Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina angina pektoris?

angina pektoris?

Lep pozdrav!
Že daljše obdobje (3 leta) se mi pojavljajo bolečine v prsnem košu. V blažji obliki so to predvsem v obdobju, ko sem prehlajen, ko me zebe, tope bolečine na desni polovici prsi (med bradavico in ključnico), občasno jih spremljajo bolečine v zatilju in mezincu leve roke in globok prehlajen glas. Je to revma ali angina pektoris v blažji obliki?
Moje druge težave pa so drugačne in zelo stresne. Vsake 3 – 4 mesece mi naenkrat postane slabo, vrti se mi,težje diham (bolj plitvo),običajno to spremljaja topa bolečina (tiščanje) pod prsnico in v levo proti rebrom, je stalna, ni kljuvajoča, traja do 1 ure, nisem pa bled, ne bruham, lahko hodim, se ne znojim, sem pa prestrašen. Prične me napenjati (od strahu?), zniža se mi glas.
Drugače imam nizek krvni tlak (115-120/75-80), zadnjič po napadu (1 uro) sem ga imel celo 107/73, star sem 43 let, imam želodčne težave (Rupurut), holesterol v okvirih normale, stresno delo. Naredil sem EKG, nič posebnega (mogoče samo malce čuden zobček pri spodnjem zapisu – tako pravi zdravnik). Sprožitelj je vedno ali stres ali vrememske spremembe(izjemno občutljiv), telesna aktivnost (zmerna) nikoli.
Je to angina pektoris, nihanje tlaka ali pa res samo želodec? Hvala!

Angina pektoris je prehodna bolečina v prsih, ki nastane zaradi pomanjkanja kisika v krvni mišici, vzrok je lahko krč koronark (žil, ki napajajo srce), ali pa drugih bolezni teh žil (ateroskleroza ipd). Verjetno je pri vas vse to bolj na živčni osnovi. privoščite si en temeljit menagerski preventivni pregled, potem pa poskusite najti zase nekaj prostega časa, ki si ga boste uredili tako, da se boste res relaksirali. Kot moški in glede na starost in način ste tovrstnim obolenjem bolj izpostavljeni kot ženske.

New Report

Close