Najdi forum

Elektronska glasba

Koliko vas tukaj posluša to zvrst?

Zdi s emi, da je v Sloveniji čedalje popularnejša. Prodira npr. klubska elektronika, niso več samo tisti veliki “rejv partiji”, znani po ekstravagantno oblečenih ljudeh, tudi lokali npr. prirejajo večere z določeno zvrstjo in potem imaš tam čisto casual klubing oblečene ljudi, tudi čez 30 stare, ki pridjeo uživat ob dobri glasbi.

A hodite na take večere?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

mal bolj specificiri elektronsko glasbo….

Kaj jaz vem, nisem poznavalec, house npr.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Najbližje elektroniki sem takrat ko žagajo električne kitare, hehe…

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

včasih poslušam house in drum’n’base čeprov nism tok v tej muski,house mi je kul za sprostitev,mi deluje kot chill muska

Jst sm včasih hodila na techno partije…občasno na kakšne večje evente. Drugač te zvrsti ne morm poslušat u avtu al pa doma…sam ko je pa ambient temu primeren…pol pa notr padeš 🙂

Nisem v sceni, mi je pa ql house.

od elektronske glasbe mam najraje hard minimal, tega ze skoraj vec ni na sceni, house, d`n`b in podobno pa ne prenasam niti najmanj 🙂

tudi mene je ta scena potegnila že kakih 5 let nazaj in me še drži. partiji so sicer zdaj bolj redko na mojem urniku. najprej, ker ni več časa, druga pa je tudi, da se je scena precej spremenila. predvsem v smeri, ki meni ne paše toliko kot mi je dobra stara tehno scena. jutri grem obujat spomine v Ambasado, čeprav so tehno partiji tam že izumrli. kar se pa tiče lokalov s tako glasbo pa tu in tam zajadram, ampak žal se počutim tam precej v letih :)))

Jaz! Že nekaj let se udeležujem raznih partyjev. Drugam kot na partyje večinoma sploh ne hodim. Mi je pa všeč vse od housa, drum’n’bassa, hard techna, techna, transa,itd. Taka zvrst glasbe mi je všeč že od nekdaj in se ji še ne mislim odpovedati :))) Ne pravim da drugih zvrsti ne poslušam, le ta elektronska glasba mi je še najbolj všeč.

Sicer je pri nas žal bolj siromašno na področju te glasbe, ker jo skoraj nikjer ne vrtijo oz. bolj poredko se dogajajo partiji ali koncerti. Meni je osebno od elektronske glasbe najbolj všeč trance (Ian van Dahl, Paul van Dyke, Armin van Burren, …), poslušam pa tudi underground, progressive. A še kdo drug od vas posluša trance in bi lahko navedel še katere druge izvajalce te glasbe?

ne preveč rada.

Še potihem je ne morem poslušat, kaj šele na glas. Spoznam se pa itak ne.

Moja sestrca sicer posluša ta cigumigu, ampak na srečo izbira termine, ko mene ni doma.

Na partiju bla enkrat. Men je blo dolgočasno. Skoz isti beat, nč me ni notr potegnil.

Kje pa se dogajajo taki večeri?

Aja, jaz ne dojamem elektronike, me ne gane. Bolj so mi všeč organski zvoki električne kitare;) in neka melodika.

Razlika med komercialo in technom je zelo velika. Kdor tega ne posluša, razlike ne pozna. Seveda je pri komerciali vedno isto beat, zato ti je bilo dolgočasno:))) Itaq pa ima vsak svoj stil muzike :))

Jani, trance DJi so še Elyksir, Observer, tudi Tiesto je včasih vrtel trance, Misja Helsloot, Lucien Foort, zelo znan je Ferry Corsten pa Ben Lost, itd…

Se pridružujem mnenju. Petnajstminutni komadi kjer vsake dve minuti nekdo nekaj zakriči (da ni tak dolgcajt), nabijanje za zadete, ki imajo odvečno energijo in jo morajo pokuriti s skakanjem. Nobene poante, nobene melodije ali pa zgolj ena, ki se ponavlja v večnost.

