Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija Pekoča koža na obrazu

Pekoča koža na obrazu

Pozdravljeni!

Že več kot en teden se soočam z pekočim občutkom po obrazu. Namreč pred kakšnim tednom sem preizkusila picnogel tonik derma e linije, torej naravni tonik z antioksidanti. Po nanosu me je začela koža močno peči, od takrat pa je ta problem stalni. Pred uporabo tega tonika, sem uporabljala bubchen safari penico za obraz (otroška linija), kadar sem se namazala čistilno mleko alverde, sicer pa sebamed gel za vlaženje, pred tem pa tudi iz iste derma e linije kot tonik, kremo z vitaminom A. Skratka, ta krema mi ni škodila, a je zasnovana na naravnih izdelkih, tonik pa. In še nekaj, namenjen je občutljivi koži in ga večina uporabnic pohvali. No že pred tem nanosom tonika, me je koža po umivanju malce pekla, še nekoliko bolj pa po nanosu sebamed gela, toda situacija je bila znosna. To je potem v nekaj minutah minilo in je bilo ok. Tokrat pa žal ne. Preizkusila sem veliko izdelkov za zdravljenje povrhnjice, saj mi je kozmetičarka dejala, da jo moram obnoviti, saj je razdražena in od tod pekoč občutek. Poskusila sem se umiti s kamiličinim čajem, miceralno vichy raztopino, a ni bilo ok. Peče me tudi navadna prekuhana voda. Preizkusila pa sem tudi termalno ka roche posay vodo, ki me je prav tako pekla, enako navadna bepanthen krema. Omenim naj še mazilo lakote, ki sem ga dobila v zeliščarski lekarni, ampak je peklo za znoret. Skratka, sedaj se že en teden umivam z prekuhano vodo, brez gela, po umivanju pa na kožo ne nanesem ničesar. Nekaj dni je bilo ok, pojavil se je samo občutek zategovanja po umivanju, sedaj pa me spet bolj peče kot prej. Peče pa me samo po licih, predel obeh licev pod očmi. Nevem zakaj je spet slabše, saj se nisem mazala z ničemer. Nekatere svetujejo ribje mazilo, vendar ga nisem preizkusila, ker se bojim efekta, kot drugo pa se ga z vodo ne da odstranit in v primeru, da me bo peklo, bom moral uporabit čistilno peno in bo koža tako samo še slabša. Kaj naj naredim??? Kaj mi sploh lahko dermatolog lahko predpiše, če grem k njemu??

Lp, Tina

Lepo pozdravljeni!

Nisem dermatologinja, vendar vam bom probala pomagati!
Sama sem imela probleme z kožo. Imam namreč atopijski dermatitis po celem telesu in obrazu. Vse kar so mi dermatologi predlagali glede krem mi ni nič pomagalo. Stvar sem vzela v svoje roke. Koža mi je sama povedala kaj potrebuje.
Na obrazu sem imela vedno mešano kožo, no zdaj imam zelo suho in zelo občutljivo kožo.
Uporablajam tonik za zelo suho in občutljivo kožo, enako čistilno mleko in kremo za obraz.
Res je, da na embelaži včasih piše za občutljivo kožo; lahko da vam bo izdelek odgovarjal ali pa tudi ne. Ljudje imamo različno kožo.
Če vas peče po nanosu izdelka, vam izdelek ne odgovarja, čeprav vam je pred mesecem dni. Odkriti je potrebno nov izdelek.
Rekli ste, da vas zateguje, ko se umijete z vodo, potem imate verjetno zelo suho kožo.
Sama uporabljam kozmetiko od Baleje za zelo suho in občutljivo kožo z urejo 5%. Čeprav je zelo poceni, meni zelo odgovarja. Dermatologi tudi ne morejo razumeti. Kajti imam atopijski dermatitis, poleg tega pa še zelo občutljivo kožo.
Vse ostale kreme mi ne odgovarjajo. Ali me začne srbeti ali pa peči in zategovati.

