Najdi forum

viri in literatura

Pozdrav!

Končujem diplomsko nalogo, pa me zanima, kaj moram pisat pod vire in kaj pod literaturo. V čem je pravzaprav razlika? Vem, da smo včasih pisali skupaj: viri in literatura. Je razlika morda v tem, da se nekje dobesedno citira, pri drugem pa le povzema? Ali pač ne? Ne vem. Naj dodam še, da je velika večina mojih “virov” internetnih.

LP!

Peter

Kolikor je meni znano so VIRI članki (internetni in navadni), LITERATURA pa knjigice… Ker pa je to diplomska, se pa probi 100% prepričat če to res drži!

a nisi dobil zraven diplomske navodil? ker ni samo to kam kaj napisat ampak tudi kako – letnico, kraj tiska, avtorji, naslov, revija, stran..bla bla bla…pr nas so se sam v to vtikal pol časa haha

lp ajs

Viri so lahko tudi ustni (omeniti moraš kdaj je bilo posredovano in kje od koga in kje se da tega človeka dobiti) ali kaj podobnega. Internetni viri: najbolje, da si stran daš na disketo ali neki. Drugače napišeš samo datum, kdaj si stran nazadnje videl in naslov strani. Drugače je pa res: literatura so pač knjigice, članki in ostalo spadajo pod vire.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close