Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca GVT?

GVT?

Pozdravljeni!
Zanima me, ali omenjeni simptomi nakazujejo na GVT ?

Odkar sem vstal, čutim bolečino v levi nogi. Ta se danes pojavlja izključno pri sedenju ali ležanju. Boli me v predelu meč, bolečine izžareva nižje do stopala, sicer ni konstanta, saj se pojavlja v lokalnih predelih, tudi v predelu stegenske mišice. Bolečina je “kljuvajoča” oz. občutek pritiska, bolj sem dovzeten za mečne krče.
Nogi sta navidez simetrični.

Sicer imam nekaj let velike težave s križem; po športni aktivnosti, ko se ohladim, se komaj premikam (hude bolečine v kolenih, križu in stopalih – ahilove tetive), če se usedem in nato vstanm, potrebujem kako minuto ali dve, da se lahko zravnam in tudi po stopnicah brez ograje težko pridem.
Če pa hodim ali stojim, v obeh primerih dalj časa kot 10 minut, me prične boleti v levem delu križa, bolečina potuje po od križa preko ritnice po kolku, zunanjem delu stegnenice in se zaključi pod kolenom ali zunanjem delu levega kolena. Včasih znajo biti bolečine zelo hude, star sem 25 let.

Naj pripisujem simptome križu, mišičnim težavam ali tudi GVT ?
V Zadnjih 3 dneh namerno nisem bil športno aktiven.
Lep pozdrav

Pozdravljeni
Zgolj lokalna bolečina, brez otekline, imobilizacije uda, kirurškega posega, maligne bolezni, dolgotrajnega ležanja, predstavlja le majhno možnost, da bi šlo za globoko vensko trombozo. Verjetno gre za mišično bolečino.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Še zadnjič lepo pozdravljeni!
Pred dvema dnevoma sem bil na pregledu v Valdoltri zaradi več mesecev trajajočih bolečin v predelu obeh tetiv. Imam insercijsko tendinozo in, kot je strokovnjak povedal, mikroskopske ropture v predelu ahilove tetive, nekaj cm nad narastiščem.

[img]http://shrani.si/t/j/f2/4x3CUCJL/calf-muscle-anatomy.jpg[/img]

na sliki sem prikazal mesto bolečine;
X1 kaže na mesto bolečine, ki raja v predelu obeh tetiv že skoraj eno leto in je najhuje po ohladitvi po fizični obremenitvi (tek, košarka, nogomet…) in zjutraj.

X2 kaže na mesto bolečine pod mečnimi mišicami, ki traja nekaj dni; zadnja dva dni se je stanje v obliki praga bolečine poslabšalo, kljub temu, da fizično nisem nič dejaven. Najhuje je zjutraj oz. ponoči, ko se zaradi hudih bolečin zbudim. Bolečine v X2 izžareva vse do gležnja in poteka preko dveh nevidnih točk do kolena. Če sedim in vstanem (ne da bi hodil), s polnjenjem krvi v venah istočasno čutim težek in zelo boleč (kot krč) občutek, ki se širi tudi nekoliko nižje od točke X2, nikoli pa ne do točke X1. Na dotik tudi močno boli, po masaži pa še bolj. Mažem si z voltarenom, seveda čudežev ne pričakujem.
Zanima me, ali se lahko po vašem mnenju v soboto udeležim košarke (ko se segrejem, bolečina mine), ali je to lahko znak natrganin in podobnih poškodb?
Hvala lepa.

Pozdravljeni
Verjetno to ni prvi šport, ki ste se ga udeležili od začetka vaših težav…ker pa gre za kronično vnetje, bo verjetno omenjena košarka težavo prej poslabšala, kot pustila na istem. Da, ogretost zmanjša težave, nič pa ne zmanjša same bolezni, torej tega, kar je najverjetneje vnetje narastišča ahilove tetive na petnico.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Oprostite, še nekaj sem pozabil napisati: (prvič – najlepša hvala za odgovor).

Je normalno, da imam (po novem še boleče stopalo – bolečina se je popoldne razširila tudi v gleženj) mrzlo za razliko od desnega, tudi ful bledo je v primerjavi z desnim, pa še občutek potenja imam v tem delu oz. vlaženja.
Sprva sem razmišljal, da me mogoče tako močno boli, ko iz ležečega položaja vstanem zaradi pretoka krvi v poškodovan predel oz. receptorje poškodbe in hkrati zaradi povečanega tlaka v že razdraženi točki.
Zdaj se mi po glavi poraja misel, da gre za težavo z ožiljem, po zgornjih ugotovitvah (mrzlo, bledo stopalo). Izmeril sem krvni tlak v predelu meč in imam zgornji 165, spodnji 110, mislim, da je za arterije nog to ok. Da je lahko težava v ožilju (recimo periferna bolezen), mi govori tudi občutek različnih pragov bolečin pri menjavi položaja noge v ležečem položaju (se pravi bolečine, ko ne stojim oz. ko sploh ne hodim), med sedenjem me po novem boli oz. bolečina izžareva v predelu mišic, od meč preko kolen gor (pod dimljami), ko se z menjavo položaja spremeni pritisk v arterijah.

Sprašujem vas zato, ker imam zdravnico v sredo 27. 03. komaj in, ker se je bolečina pojavila nenadoma čez noč, kar tako brez nekega vzroka širipo celi nogi upoševajoč, da se ne spominjam, da bi kdajkoli imel kakšno poškodbo.

Naj bo to dovolj, želim vam lep preostanek konca tedna!

Pozdravljeni
Se mi zdi, da malo preveč brskate po netu. Simptomi GVT, arterijske okluzivne bolezni, tendinitisov si vendarle niso prav podobni, da bi v poštev prihajalo kar vse troje hkrati. Poleg bolečih nog mi je vse precej sumljivo za anksioznost in bi morda tudi ta del telesa rabil servis. To, kar vas skrbi nazadnje, se običajno kaže tako, da vas bolečine onemogočijo po določeni prehojeni razdalji, pa popustijo po mirovanju. Zdaj pa ugasnite net.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala za odgovor.
In ni se potrebno prav nič jezit, šlo je samo za vprašanje.
lp

Prav nič se ne jezim 🙂 Le bolj odločno sem želel vriniti novo postavko v vaše razmišljanje 😉
Lep večer

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovni,
Glede na temo GVT imam eno vprašanje.
Ali je znak GVT mravljinčenje noge ,bolečina v stegenski mišici,nga vsaj na pogled ni otekla.
Sprašujem zato,ker so se mi ti znaki pojavili po opravilu,kjer sem bil dobre 3 ure v čepečem položaju.
To traja 1dan.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni
Od naštsetega bi šlo v sklop GVT le bolečina v mečih, kar pa je precej daleč od diagnoze globoka venska tromboza in bistveno laže pojasnljivo z delom čepe, čemur bi lahko pripisali tudi tisto mravljinjčenje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close