tce? tako velik avto, kaj pa vem... mene to ne prepriča ko že pogledam karakteristike.
Avto lepo potegne, ima namreč 97 kW moči, ampak hja no, takšni mešani občutki so pri speljevanju, saj se je potrebno zelo privaditi na odziv stopalke za plin. Stopalka je zelo odzivna in sem potreboval doslej največ časa, da sem se privadil postopnega lepega pospeševanja, da ne bi "cukalo". Zaradi tega verjamem, da je tudi poraba višja.
Default avatar

sedećbaklop

A zadaj ima posamične stole ali klop ki se deli na dva dela? Imata prednja sedeža na hrbtni strani uporabni mizici ali je kr nekaj? Lahko otrok kaj riše na njih?
Default avatar

IztokFranko

sedećbaklop je napisal/a:
A zadaj ima posamične stole ali klop ki se deli na dva dela? Imata prednja sedeža na hrbtni strani uporabni mizici ali je kr nekaj? Lahko otrok kaj riše na njih?
Scenic ima zadaj seveda tri posamične stole, ki se invdividualno lahko premikajo, nastavljajo in poklopijo. Prednja sedeža imata mizici, ki sta sicer majhni in tako uporabni, da lahko vaši otroci kaj pojedo oziroma si "zataknejo" sok na mizico. Risali bi lahko na kakšne manjše papirčke, polovico A4 formata recimo.

S Scenicom se mi je zgodila neljuba situacija, blog zapis je tu: http://avto.over.net/clanek/iztok-nevos ... triranost/
Default avatar

vednik

Pozdravljeni

Kupujemo nov avto. Trenutno se odločamo med Scenic - om in C4 Picaso-jem. Zanima me vaše mnjenje katerega izbrati.

Lep pozdrav
Default avatar

IztokFranko

vednik je napisal/a:
Pozdravljeni

Kupujemo nov avto. Trenutno se odločamo med Scenic - om in C4 Picaso-jem. Zanima me vaše mnjenje katerega izbrati.

Lep pozdrav
Test C4 Picassoja se nahaja tu: http://avto.over.net/clanek/citroen-c4- ... exclusive/

Glede same vožnje je C4 Picasso malenkost udobnejši. Poraba je odvisna od izbire motorja pri obeh modelih...