Predlagam vam, da nekaj časa ne uporabljate tonikov in čistilnega gela ali mleka. Osredotočite se na kreme za obraz. Probajte kreme, ki ne vsebujejo barvil, parfumov in konzervansov. Lahko probate tudi olivno olje, za obnovitev kože. Ko boste našli pravi izdelek za vašo kožo, ga redno uporabljate. Čeprav ni notri antioksidantov…vitaminov….Tako kot sem rekla ljudje imamo različno kožo. Koža pa vam bo tako povedala ali vam izdelek odgovarjal ali ne. Jaz sem to vedela, ker ni bilo več zategnjenosti in pekočega občutka. Moji predhodni izdelki, ki sem jih uporabljala so bili: Atopliker, A-derma, La roche, Green line, Bepanthen krema, Garnie,…… Bioderma……Kar nekaj krem sem dala skozi. Hvala Baleji, da lahko zdaj normalno funkcioniram in, da nisem več rdeča v obraz.
Vedno se najde rešitev, samo vztrajati treba. In vem, da se za vsako kožo najde krema. Ali bo draga ali pa poceni. Na vrsti ste vi! Veliko vztrajnosti in poguma Tina.lp

Hvala za odgovor. Sicer sem naročena na pregled k dermatologu, bom videla kaj mi bo svetoval on. Skratka problem so zraven tudi akne, tako da moram najti tudi izdelek, ki kože ne masti. Toda kolikor berem po ostalih forumih, nekatere predlagajo kreme z maščobo in ne vlago, saj naj bi taka suha koža potrebovala mast in ne vlago.

Sicer pa ali gre mogoče za tole balea kremo z urejo?
http://www.cudovita.si/tabla/index.php?showtopic=1897&page=111

Hvala za lepe želje. Upam, da bom našla kaj kar me ne bo peklo, toda se mi zdi, da ko je koža enkrat razdražena peče vsaka krema in če hočem spet preizkusiti novo, rabi koža spet nekaj časa, da si delno opomore in da lahko preizkusim drugo …To čakanje pa res ni prijetno.

Lp, Tina

Samo to bi še vprašala …Ali ta balea krema z ureo vsebuje barvila, parfume in konzervanse? In pa kaj sedaj uporabljaš za umivanje po telesu? Namreč mene določeni izdelki po umivanju na hrbtu tudi pečejo in se tam tako umivam samo z vodo.

Pozdravljeni!

Od baleje uporablam dnevno kremo, ne serum. Žao ta baleja vsebuje parfum…….Meni zaenkrat odgovarja. Ko mi ne bo več odgovarjalo, bom ponovno iskala šivanko v seno.
Imamo različne suhe kože, jaz imam občutljivo. Nekatera suha koža potrebuje samo mast, nekatera vlago+ mast……
Jaz bi na vašem mesto najprej pozdravila vnetje. Uporabljate blage gele za umivanje. Tudi baleja ima mleko za obraz in tonik, ki ne vsebuje konzervansov, parfuma, barvil in je alergijsko testirano. Tudi jaz razmišljam, da bom začela uporabljati, kajti počasi se približuje zima in koža bo še bolj občutljiva in suha. Probajte uporabljati tudi gel od aloje vere. Dobro je za vnetje. Mogoče olivno olje…..Težko bi vam povedala, kaj bi točno uporabili in verjetno vam bo tudi dermatolog težko svetoval.
Za telo pa uporavljam gel od Alverde, ki ne vsebuje parfumov, konzervansov, barvil. Je za občutljivo kožo in je alergijsko testirano. Prav tako, od Alverde uporabljam mleko oz. losjon za zelo suho kožo. Meni je pomagala in že 3 mesece nimam izbruhov, ker imam namreč atopijski dermatitis. Prav tako pa se dobi tudi šampon od izdelkov Alverde. Tudi, če se vi stuširate samo z vodo. Vam voda izsuši kožo, poleg tega pa je klorirana. Probajte, nimate nič za izgubit.
Predlagala bi vam, da se tuširate z mlačno vodo, da se ne drgnite z brisačo ampak nežno popivnate. Prav tako, ne uporabljate fena, da ne boste imeli še bolj izsušene kože na obrazu. Torej alverde izdelki, brez kemije in so alergisko testirani. Poskusite! lp

