Najdi forum

DOMOLJUBOM

Ob vsem dogajanju zadnjega časa sem sklenu, da moram napisat tole in da vidm a je kdo tukaj k misli isto kot jaz.

Namreč gre se za nasilje čefurjev. Omenil bi 3 primere, prepričan sem pa da vsak ve za nešteto primerov.

Na karlovški cesti pred približno 3 tedni skupina treh napade enega 21 letnika in ga pretepejo in s palico zbijejo zobe.
Včeraj skupina »neznancev« na Rožniku ob proslavi 1.maja z nožem umori 17 letnika.
Včeraj 2 skupini »neznancev« na Rožniku ob proslavi 1.maja pretepejo fanta in punco ki sta si hodila nasproti. Punca je bila do 5ih zjutraj na urgenci.

Namen teh dejanj je seveda najbolj niskoten. Ponižanje, umor, fizično nasilje. Namen je toliko niskoten, koliko ga lahko pričakujemo od te zalege.

Bolj ko greš južno bolj so načini teh ljudi(-umsko,kulturno,mentalno,.. prizadetih) po njihovo junaški in pogumni, sicer pa napadajo v skupinah hijene in kot da to nebi bilo dovolj, še z orožjem.

Ob povsem ustreznem razmišljanju o posledicah in vzrokih takega nasilja se upravičeno sprašujem kako to, da se ni še nobenemu Slovencu sfuzlalo in da bi začel pobijat te kretene.

Sprašujem se kje so skini? SKINI! Kje ste? A ne vidite da vas ljudje potrebujejo! Ko sem hodil v osnovno šolo je bila predvsem stara Ljubljana vaša. Danes pa slišim, da tam pubertetniki čefurji ropajo in pretepajo ljudi ?!?!

Vaše osebno angažiranje bi bilo v tem materialističnem, bolnem času še kako poplačano s hvaležnostjo in spoštovanjem.

Moje stališče je pa sicer tako;
Kdor je normalen človek si zasluži da se ga kliče po imenu. Kdor je pa tak kreten o katerih govorim, se ga pa kliče čefur. Jaz pač nisem kriv, če so čefurji povečini južni. Moja babica je bila iz Beograda in sem zaveden Slovenec. Tudi čefurji niso krivi da so južni, krivi so, da so podgane. Čeprav podgane so inteligentne, tako da se opravičujem za netočno primerjavo.

Želim si da bi se nekaj zgodilo v tej smeri. Jaz mam 1 slabo izkušnjo, ne živim v okolju polnem čefurjev (hvalabogu), želim si normalno/varno živet in ko bom morda nekoč imel otroka, si bom nabavil še pištolo. Ker če se bo takole nadaljevalo.. potem dragi vsi …bomo postali čefurska provinca.

Na karlovški cesti pred približno 3 tedni skupina treh napade enega 21 letnika in ga pretepejo in s palico zbijejo zobe.
Včeraj skupina »neznancev« na Rožniku ob proslavi 1.maja z nožem umori 17 letnika.
Včeraj 2 skupini »neznancev« na Rožniku ob proslavi 1.maja pretepejo fanta in punco ki sta si hodila nasproti. Punca je bila do 5ih zjutraj na urgenci.

———-

In ti seveda VEŠ; da so to nardili čefurji.

Mislim, kako ne. Kdo pa drug.

Slovenci niso nasilni, kajne?

Ma ne, kje pa, ni skupina klenih slovenskih fantov, ki drugače trenirajo karate, prihajajo pa iz okolice Maribora, pred McDonaldsom tako zbila mojega prijatelja, da je bil en mesec v bolnici.Med drugim mu je en stopil na glavo, iz čiste ljubezni.Ampak, to niso bili Slovenci, zdaj si me razsvetlil, to so bili v Slovence preoblečeni čefurji.

Ko je moj brat bil star ene 14 let, mu je skupina skinheadov v LJ spraznila denarnico, spotoma pe je dobil še nekaj brc z bulerjem v glavo.

Ni dovolj Slovenec, zgleda. Ali pa jih je motilo, da nosi skejtarske hlače.

Ma strašni domoljubi.

Ko boš razumel, da nasilje nima zveze z ničemer drugim, samo z nasiljem in ko ne boš več tako apriori prepričan, da so nesrečnega fanta 8sožalje njegovim staršem) zaklali ravno južnjaki (česar ne veš) in da so za vsako nasilje krivi južnjaki, takrat s ebova naprej pogovarjala.

Predlani je v MB,SLOVENEC, po poklicu carinik, hladnokrvno ubil svoji hčerki, 10 in 12 let stari deklici.

A imaš rešitev tudi za take primere, domoljub?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Štajerci so svoja sorta. Res je ..debili so 100 na uro pa domžale/kamnik tut.

Sej vem, da nasilje nima rase. To je jasno.

Samo. Skupina napadla.. na Rožniku?!?!? halooo??
Skupina napada mladoletne v stari ljubljani?!? halo??
Dej si mal kroniko preber, zasledil boš; govoril je s srbohrvaškim naglasom. OK, štajerc ni bil… bil pa je? zadel si ->čefur.

