Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Laparoskopija

Laparoskopija

Pozdravljeni,

trudim se zanositi že skoraj leti… menstruacije imam na 30-35 dni, vendar mi ultrazvok ni pokazal ovulacij zadnje 4 mesece… baje so to že neke vrste policistični jajčniki.

decembra 2012 so mi odstranili manjšo predgrado, marca letos sem bila na slikanju maternice (izvidi so pokazali, da so jajcevodu prehodni), sedaj pa imam laparoskopijo (ginekologinja mi je rekla, da mi bodo opravili poseg, da se bodo jajčeca ločila?- je to poseg LEKO?). medtem sem jemala clomid, homeopatska zdravila, vendar mi nič ne sprožil ovulacij.

ali je laparskopija uspešna oz. v mojem primeru potrebna? glede na to da imam jajcevode prehodne in nimam pregrade, zakaj moram iti še na laparo? prosim za vaše mnenje… kaj menite da je še možno za izostanek ovulacje.

hvala za odgovor.

u

Verjetno bodo pogledali, ali imaš policistične jajčnike, in ti jih bodo navrtali (LEKO).

Jaz imam podobno situacijo. Od vseh pregledov mi manjka samo še laparoskopija. Vsi izvidi so bp. Moj osebni ginekolog pravi, da bi bilo prav bi se naredi še laparoskopija, da se pregledajo jajčniki, hkrati pa tudi pravi, da laparoskopija spet podaljša nemožnost zanositve. Pri meni so se odločili, da grem zdaj za inseminacijo. Junija dobim datum. Če inseminacija ne bo uspela grem še na laparoskopijo.
Kaj pa če ti clomid ne ustreza? So te spremaljali z ultrazvokom, ko si ga jemala? Možno je tudi, da se ti delajo vodne ciste, ki ob menstruaciji počijo.
Glede ovulacij… jaz sem nekaj mesecev z lističi, ki se kupijo v DM-u merila ovulacijo. Ti lističi je nikoli niso zaznali, na ultrazvoku, pa je bila vidna. Kako pa veš, da nimaš ovulacij? Je to zdravnik potrdil?

September2010: napisala si, da ti je ginekolog rekel, da laparoskopija podaljša nemožnost zanositve?? ne razumem, kaj naj bi to pomenilo… jaz sem mislila da to pomaga, da sproži ovulacije.ni še prepozno da se premislim in bom zelo vesela tvoje izkušnje oz. mnenja:)

Ko sem jemala clomid, me je ginekologinja 3 mesece spremljala z ultrazvokom in nikoli nisem imela ovulacije (1x so se mi celo naredili fonikli, a niso počili) Sama ne preverjem ovulacij z lističi ali bazalno temperaturo… pa tudi nobenih znakov nimam, da bi jo imela…

prav tako sem dobila napotnico za umetno oploditev tako da se čim prej naročim, ker itak čakaš skoraj 1 leto, preden prideš na vrsto…

Podaljša toliko, da pač takoj po laparoskopiji ni priporočljivo zanositi, ampak to govorim o mesecu ali dveh. In z napotnico za neplodnostno ne čakaš 1 leto, da prideš na vrsto. Sem dokaz zato. Z operacijo, dvakratnim testiranjem hormonov in ostalimi testi, konzilijem… je trajalo 5 mesecev.

LoniM a to si šla v MB? Upam da se je kaj prijelo…;) mislim, da bom jaz tudi začela razmišljati o umetni oploditvi, tole že preveč dolgo traja. Drugi teden grem še na drilling jajčnikov in lahko samo upam da nimam cist. Problem je ker je preveč stresno življenje in vse to se pozna na rodilih.

Z drilingom bodo tvojim jajčnikom samo pomagali, moja prijateljica je po posegih obakrat zanosila. Jaz sem v LJ, operaciji (laparo in histeroskopijo) sem imela že med časom, ko sem bila v neplodnostni, več posegov kot jih imaš opravljenih prej, prej lahko začneš s postopki.

Jaz sem že v ambulanti za neplodnost. Ovulacije imam. V tvojem primeru je pa res najbolje, da greš čimprej na laparoskopijo.

New Report

Close