Hvala za nasvet. Od alverde imam sicer čistilno mleko za obraz za suho kožo z divjo vrtnico. Tega uporabljam že ves čas, no sedaj ravno ne, ker se umivam samo s prekuhano vodo in še to samo zvečer. Sicer pa imam doma čistilno peno ravno od balea, ki nima dišav, konzervansov itd. Sicer me je po njegovi uporabi malo peklo, zato ga sedaj ne uporabljam. Se mi zdi, da je še najbolje, da ne uporabljam ničesar, vendar dvomim koliko časa bo trajalo. Sedaj npr. nimam niti enega mozolja, pred enim tednom pa sem jih imela malo morje. Tako da res nevem od česa so ti mozolji pogojeni. Bi rekla, da bolj kot od izdelkov, od hormonov, stresa.

Kako naj sploh vem, če moja koža rabi mast? In kateri izdelek je potem priporočljiv, če bi rabila oboje? Olivno olje ste že omenili, vendar naj bi ta bil komedogen. Edini, ki kao naj ne bi bil, je konopljin, a me je po njem zelo peklo. V lekarni mi je rekla, da naj bi vseboval antioksidante, ki so za tako razdraženo kožo pretežki in mi svetovala jojobino, o katerem pa pravijo, da je komedogen. Saj človek ne ve kaj bi verjel, verjetno je povsem odvisno od kože do kože.

Aloe vera gel imam doma, vendar me je peklo tudi po njem. Skratka, saj me je peklo po vsem. Toda aloe vera mi že prej ni bila všeč. Se mi zdi, da deluje na koži kot nekakšna plast in nevem, če se je to zgodilo samo meni, toda ko sem se namazala z aloe vero, sem imela občutek, kot da sploh nemorem dihati. In to vsakič, ko sem jo uporabila, tako da sedaj pridno čaka v omari 🙂

Po hrbtu se namreč vedno umijem tudi z gelom, ker sem fizično sicer dokaj aktivna in se mi zdi, da samo z vodo znoja ne spravim s kože, toda če uporabim gel, me začne peči. Pa ne drgnem z brisačo ampak samo popivnam. Očitno gela ne smem več nanesti na kožo in res samo splahniti z vodo.

Iščem to baleo kremo, ki ni serum, ampak krema, ampak jo nikjer na internetu ne zasledim. Bom morala it kr v trgovino pogledat 🙂

Kaj pa menite glede kortiokoidnih krem za zdravljenje vnetja? Je to sploh varno? Namreč dermatolog mi je odgovoril, da bi se on najprej lotil zdravljenja aken …Vendar mislim, tako kot ste rekli, da bi bilo potrebno najprej zdraviti to vnetje.

Lp

Pozdravček!

Sama imam suho in občitljivo kožo na obrazu. Tudi jaz sem imela pred 3- tedni malo mozoljčkov. Potem pa so mi na enkrat izginili. Opazila sem, da je moja koža postala malo bolj suha. Zato si pred spanjem namažem predele, z olivnim oljem kupljenim v lekarni. Sem zelo zadovoljna.

Kar se tiče kortikoidnih krem, ja. Dermatologi jih skoraj vedno predpišejo. Ker sem v treh mesecih zamenjala 5 dermatologov, pa vedno eno in isto. Zato pa sem stvari vzela v svoje roke. Mene zanima samo še diagnoza. Nazadnje sem šla privat, ker v bolnici si samo še številka. Dobro je, da imaš enega dermatologa, ki te vodi. Ta mazila, tanjšajo kožo. Jaz sem uporabljala Advatan in Locoidon. Advatan sem uporavljala po obrazu, ki ga sploh ne bi smela. No to sem, izvedela pri drugem dermatologu. Kajti, lahko imaš še bolj občutljivo kožo po tem. Tako, da z dermatologi imam zelo slabe izkušnje. Se pa spolnim, ko sem bila mala, da mi dermatologinja ni predpisovala, nibenih grobih krem, vse je bilo naravno. Zdaj pa vse na grobo, samo da so pacienti zadovoljni in da flek hitro izgine.lp

Imaš prav. Sicer nevem kako bi te lahko povprašala o kakšnem dobrem dermatologu, da nebova tukaj delali reklam 🙂 Ti magar pustim svoj mail, pa mi tam svetuješ? :/ Namreč k enemu sem že naročena, opažam pa, da so mnenja glede njega različna. Tudi vem, da za zdravljenje mozoljev uporabljajo skinoren, differin, klindamicin, po možnosti celo roaccutane. Jaz sem probala že vse od tega, razen tablet, vidnih rezultatov ni bilo, mogoče sem prehitro odnehala. Sem pa naročena na pregled samoplačniško, kar niti najmanj ni poceni. Ravno zato sedaj razmišljam alo torej iti do njega ali ne, kajti kortikoidov ne bi ravno rada uporabljala in po vrhu vsega metala denar stran.

