Najdi forum

Psihoterapija pri anksioznosti

Spoštovani,
zanima me kako je z pojavom anksioznosti in paničnimi napadi po tem ko je “nevarnost že mimo”. Naj razložim… Kar nekaj časa sem živela v patološkem odnosu z zakoncem, ki pa se je pred nekaj meseci odselil in začel se je ločitveni postopek. Po treh mesecih ko se je pri nas (otroci in jaz) stanje stabiliziralo, prvi šok je bil za nami so se meni začeli pojavljati huda anksioznost in panični napadi. Sedaj razmišljam o vzrokih? Z življenjem, ki ga živim sedaj sem popolnoma zadovoljna kljub temu, da sem ostala sama z otroci. Pravzaprav ni niti ene stvari, ki bi jo sedaj spremenila. Trenutno uživam tudi AD saj je bila anksioznost in panični napadi prehuda. Občasno se mi še vedno pojavi napad. Kaj mora moje telo/ možgani dojeti? Se le spočiti od vsega hudega ? Ali anksioznost posledica trenutne situacije, pa, da se je ne zavedam? Kako naj bi izgledala moja psihoterapija? Na čem bi morala delati? Vem, da mi je biši mož predstav ljal le navidezen objekt varnosti… Prosim za odgovor. Najlepša hvala!

Pozdravljeni!

Ob vašem pismu se mi poraja vprašanje ali ste kdaj v življenju občutili pristno varnost? Ali ste jo morda le iskali v napačni osebi?

Anksioznost in panični napadi so bili najverjetneje posledica vsega kar se je nabralo v vašem nezavednem in prodrlo na površje v tej obliki.

V psihoterapiji, bi bilo dobro spregovoriti o vaših občutkih. Njen cilj je omogočiti posamezniku nemoteno funkcioniranje. Iskali bi vzroke za nastale posledice (glede simptomov in vašega preteklega odnosa – zakaj ste se znašli v njem). Pomembno je ozavestiti čim več nezavednih vsebin, večina ki jih priplava na površje, ima korenine v zgodnjem otroštvu – primarni družini.

Kljub temu, da se dobro počutite, je v vas želja po spremembi. Če boste ozavestili izvor težave, se vam ne bo več ponavljala in simptomi bodo izginili.

Spoštovani,

trenutno imam terapijo mopron 200mg zj.,torendo 2×0,5mg, lyrica 2x100mg in propranolol 4mg zj. in 2mg zv..Ker sem še vedno pretirano tesnobna me zanima če bi mi pri tej terapiji pomagalo zdravilo seroquel SR? Ali bi mogoče morala katero zdravilo zamenjati z seroquelom SR?

M.B.

Pozdravljeni!

Mislim, da bi bilo sicer o tem najbolje povprašati kar vašega zdravnika, oz. tistega, ki vam je določil takšno medikamentozno terapijo, saj vas in vašo anksioznost najbolj pozna.
Osebno, bi vam pa svetovala, da se raje vključite v psihoterapevtsko pomoč, kot da jemljete vsa ta zdravila. Če želite vam lahko dam kontakt.

Vse lepo vam želim,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

New Report

Close