Najdi forum

plevritis

Pozdravljeni , z rtg so mi ugotovili blažji plevritis, na urgenci mi teden dni nazaj zaenkrat antibiotika niso predpisali, ker menda da so vnetni parametri blago povišani in da naj grem do osebnegazdravnika da mi bo on predpisal antibiotike, če ne bo bolje..Zanima me, kateri antibiotik je najbolj priporočljiv , ker sem zadnje čase bila dosti na antibiotikih zaradi ledvic in mi dosti antibiotikov ne prime.Ali ni vedno kot sem razumela potreben antibiotik in kako se potem to zdravi. Koliko časa ponavadi traja plevritis in kaj lahko jemljem proti bolečinam, ali je potreben počitek. Izvid: RDW 14,9 D dimer 649,
PLINSKA ANAL. BREZ DOD.KISIKA PH7,45 CO2 4,5, O2 9,9, CEL CO2 23,9. TEDEN DNI PO TEM SO BOLEČINE ŠE VEDNO prisotne,kaj je sploh možno storiti. Lepa hvala za vaš odgovor in lp.

Spoštovana,

nujno je ugotoviti vzrok plevritisa. Potem šele zdravljenje. Ni rečeno, da boste potrebovali antibiotike. Vzrokov za plevritis je namreč ogromno.
Pojdite k pulmologu!

Lep pozdrav

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

Pozdravljeni,
lepa hvala za odgovor, a je mogoče , da je vzrok za plevritis v grlu.Imam že dolgo blage težave,stalni požiram sluz iz grla, na levem mandlju je tudi majhen ognojek.Osebni zdravnik je pri pregledu rekel , da so rahlo pordeli, vendar ni za antibiotik , kot sem rekla tudi vnetni parametri niso kaj bistveno povišani.gre za nekakšno kronično stanje.Še enkrat lepa hvala za odgovor.

Spoštovana,

za kaj takega je zelo malo možnosti. Da bi se bakterije po krvi razširile na plevro-brez drugih znakov?

Lep pozdrav

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

Pozdravljeni in lepa hvala za odgovor,
bila sem pri pulmologu, odvzel mi je kri, danes sem dobila izvid, kjer so bili levkociti 10,7 ob pregledu na IPP 8,4 , torej višji ,SR pa 39, RTg slika baje ni več pokazala blagega plevritisa in tudi rezultati pihanja so bili normalni , pregled brez posebnosti,. Mnenje , da za bolečino niso vzroki v pljučih. A sama imam še vedno prisotno bolečino v prsih . 14 dni pred pregledom pri pulmologu mi je osebni zdravnik predpisal sumamed 3 dni.Kaj bi torej lahko bilo vzok bolečini in kakšni ukrepi?Naj omenim, da je na prvem pregledu na IPP šele CT točno pokazal, blagi plevritis, medtem, ko na RTG ni bilo prav vidno.hvala in lp

Spoštovana,

morda ste imeli blag vnetni okužbeni plevritis.
Če se bodo tudi simptomi pomirili, je bolezen mimo. Če pa bodo simptomi vztrajali, poiščite ponovno zdravniško pomoč.

Lep pozdrav

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

New Report

Close