Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Pozitivni učinki plavanja na razvoj otroka/koristi za odrasle

Pozitivni učinki plavanja na razvoj otroka/koristi za odrasle

Mi zna mogoče kdo pomagati in našteti poglavitne pozitivne učinke plavanja na razvoj otroka?
Sem svetovala starim staršem, da plačajo otroku za rojstni dan tečaj plavanja, pa se ne strinjajo, ker naj bi bilo nevarno in se bojijo zanj!? Takih čudnih izgovorov pa še nisem slišala…

Izvoli nekaj sem našla:

• zgodnji začetek plavanja izboljšuje tako gibalni, telesni, kognitivni, čustveni kot tudi socialni razvoj otroka

• plavanje sprošča in je učinkovita rekreacija tudi za vse, ki imajo težave s hrbtenico in sklepi ter prekomerno telesno težo

• pri plavanju izgubite več kalorij, kot če enako razdaljo premagate s tekom ali kolesarjenjem in sklepi ter prekomerno telesno težo.

Poglej si še link na katerem je več napisanega o tem:
http://www.sava-hotels-resorts.com/assets/Dokumenti-PDF/Ptuj/letak-ZPMS-poletne-pocitnice-A5-20-06-low-res-camp.pdf

… pa starim staršem naštej dejstva ZA in ni potrebno, če oni ne znajo plavati (predvidevam, da so eni izmed neplavalcev), da otroku ne privoščijo…

New Report

Close