Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Topa, pekoča bolečina v prsih (pljučih)

Topa, pekoča bolečina v prsih (pljučih)

Pozdravljeni

Sem nov na tem forumu in upam da bom imel zdosti informacij in podatkov, da bi mi kar se da dobro svetovali.
Lansko leto začetek aprila sem pristal na kardiologiji zaradi mioperikarditisa. Po izpustu sem bil doma 10 mesecev in sedaj delam štiriurni delavnik že en mesec. V službi sem v 90% stalno na nogah in v gibanju saj sem natakar. Predno sem šel v službo sem se počutil dobro sedaj pa se mi že približno dva tedna vsak dan pojavljajo čudne pekoče in tope boleči v prsih. Največkrat so v stedini prs ali pa na levi strani. To ni pekoče kot pri zgagi ampak bolj tako kot bi me nekdo zarezal. Pojavlja se mi tudi rahlo oteženo dihanje, kot bi mi nekdo dal lažjo utež na prsa.
Naj še omenim da sem star 34 let, visok 175cm in težak 60 kg. Na dan pokadim približno 5 cigaret. Zadnji EKG, ultrazvok srca in pregled krvi sem imel dober mesec nazaj. RTG pljuč sem imel približno pred pol leta. Vsakič je bilo vse OK. Ravno včeraj sem imel manjši prehlad (glavobol, zabiti sinusi, utrujenost), ki pa ni izzval nobene spremembe ne na slabše in ne na bolše. Danes sem že precej bolje razen teh čudnih bolečin.
Predvsem me skrbi, da nimam recimo raka ali kake druge hude bolezni ki ponavadi prinese s seboj smrt. Od kar sem bil v bolnici zaradi mioperikarditisa sem tudi zelo psihično obremenjen z zdravjem in se za vsako figo sekiram, “kaj pa če …”? Prej nikoli nisem bil tak in sem vse jemal po sistemu, “ah saj bo”. Verjetno je za to kriva tudi hčerka, saj sem stalno v strahu, da bo ostala še tako majhna brez očeta.

Hvala za pomoč in odgovore

Po vaših podatkih je trajala rehabilitacija po prebolelem miokarditisu kar dolgo dobo. Ker sedaj imate odobren skrajšani delovni čas pomeni, da je zdravniška komisija upoštevala še obstoječo vašo zmanjšano zmožnost za delo. Po preboleli bolezni ste opravili več pregledov. Ker so izvidi v normalnih mejah težko bi posumil, da bolezen ni pozdravljena, še manj bi posumil na novo bolezen (rak, srčni infarkt).Vaše navedbe so značilne za težave, ki jih ljudje navajajo ob stresnih stanjih (dolga bolezen, skrb za lastno zdravje, skrb za družino, itd.). Poskusite opustiti kajenje in se v prostem času rekreativno gibati na polurnih sprehodih več krat na teden. Mislim, da bi proti sedanjim motnjam zadostovala že blaga pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji in jih priporočamo, da jih bolnik jemlje po potrebi)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Hvala za odgovor. Verjetno vaše trditve držijo vendar se mi zdi kot da sem nekaj zbol na pljučih. Je to možno brez ostalih simptomov (vročina, kašelj, …)? Moja zdravnica danes ne dela več in resno razmišljam da bi šel na urgenco.

Hvala in lep pozdrav

Mislim, da vam ni treba biti v skrbeh. Verjetno bodo zadostovala blaga pomirjevala. Ni pa zadržkov za posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala

Ste me že s prvim odgovorom pomirili. Stanje je že boljše in se še zboljšuje.

Lepo pozdravljeni in še enkrat hvala

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Ponovno se obračam na vas. Od 17. do 21 junija sem bil na bolniški. Imel sem neke vrste prehlad. Bolela me je glava in sinusi, kasneje me je še trgalo po mišicah in kak dan za tem so me začela boleti še pljuča. Vročine nisem imel. Zdravnica me je dala na odvzem krvi kjer ni pokazalo nobenega vnetja ali kar koli drugega nevarnega. Odpravili so se vsi simptomi le pekoča bolečina v pljučih je ostaja. Bolečina je enkrat močnejša drugič šipkejša. Občasno tudi zgine za kako minuto največ. Sama bolečina ni pogojena z dihanjem tako kot je bila bolečina ko sem imel mioperikarditis zato nimam na sumu srca ampak sama pljuča. Ali je možno da imam pljučnico ali kaj podobnega, čeprav se mi zdi, da bi se to videlo na krvi. Zanimivo je tudi, da je moje samo fizično stanje dobro in z lahkoto hodim v službo. Bolečina se pojavlja predvsem v prsnici in levem delu pljuč. V desnem le poredko. Morda je zaradi pretekle bolezni podzavestno tukaj še psiha in je ponovno kriva ta za bolečine. Drugače sem tudi kadilec in skadim cca 6 cigaret na dan. Sedaj mi zaradi te bolečine kajenje niti ne paše in skadim malo manj. Priznam da sem razmišljal že o raku in ni prijetno ker sem izgubil bljižno osebo zaradi raka na dihalih.
V soboto grem na dopust kjer se bom poskusil sprostiti. Če do konca dopusta ne bo bolje ne vem kaj naj naredim. Danes sem vzel že persen, upam da to kaj pomaga če je vse skupaj na psihi.