Zdaj, če ste naročeni pojdite. Nimate nič za izgubit. Tako sem tudi jaz šla. Dermatologinja si je res vzela čas za mene in mi vse povedala o moji diagnozi. Predpisala zdravila, ki mi od prejšnih dermatologov ni nihče predpisal. Vsi so predpisovali kortikosteroide. Cena dermatologa, pa je odvisna od posameznika. Jaz sem ji pustila 50 eur-ov. Ni mi žao. Zdaj grem k njej z napotnico, ker bi rada imela eno dermatologinjo do konca.
Seveda mi lahko pustiš mail, ni problema.
Upam, da boš našla rešitev. Držim pesti!lp

Skratka problem je v tem, da se sedaj že kar nekaj časa ne umivam z ničemer kot samo s prekuhano vodo, pa še po tej me je začela koža spet nekoliko peči. Skratka obup 🙁 Nevem zakaj 🙁 K temu h kateremu grem, tudi stane 50 evrov. Moj mail: [email protected]

Sicer pa naj povem še to, da za zgornji del obeh lic, kjer me peče, postane po umivanju rdeč. Torej vsekakor gre za neko vnetno reakcijo. Menda ja nisem alergična na vodo. 🙂

Pozdravljeni,

Pred tremi dnevi se mi je prvič pojavil boleč pekoče srbeč oz. pikeč občutek kože na obrazu (vendar se ne bi mogla praskati, ker bi bolelo). Hkrati sem dva dni imela tudi vroč obraz, rahlo rdečico (žal si temperature nisem mogla izmeriti) in povečano potenje. Ne vem, če je zadeva povezana ali ne, ampak prav tako me boli grlo, kašljam, kiham in teče mi iz nosa. Dva dni sem bila tudi izredno utrujena in omotična. Hkrati sem bila izpostavljena stresu, vročini (34 stopinj) in fizičnemu naporu. Sprašujem se ali je to le posledica stresa, vročine ali morda kakšna alergična reakcija? Vseeno bi vas prosila, če mi morda lahko kako svetujete za kaj gre oz. kako omiliti zadeve? Ali naj vzamem Claritine oz. kaj podobnega ali se namažem z bepanthen kremo oz. kaj drugega? In kako naj obraz negujem?
Trenutno se nahajam na vzhodnem Kitajskem in bi bila vašega odgovora izredno vesela. Hvala!

Pozdravljeni!

Samo toliko, da vam povem, da sem bila pri dermatologu. Rada bi vam zaupala njegovo mnenje. Vam povem tukaj ali vam napišem preko maila? Moj mail sem sicer že napisala nekaj sporočil nazaj.

Lp, Tina

Sicer pa sem v iskanju vlažilnih krem za obraz. Na spletu sem našla nekaj krem, ki jih sicer nisem še poskusila, me pa zanima vaše mnenje:

http://www.kozmetika-afrodita.com/slo/beauty-care/izdelki/izdelek/kamilica-vlazilna-krema-za-obcutljivo-kozo/

Potem ta, ki ima verjetno parfum:

http://mediforma.si/prodajni_program/nosecnost_in_otroci/211/mustela_hidratantna_krema_za_obraz_40_ml/

In te brez parfuma:

http://mediforma.si/prodajni_program/nosecnost_in_otroci/227/mustela_stelaprotect_krema_za_obraz_40_ml/

http://mediforma.si/prodajni_program/nosecnost_in_otroci/227/mustela_stelaprotect_krema_za_obraz_40_ml/

http://mediforma.si/prodajni_program/nosecnost_in_otroci/219/mustela_stelatopia_emollient_krema_200_ml/

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close