Roko na srce – nisem poznavalec, ker me zadeva ne privleče. Dopuščam torej možnost, da obstaja komerciala in tisto, ki to ni. Ne vem pa, ali je res velika razlika – v glasbi, besedilih…

Tejči napisala:

***…nabijanje za zadete, ki imajo odvečno energijo in jo morajo pokuriti s skakanjem.***

Draga Tejči, obstajata dve vrsti party-folka. Eni hodimo tja zaradi dobre muzike, drugi pa zaradi droge. In zaradi takih ste dobili napačno mnenje o muzuiki in partyjih. Res, da je kar precej zadetih vendar zaradi tega ne moreš metati vseh v isti koš. Kdor se ga hoče drogirat, se ga bo tudi na r’n’b-ju v Globalu. Verjemi, sem že videla pi*čke kako so vlekle koko na stranišču. Pa kolko nigerjev (kao reparčkov) vleče koko pa zaradi tega nobeden ne reče “oh to je pa tista muzika kjer se ga samo vlečejo”.. Res žalostno da se ga morajo zadrogirat da lahko padejo “noter” v muziko.

Aja pa še nekaj. Spet mečete v isti koš vso elektronsko muziko. Je že res da je techno bolj hitra zvrst, obstajajo pa tudi druge zvrsti ki so prav fajne in bolj na easy. Da ne govorim o kakih house baladah kjer velikokrat najdeš lepa in melodična besedila, pa tudi chill out zvrst je bolj mirna, kar ti že ime samo pove. Torej, elektronska glasba ni samo nabijajnje!

No pa da ne boš zdaj mislila da te kakorkoli napadam, le hočem pojaniti kaka je razlika! :))

Lep pozdrav

Tudi sama pravim, da nisem poznavalec in ne poznam chill out zvrsti ipd..Ker se nisem poglabljala. Verjamem ti na besedo, da najdeš tudi muzikaličnost in besedilno bogastvo v tej zvrsti glasbe.

Je pa tista elektronska glasba , ki je najbolj razširjena, ravno na raznih (rave) partiyih. Pravim, da človek mora biti zadet, da na take komade šest ur pleše kot nor (sploh pa glede na to, da so si vsi podobni), saj brez nečesa, kar te “gor drži” itak ne znese (razen če nisi fizično super pripravljen). Da bi pa počel na takih zbirališčih kaj drugega (pogovor ob drinku), je pa nemogoče ob takem hrupu. Torej pravim, da se nekdo, ki slučajno nabaše na tak party, pa mu ni do jemanja poživil, zelo težko vklopi v vzdušje, če ni ravno atlet z ogromno kondicije. Jasno je, da so tudi med rockand roll fani in med drugimi glasbenimi zagreteži mamilarji. Hočem samo reči, da je ob tehno glasbi na kakšnem partyiju večja možnost, da bi se zadel nekdo, ki se ob drugi glasbi najverjetneje ne bi.

Občudujem pa vse tiste, ki hodite na take žure in ne jemljete nobenih drog. Ne verjamem, da bi meni zneslo.

AnChYcA hvala za informacijo o še nekaterih izvajalcih. Razen Dj Tiest-a, ostalih do sedaj še nisem poznal.

Glede obtoževanja nekaterih, da se večina folka, ki posluša to glasbo drogira, je žaljivo do tistih, ki v tej glasbi uživajo in ne potrebujejo nobenih dodatnih substanc. Različne vrste drog so značilne za različne glasbene privržence ampak ljudem padejo v oči le tisti, ki poslušajo elektronsko glasbo, hipijev, pank-erjev, metalcev, rockerjev ki pušijo travo ne pazi nobeden in je verjetno čisto kul če so zadeti in se ne bo iz njih noben norčeval.

Mi če smo ga, smo ga edin mal pohal za na partije, kej drugega pa NIKOLI! Alkohola pa sploh nismo pil, ker nekak ne sede…edin kak redbull 🙂 Ampak sploh na velikih partijih se naredi ena posebna atmosfera in te čist notr potegne, če ti je taka sorta všeč. Sej ne da bi bla jst ful freak, ampak mi je pa vsake tolk časa prov sedl it na tak party…najnbolj mi je v spominu ostal Rabac, kjer je bil party na obali…spešl filing 🙂 Pa eni DJ-i znajo ful vzdušje narest in dvignit folk, npr. eden takih je men DJ Umek, kjer noben techno ljubitelj ne ostane hladen…se da zdržat do jutra 🙂

Sicer pa sem osebno gčlasbeno zelo prilagodljiv človek, fajn se mam na partyju, balkan žuru, fancy lokalih z r’n’b – jem, dee jay time komerciali, tut na kaki BFM al pa Siddharti sem ga že žurala…povsod se uklopim :))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close