Pa odkod si ti? A boš rekel, da so čefurji miroljubni, a boš reku, da majo poštene namene, da zavračajo nasilje, ponižanje,..

a boš rekel,da resnično verjameš, čutiš, da za te 3 primere, ki sem jih naštel ne stojijo čefurji? Poglej se v ogledalo, zamisli se, bodi iskren do sebe in si povej po resnic ..pa sporoč kaj ti je povedu un v ogledalu.

pa brez zamere, samo dons sm že ceu dan jezn zarad nasilja.

lp

JA PA… če si boš še enkrat prebral kar sem napisal ..ma ne evo ti transcript;

moje stališče je;

Kdor je normalen človek si zasluži da se ga kliče po imenu. Kdor je pa tak kreten o katerih govorim, se ga pa kliče čefur. Jaz pač nisem kriv, če so čefurji povečini južni. Moja babica je bila iz Beograda in sem zaveden Slovenec. Tudi čefurji niso krivi da so južni, krivi so, da so …

Tko da uni štajerci niso bli preoblečeni v čefurje. Oni so čefurji. Pa so lahko Janez,Boštjan,Miha.

pa še to.. če pa še ti Janezi,Boštjani pa Mihati govorijo s srbohrvaškim državljanstvom… kdo je zdej kriv?

evo ti kolonizacije.

Kako pa tebe kličejo? Po tvoji definiciji po imenu zagotovo ne.

Nočem kle nobenga podpirat… samo zadnje 3 frke k sem jih posredno mel – so vedno moril pijani, prepotentni študenti – k bol Slovenci pomojem nebi mogli bit…

Kot sem že rekel – mori ti že vsak bedak, k ma v riti promil alkohola, pomožnosti v družbi in k se mu je v zadnjem času zgodil kej, zarad česa ga boli ***** za ves svet… – pa je dost, da zamorijo ničhudega slutečem prebivalcu…

In 1.maj… k so vsi nažgani ko prasci… tema, gozd… a bi bla lah še bolša prilka???

Džizs.

Ej, dej majke ti pejt do WC-ja, dej glavo not in trikrat potegni vodo. Če ti ne bo pomagal, se posvetuj z zdravnikom. Pol pa prit nazaj pa preber kaj si napisu. SICK FU.KIN’ NAZI.

Zarad takih kot si ti kot za šalo umre par milijonov ljudi.

Ma sej (težko) razumem. Mislš, da boš s takim mišljenjem kej pomagu slovenskemu narodu. Pamet od majmuna.

HeavyD ma čisto prov. Te golazni je preveč pri nas. Treba je neki narest…

1-1 si itak noben ne upa, ker ve, da je malo šans da zmaga, čim jih je 5 zravn, ve da ga bojo branili, če bo “zagustilo”.

To pa da se celo spravljajo na pare – to meji že na MENTALNO ZAOSTALOST.

Če bi kdo udaru mojo punco, pol pa spizdil, jst posvetim ves čas, da ga najdem in ga sesujem k prasca.

Je slisal kdo kaj so v porocilih rekli v kaksnem jeziku so se na Rozniku pogovarjali?

V Sloveniji smo. Kaj mislš, v kerem jeziku se govori?

Aha, da, gvoril je slovensko s hrvaškim ali srbskim naglasom. Komi čakam, da ga dobijo…

Na teletekstu piše, da so osumljenci govorili slovensko s srbskim ali hrvaškim naglasom.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Sam ni mi jasno kako so to vedeli?

Hm.

Očitno obstajajo priče.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

To je primer negativne propagande.

V črni kroniki ali v obvestilih, kjer iščejo osumljence, se objavijo podatki, ki pomagajo pri identifikaciji, iskanju… Dejstvo, da je nekdo govoril v takem in takem jeziku, nima s tem nič opraviti. (Zakaj v vseh ostalih člankih oz. prispevkih ne povejo, da je osumljenec govoril slovensko?)

Iz analize črne kronike bi se dal skor doktorat nardit, tolk je v njej enih orodij in mehanizmov za manipuliranje…

Kako, da jezik nima nič opraviti pri identifikaciji?

A če bi nekdo, ki je npr. govoril kitajsko, nekoga ubil, policija ne sme objaviti, da je govoril kitajsko, ker to pa res nima nobene veze pri identifikaciji in še politično nekorektno je do Kitajcev. Gotovo je bil Francl iz Dražgoš, ki je za hec govoril kitajsko.

To, da ne napišejo, da je osumljenec govoril slovensko je pa zato, ker smo v Sloveniji in je to nekako samoumevno.

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

V Ameriki vedno napišejo, če je osumljenec črnec, belec, latino, Kitajec…

Seveda ne zaradi nekega rasizma ali česa podobnega, ampak zaradi lažje identifikacije. Ker v ZDA pač svašta živi.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Dragon Slayer napisal:

> To, da ne napišejo, da je osumljenec govoril slovensko je pa
> zato, ker smo v Sloveniji in je to nekako samoumevno.

Če v ZDA, ki ‘naj bi bila WASP država’ napišejo, da je osumljenec belec, zakaj potem v Sloveniji, če povejo, da je ta osumljenec govoril s hrvaškim naglasom, ne povejo, da je pa oni govoril slovensko s štajerskim naglasom? Bo zgledalo bolj ‘politično korektno’…

Ja tko kt je lahko tut moj post, ampak čaki mal. Mi smo v Sloveniji. A ni normalno če se govori slovensko? Stvari k definirajo nekoga so njegove posebnosti. Torej tuj jezik je posebnost se strinjaš?
Mislim da bi blo res rasizem, če bi npr. ne napisal da so govoril s srbo-hrvaškim naglasom, ampak bi itak kao vsi vedeli da so bli čefurji.
?!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close