Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Pritisk v ušesih in slabo počutje

Pritisk v ušesih in slabo počutje

Pozdravljeni!

Že dobre 3 mesece imam v ušesih pritisk. Mislim, da se je začelo potem, ko sem bil prehlajen. Bil sem že 3x pri zdravniku, ki mi je najprej izpral ušesa, ter jih pregledal, ampak naj nebi bilo nič hujšega. Naročil mi je uporabo kapljic operil in fiziološke raztopine, ter izenačevanje pritiska, ampak ni nič pomagalo. Ob premikanju čeljusti mi naprimer poka v ušesih. Opazil sem, da je najslabše zvečer in ko se zjutraj zbudim.

Kasneje se mi je poleg pritiska v ušesih, pojavil tudi pritisk (oz. nek podoben občutek) v nosu, v predelu okoli oči in v čelu. Največkrat se pojavi zvečer, včasih pa tudi čez dan. Pomislil sem na sinuse, ampak me ob dotiku po obrazu nič ne boli (zdravnik je tako probal).

Nekaj zadnjih dni pa se tudi počitum malo slabše, saj se mi zdi, kot da bi bil ves čas rahlo omotičen ali kaj podobnega.

Je to lahko kaj resnega, ali bo pač treba počakati, da se pozdravi?

lp

Pozdravljeni
Mislim, da ne bo prav nič resnega, slišati je kot težava z izenačevanjem tlaka, še največkrat povezano s prehladi oz vnetjem sluznice. Z navodili vašega zdravnika se strinjam, a če neprekinjeno traja 3 mesece, bi si vseeno pri njem omislil kontrolni pregled. Izid pa bo verjetno res le kapljice ali pršilo za nos in pa čas.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi se mi je poleg pritiska v ušesih pojavilo še piskanje v enem ušesu. Zato sem potem res spet šel k zdravniku na pregled, ki v ušesih ni opazil nič takega, kar bi lahko povzročalo težave. Predpisal mi je tablete Urutal (1x na dan) in rekel naj se čez kakšen teden ali dva spet oglasim.

Ob teh težavah z ušesih, se tudi slabše počutim in kdaj pa kdaj dobim glavobol.

Ker se stanje noče in noče izbojšati me počasi vedno bolj skrbi, da bi bilo lahko z mano kaj hujšega, predvsem zaradi tega, ker se vse dogaja v glavi. Je kaj možnost, da bi bile vse te težave posledica kakšne hujše bolezni?

lp

Tisto piskanje in pritisk v ušesih bi lahko bila iz iste zgodbe. Še vedno menim, da je povezano z izenačevanjem tlaka v ušesih, slabo počutje pa, glede na letni čas, lahko posledica okužbe. No, dogajanje v ušesih ni dobesedno V glavi, vsaj ne v istem prostoru kot so možgani, in tudi sicer ne mislim, da gre za kaj posebno resnega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljni ponovno.

Slaba dva tedna jemljem tablete Urutal (1x na dan) in se mi zdi, kot da ni nič boljše oz. samo malenkost boljše. Še vedno mi piska v ušesu, v času jemanja teh tablet pa sem imel nekajkrat tudi rahel glavobol, kar je tudi eden izmed stranskih učinkov. Koliko časa se ponavadi jemlje te tablete? V navodilih piše, da je ponavadi izboljšanje vidno v nekaj dneh, včasih pa lahko traja tudi tedne oz mesece.

Pa še ena težavica. Občutek imam tudi, kot da bi mi pred očmi vse na rahlo migetalo. Predvsem je opazno v temi oz. če gledam preko sobe v steno ali kaj podobnega.

lp

Pozdravljeni
Omenjeno zdravilo bolj ublaži simptome, kot pa ozdravi vzrok. Koliko časa traja, pa je odvisno od vzroka, ki pa, kot razumem, ni bil ugotovljen (in ni redko, da težave minejo same, pred kakršno koli natančnejšo diagnostiko). No, ker vaše minilo niso, vam predlagam ponovno kontrolo pri zdravniku. Možnosti za piskanje je za celo stran, od zdravil, vnetij pa do okvare sluha, glede na okoliščine, se mi zdijo vnetni vzroki vsaj posredno najbolj verjetni.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close