Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bakterijska infekcija dihal in virusna angina hkrati?

Bakterijska infekcija dihal in virusna angina hkrati?

Pozdravljeni!

Predvidevam, da otrok lahko preboleva oboje hkrati, kajne?

Sem pa v dilemi, ker ko sem klicala za izvid, mi je sestra samo povedala, da otroka caka recept za antibiotik in na moje vprasanje zaradi cesa, mi je odgovorila, da je NAJBRZ infekcija dihal.
Najbrz?
Ali laboratorijski izvid lahko konkretno pokaze, da gre za dihala? Ker ko je pediater otroka pregledal, je opazil pordelo zrelo in omenil, da ima virusno angino, otrok malo smrka, ni pa pediater omenil nicesar drugega v zvezi z dihali. Niti ne kaslja, ne kiha, diha bp. V laboratorij naju je poslal zgolj zato, ker sem omenila, da otrok vec lula kot ponavadi in je pediater zelel izkljuciti uroinfekt. Torej, da povzamem, ugotovili so virusno angino in predvidevajo, da je obenem se infekcija dihal. Ali lahko infekcija dihal poteka brez da bi bil opazen kakrsenkoli simptom??!!

Seveda lahko prebolevamo hkrati tako virusno kot dodatno bakterijsko okužbo.
Sestra ne more komentirati izvidov in pojasnjevati, zakaj je bilo ali ni bilo predpisano neko zdravilo. Za pojasnila bi morali govoriti z zdravnikom.
Pregled krvi ne more določiti, kateri organ je prizadet. Pove samo ali so povišani bakterijski kazalci vnetja ali ne oz. ali je v krvni sliki morda značilna razporeditev za virozo.
Če je pediater videl pordelo žrelo (kar je označil kot virusna angina) in otrok smrka, potem je zelo verjetno, da gre pač za okužbo zgornjih dihal, katere del je tudi pordelo žrelo (vedno pri prehaldu, seveda pa ne tako kot pri bakterijski angini).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.
Pri nas je sicer stalna praksa, da za izvide poklices sestro in ona pove, ali caka recept, ne gres pa z izvidi vec do zdravnika. Kar pa mene osebno zelo moti.

Seveda zrelo spada k zgornjim dihalom, logicna povezava, le da me je vse skupaj malo zmedlo. Torej, ce ne bi omenila lulanja, sploh ne bi sli v lab. in odsli domov z diagnozo virusna angina 🙂

Hvala za odgovor, po posvetu z vami sem vedno pomirjena 🙂

No, saj, če ni nič posebnega, lahko sestra po naročilu zdravnika pove, da je vse v redu in svetuje, kako ukrepati dalje. Vseeno pa je bolje, da to stori zdravnik. Tudi povsem uradne kompetence in odgovornost je povsem zdravnikova in zato je vsekakor bolje za otroka, starše in zanj samega, da to tudi stori sam.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close