Najdi forum

psi brez povodca

POZDRAVLJENI!
RADA SE SPREHAJAM PO GRADU,ME PA ČEDALJE BOLJ MOTIJO LASTNIKI PSOV,KI BREZBRIŽNO PUSTIJO TEKAT SVOJE ŽIVALI BREZ POVODCA.SE JE ŽE ZGODILO,DA SO TRIJE PSI SKAKALI IN REVSKALI VAME,PA SE JE LASTNICA SMEJALA.VERJEMITE,ČE BI SI SAMA ŽELELA PSA,BI GA IMELA,TOREJ KAJ MISLITE OSTALI?
hvala za vaše odgovore

Prosim, da v nadaljevanju vašega pisanja, uporabite tipko “Caps Lock”.

Vsekakor mora biti pes na povodcu.

Sprehajalka – se popolnoma strinjam, da morajo biti na povodcih. Ampak mene pa blazno motijo osebe, ki delajo zdraho, paniko in sikajo za vsak drek. Primer- peljem svojo psičko na sprehod (na povodcu)- psička lula na travi in že od daleč ena histerična baba tuli na mene naj poberem. Kaj? Scanje od psa? Nestrpnost do psov in nas lastnikov je že prav obupna. Drek od psa na tleh – katastrofa (psa ubit, lastnika stpat v zapor)- igle, črpinje, plastika, ogorki- ni problem. Pa, da se zastopimo- sem absolutno za to, da se pasje dreke pobira- ampak, da mi nekdo že od daleč tuli naj poberem scanje je pa res preveč.

A veš kaj sem tudi opazila? Da se v glavnem spravljajo na ženske, tipom nihče ne upa niti v sanjah toliko sikati kot lastnicam psov.

Psi morajo biti na povodcu, tako je po zakonu (na javnih površinah). V LJ opažam, da jih imajo nekateri kar na frej, vendar psi hodijo poleg in tudi šmirglajo ne niti človeka niti drugega psa. Vsa čast, moj pes ni tako dobro vzgojen (zato je strogo na povodcu). In nekateri se potem vtikajo tudi v takšne živali, čeprav so v bistvu manj moteče od recimo mojega na povodcu. To mi je tudi bizarno, da se že vnaprej razburjajo zaradi nečesa, kar jih sploh ne tangira. To je podobno, kot bi jaz šla srat vsakemu neprivezanemu vozniku, da po zakonu mora biti privezan in bom poklicala policijo.

Psa nimam, vendar imam velikokrat v varstvu sestrinega psa in se imava super. Pes je pasme, ki rabi veliko gibanja in je najsrečnejši kadar dirja in skače. Vprašam, kako naj se tak pes sploh naleta, kako naj sprosti energijo, če mora biti na povodcu? Tudi drugi psi radi tekajo, uživajo v svobodi. Vsaj kolikor jaz vidim zadevo. Sorry, ko grem s sestrinim hrtom na sprehod, ga spustim iz povodca, ker ne bom dirjala poleg njega, sploh ne 5 mesecev po operaciji kolena. Seveda ga pa ne spustim sredi naselja, ampak na travnikih in v gozdu, kjer redko koga motimo. Pes je sicer naučen na “poleg”, ampak kako naj pes ima s “poleg” kaj dosti od veselja, saj vendar more pretegniti noge, no… Še v življenju me ni motil noben spuščen pes, razen ko je neko ščence z blatnimi tacami pustilo odtise na mojih belih hlačah, pa še takrat se mi ni dalo ubadati s tem. Aja, kako vraga, pa naučiš psa odpoklica, če ga imaš ves čas na povodcu?!

Za učenje odpoklica, je nujen povodec. Samo za vednost.
Pa še drugo, v gozdu motita mnogo živali. Pes zagotovo preganja divjad.

Fantastično. Hrta spuščat izven ograjenega prostora = super recept za katastrofo. Tisti poleg kar pozabi, ker ko bo hrt zagledal karkoli, kar je po njegovo plen, lahko kar pozabiš tako na poleg kot na odpoklic.
Vsi hrtaši ves čas opozarjamo, naj se hrtov nikoli ne spušča izven ograjenih in zavarovanih prostorov. Prevečkrat se jih išče in velikokrat so posledice takih pobegov ali pa klika nagona v glavi usodne.

Yo, mene pa zanima katerega hrta imaš?

Res nebi brskala po zgodovini. Pri nas je enako, pa imamo med drugim tudi jazbečarja in niti pomislim ne, da bi ga kjerkoli v naravi spustila, (pa živim na vasi) in tudi obvlada odpoklic (na zagrajenem prostoru)..ampak ko bi pa zavohal sled, sem sigurna da ga nekaj časa nebi bilo nazaj, pa odpoklic gor ali dol.
Zlatko pa lahko mirne volje spustim v naravi, ampak se tega ne poslužujem, ker ni lepo da je en spuščen drugi pa na povodcu..je pač okoli hiše dovolj prostora za divjanje 😉 na sprehodu pa ne norimo ampak se sprehajamo 😉