Hvala za pomoč in nasvet

Škoda, da niste navedli če vam bolj blažijo bolečine “običajni analgetiki ” (aspirin, lekadol, itd.) kot pomirje vala (Persen). Ni pa izključena možnost, da gre za blago organsko pogojeno bolečino (blaga prizadetost rebrne mrene ali medrebrnih živcev) na katero se je nacepila še psihična. Skušajte povsem opustiti kajenje V dopisu navedeni simptomi niso najmanj sumljivi za rakasto bolezen. Pričakujem veliko zboljšanje simptomatike ob dopustniški sproščenosti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Samih analgetikov nisem niti poskusal jemat. Lahko pa poskusim z aspirinom ali lekadolom pa vam sporocim. Spomnim se tudi da je bolezen nastopila po eni voznji z motorjem kjer me je malo opral dez in potem se dobro prepihal veter. Morda bi bil lahko to vzrok tudi za bolecine.

“V dopisu navedeni simptomi niso najmanj sumljivi za rakasto bolezen.” Kaj to pomeni? Ce niso najmanj sumljivi ali so potem najbolj sumljivi? Morda pa si le narobe razlagam ali zastopim in so morda sumljivi a le v najmanjsi mozni meri. Prosim ce mi poveste kaj ste s tem mislili?

Na dopust grem na Pokljuko. Ali mi lahko na moje zdravstveno stanje poveste ce lahko telo fizicno obremenim. Prav veliko ga ne bom saj bo poleg 4letna hcerka ki me bo mogla dohajat.

Hvala za pomoc in odgovore

Opravičujem se za zelo nerodno povedano prepričanje, da nimate nobenega simptoma, ki bi kazal na možnost obstoja rakaste bolezni. Zato brez skrbi na Pokljuko s štiriletno sotekmovalko in včasih tudi brez nje. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravo.

Tudi jaz imam podobne težave. Sicer nimam nobenih srčnih težav, sem pa astmatik. Simptomi, ki jih opisujete, so identični z mojimi. Topa bolečina v prsih, občasno tudi nekako zbada. Bolečina se je prvič pojavila lansko zimo. Enako kot vi sem bila prepričana, da imam raka na pljučih. Seveda sem obiskala svojo zdravnico, ki me je pomirila s tem, da pljuča sama po sebi ne bolijo, lahko pa se pojavi bolečina v mišicah, ki je pogosto tudi posledica prehlada ali pa nepravilne drže. V resnici sem čez zimo večkrat prehlajena, pa tudi držim se precej sključeno, zato se mi zdi razlaga povsem možna. Lani so bile bolečine tako hude, da sem prav tako za nekaj časa morala opustiti kajenje. Po približno treh tednih se je stanje izboljšalo. Najbolj pa se mi zdi da je k izboljšanju pripomoglo, da sem se začela zelo intenzivno ukvarjati s plesom, kjer gre za precej intenzivno gibanje, prisiljen pa si tudi v vzravnano držo. Zato priporočam: GIBANJE, sigurno bo pomagalo! Letos se je bolečina ponovila, zato bom ponovila lansko terapijo.

Lp, Špela

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

živijo

Jaz imam podobne težave . Že 3 tedne imam topo bolečino v prsih (v sredini) , včasih traja dlje včasih malo mine , občasno imam tudi mravjinčaste roke ali noge .Pred štirimi leti sem imel vnetje srčne mišice.
Zdaj bi vas prosil za kakšen nasvet

L.P.Brane

V dopisu je premalo podatkov, da bi posumil na ponovno vnetje srčne mišice (prebolela angina, preboleli gripozni infekt , izvid EKG?). Občasna mravljinčavost okončin dopušča misliti na posledice nerodne lege okončine.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Stara sem 34 let in vsake toliko časa imam topo bolečino v levem predelu prsi in srce. Ta bolečina se pojavi in izgine v nekaj sekundah – bolečina je kot bi me nekdo zbadal z nožem. Ob tej bolečini imam tudi pekočo bolečino zadaj v levi lopatici. Od začetka se je ta bolečina pojavljala samo ponoči in sem se od tega tudi zbudila, sedaj pa se občasno pojavlja tudi po dnevi. Sicer imam visok krvni tlak vendar sem si ga s pomočjo zdravil uredila. Zaradi te bolečine sem bila že 2x sprejeta na urgenci a nikoli ni nič pokazalo. Tudi osebna zdravnica je rekla da ni nič in mi je predpisala poleg zdravil za krvni tlak še leksaurin ki ga moram vzeti zvečer in pa analgin tablete, a nič od tega mi ne pomaga. Ali je možno da imam vneto kakšno mišico ali kaj bi bilo. Zaradi tega me je že pošteno strah. Prosim svetujte mi kaj naj naredim.
Hvala

New Report

Close