Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolecina v prsih ki se pojavi obcasno

Bolecina v prsih ki se pojavi obcasno

Lep pozdrav in hvala za odgovore.
Zanima me ali je mozno da je ta bolecina znak bolezni srca?
tudi sem v tujini ali morem obiskat zdravnika?

Zadnje par let, letos vedno bolj pogosto, dobim bolecino v prsih, zacne se v desni strani prsi. zraven bolecine dobim takoj neprijeten obcutek po celih prsih, neznam opisat, kot da bi mi bilo slabo. nato ce bolecina ne mine v minuti ali dveh, se bolecina razsiri na sredino prsi, postane bolj mocna, cuden obcutek v prsih postane bolj mocn tudi, ko pridem do tega trenutka bolecina ne neha

ponavadi v takem primeru se mi bolecina razsiri na vrat (cutim bolecino v obeh arterijah najbolj) in na levo stran prsi, direktno v srce mam obcutek,
bolecina tudi gre v levo ramo, rama postane tezka, jo tezko premikam, pulz si merim v tem casu, se mi zdi normaln, ampak pocasn, glede na situacijo, sem zivcn. nato to traja vse skupaj in skozi se mi zdi da morem nekaj rignit ali nekaj iz zelodca ven spravit.

pisem vam ker se mi je bolecina spet pojavla po par mescih,
bil sem na delu,in ugotovil da je bolecina mocnejsa ce delam fizicno delo, ( nekaj sem dvignil takrat, nobenemu nisem upal povedat za mojo tezavo, ceprav me je bolelo tak kot se nikoli)
bolecina je trajala tokrat skoraj eno uro,

bolecina je vedno ista in gre po istem postopku, pride vedno nepricakovano, lahko je med spanjem lahko cez dan, lahko ko gledam tv itd.
nazadnje je bolecina bila skoraj neznosna. vem tudi ce sedim je lahko slabse, boljse je da stojim in cakam, mogoce lezim na boku.

star sem 30 let, bil sem pri kardiologu 2 leti nazaj in niso ugotovili posebnosti… pri kardiologu sem bil ker sem takrat imel skoz povisan pulz. diagnozo sem dobil anksioza.

lep pozdrav in se enkrat hvala za odgovore

Hvala za izčrpen opis težav. Glede na vašo starost in, da so težave premalo značilne, da bi posumil na organsko bolezen srčnih žil, se nagibam k mnenju, da so težave v okviru “nevrovegetativnega sindroma” zaradi že ugotovljene anksioznosti. Priporočam zdrav način življenja, pri čemer ne pozabite na veliko korist polurnih sprehodov, deloma z živahno hojo, vsaj tri krat na teden.
V dopisu niste navedli katera zdravila vam bolj pomagajo proti nastopu bolečin oziroma, da prekinejo bolečino.
Napisali ste,da se bolečine ponavljajo že daljši čas (nekaj let?). Predstavljam si, da ste že kdaj opravili EKG pregled in, da ni bil izvid sumljiv za angino pektoris (nezadostnoprekrvitev srca ob bolečinah). Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close