Borzojko imam 😉

No, dejstvo je da se psi morajo kar konkretno zlaufati in naletati če nočemo da kje tolče ven njihovo nezadovoljstvo, ki se lahko pokaže tudi kot agresija…jaz naprimer imam svojega psa vedno spuščenega ne glede na vse pripombe ki jih dobivam, moj pes je vzgojen , socializiran mlad doberman…ravno zadnjič se mi je pripetila smešna situacija, greva na sprehod na Rožnik, pes spuščen in leta okoli mene, naenkrat se ustavi ušesa pokonci, kar je meni znak da je nekaj videl, dam ga na poleg, pride brez problema, nadaljujeva sprehod, ko za ovinkom srečava gospo ki ima na povodcu dva ogromna psa, se mi zdi da sta bila neapeljska mastifa(gospa stara okoli 60 let in težka cca 60 kg), gospa že od daleč kriči da se staršno boji dobermanov in da naj ga dam na povodec…jaz tega ne storim in ji odvrnem da je moj pes zraven mene, na poziciji poleg noge in da naj jo nič ne skrbi…medtem ko sva midva brez incidenta že mimo te druščine, gospa še kar nabija naj dam psa na povodec, nakar mi grozi z policijo, mirno ji odvrnem naj jo kar pokliče, povem ji svoje ime in ime psa….kaj je smešno pri vsem tem je to, da gospa niti slučajno, pod nobenim pogojem ne bi mogla obvaladati enega kaj šele dva psa takih velikosti, v primeru da se onadva odločita da ne bosta mirna, seveda ko sem ji to omenila je zanikala ampak….tako pač je…..P a še nekaj draga sprehajalka, kaj ni nenavadno, da se vam je že večkrat zgodilo da so vas psi oblajali in skakali na vas,meni je zanimivo kako da se to dogaja vedno enim in istim ljudem…morda bi bilo priporočljivo malo delati na sebi, da ne bi tako na daleč kazali strahu pred živaljo kar žival takoj zavoha in se odzove….pes pač rabi gibanje in kmalu mu to gibanje zaradi takih občutljivih posameznikov sploh nikjer več ne bo dovoljeno, na travniku ne smemo biti, ker je kmet jezen, v gozd ne smemo zaradi divjih živali , na sprehajalno pot pa tudi ne, ker so ljudje pač panični, morda kakšen nasvet?????????

Po Rožniku se ne sprehaja nobena 60-letnica, ki bi imela nepaljske mastife :p

Gospa je starejša, psa sta mi podobna mastifom, ogromna, svetlo rjave barve oba…grem zdele pogledat na google,morda sem se zmotila v pasmi…

Lahko bi bil tudi Fila Brasileiro….ne vem, skratka nekaj temu podobnega

Aja, pa še vprašanje. Če bi se zgodil neljub incident, bi bil žrtev itak tvoj psiček, kajne? Pa čeprav odvezan, razposajen itd.
Taki skrbniki psov mečete slabo luč na vse nas. In s tem producirate sovraštvo do vseh psov.

Lahko bi bil tudi Fila Brasileiro….ne vem, skratka nekaj temu podobnega[/quote]

Ti dve pasmi si pa niti iz aviona nista podobni :))))

Lahko bi bil tudi Fila Brasileiro….ne vem, skratka nekaj temu podobnega[/quote]

Ti dve pasmi si pa niti iz aviona nista podobni :))))[/quote]

Najprej, nisem tukaj da bi se kregala s tabo, tukaj sem da napišem par svojih mnenj, sem takoj napisala da za pasmo nisem 100 %, in da se prav lahko motim…prosim če me zaradi tega ne obsojaš, poanta je da sta bila psa ogromna…druga zadeva, ki mi jo mečeš naprej: prav dobro se zavedam, da bi v primeru če bi se tista dva psa odločila, kratko skupil moj pes, in prav dobro se tudi zavedam da bi bila krivda na moji strani, ker je bil pes odvezan(isto stvar sem zagovarjala tudi pri incidentu , ki se je zgodil pred kratkim v ljubljani), verjetno pa ga glede na njegovo hitrost nikoli ne bi ujela, v to sem sigurna::)), bolj bi me skrbelo če bi jo skupila jaz….ampak po drugi plati pa to spet ni mogoče , kajti psi napadejo tiste ljudi ki jim nekako ne dišijo oziroma take pri katerih čutijo neko napetost …strah….teoretično je imela gospa seveda prav ko je zahtevala psa na povodcu, vendar imam prav tudi jaz ko trdim da dveh tako velikoh psov neka povprečno velika starejša oseba pač ne more obvladat

Lahko bi bil tudi Fila Brasileiro….ne vem, skratka nekaj temu podobnega[/quote]

Sem se definitivno zmotila, Fila Brasilero ni bil….

Se popolnoma nič ne kregam. Zdi pa se mi trapasto, da tisti s spuščenimi psi konstantno iščete neke izgovore, če bi se karkoli zgodilo. Imej psa na štriku. Velja zate popolnoma enako kot za vse ostale. Pa če imajo čivavo ali pa dogo.

Bova kar zaključili tole…moj pes na štriku NEBO…….NIKOLI

Pri obvladovanju psa itak ne gre za kile in za moč. Če se odloči en 30 kg pes, da je konec šale, ga povprečno težka in močna ženska ne bo obvladala.

Tisti povodec pa tudi ne igra neke vloge, če pride do incidenta – gospodarju se tisti na povodcu itak iztrga, drugega, ki bi bil napaden, bi pa gospodar itak verjetno izpustil …

New Report

Close