Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Samski moški višje lige

Default avatar

kolerabca

Kje so samski moški nad 30 "višje lige". Ni potrebno, da je "visoke", dovolje je "višja".
Kaj si pod tem terminom predstavljam? Da je star nekje 30 -45, samski, lahko tudi ločen iz z otroki. Z bivšimi ženskami vse poštimano. Da ima vsaj srednjo šolo, raje še kaj več. Da ima službo. Da zna kaj skuhat, pospravit, da ni v hotelu mama. Da je v dobri fizični kondiciji. Da tudi kdaj pa kdaj kako knjigo vzame v roke in jo prebere, da je razgledan. Da rad potuje. Da ni zapečkar. Da ne pije in ne kadi. Da je zrel, samostojen. Da mu ni edin hobi žuranje, popivanje in visenje na netu ali pred TV.
Default avatar

Spider

Ustrezam vsem kriterijem, pa še kakšnemu zraven. In ne iščem žensk sploh. Ker mi ustreza samski stan.:)

Mene ne čudi, da ženske pretežno naletite na obupance in mamine sinčke. Taki namreč najbolj zagreto iščejo partnerko oz. nadomestno mamo.

So it goes.

- Kurt Vonnegut -
Default avatar

oddani

Taki so že vsi oddani. Ostajajo pa taki, ki niso ravno terne. Pridni, lepi, izobraženi, razgledani pa so že v vezah. Ostajajo pa luzerji.
Default avatar

Pandora1

TAko so že oddani ali pa jih moraš polovit ko so ravno postali samski...
Default avatar

Robi...

Pandora1 je napisal/a:
TAko so že oddani ali pa jih moraš polovit ko so ravno postali samski...
To je pa res. Takšne moške ženske hitro poberete. :)
Default avatar

oddani

Moraš počakat, da se ločijo.
Saj imaš spodaj nekje temo, kjer moški pišejo, kako ne marajo bolj izobraženih, bolje plačanih, preveč športnih žensk.
Na voljo je pa polno samskih luzerjev. Samo teh ti nočeš :).
Default avatar

Mariborcan32

@oddani, da nebi ki. Tudi oddani lahko iz danes na jutri ostanejo samski in to ravno v ciljnem obdobju, kot si ga je avtorica zastavila.
Drugace pa ker sem se vecinoma nasel v tvojem pisanju, ti povem kje se nahajamo: veliko v sluzbi, potem ker imamo cas se ukvarjamo se z kako obsluzbeno dejavnostjo, tudi izobrazujemo se, ker imamo cas za to, zvecer nas najdes v kakem umirjenem lokalu z prijateljem na pijaci, ce je vreme primerno nas najdes na teku ali kolesarjenju na bliznjih temu namenjenih tockah,...
Zal pa so si tvoji kriteriji malo nasprotujoci. Namrec vsak ki ni zapeckar, rad gre kdaj tudi ven in se ga napije. Za sprostitev. Je pa to dalec od tega da bi to bil smisel. Ce ti je to smisel v tem starostnem obdobju, je s tabo nekaj hudo narobe.
Default avatar

kolerbca

Zdaj, da ne bo pomote. Ločeni so čisto ok.
Če je nekdo 10 in več ur v službi, ga ne štejem v višjo ligo. Ga štejem v ligo deloholikov.
Zaželeno je, da ima hobije, da mu gledališče, kultura, šport ni tuje. Zaželeno je, da ne popiva. Niso mi všeč moški, ki visijo po lokalih. SO mi pa všeč moški, ki tečejo ne glede na vreme. Kolesarjenje res ni za vsako vreme. Tek pa je. No zdaj to ne pomeni, da mora biti ravno tekač. Mišljeno je le to, da je veliko moških takih, ki imajo 1000 izgovorov zakaj so raje v lokalu kot pa na športanju.
Da se ga napije ni ravno znak nezapečkarstva. V bistvu smatram moške, ki visijo po lokalih za zapečkarje. Moški višje lige ne rabi alkohola, da se sprosti. Moški višje lige se zna tudi trezen sprostiti. Seveda pa ni nič narobe, če spije tu in tam kak kozarec vina ali piva. Če se ga pa napije pa ni to ravno moški višje lige. Tudi kajenje je odbijajoče.
Ne rabi brati knjig v stilu Vojna in mir, ampak, če pa sploh nič ne bere pa ni zanimiv. ALi pa če vse kar prebere je rumeni tisk.
Default avatar

Robi...

Mariborčan32 je napisal/a:
Zal pa so si tvoji kriteriji malo nasprotujoci. Namrec vsak ki ni zapeckar, rad gre kdaj tudi ven in se ga napije.
Vsak ravno ne. :)
Default avatar

sami in osamljeni

Zanimiva tema, ne bi se pa strinjal z tem, da smo vsi oddani. Nekaj nas je tudi samskih, vendar ne srečamo mogoče take ženske, da bi lahko bili z njo v vezi. Osebno mislim, da danes je težko najti partnerico. Sem pa podobnih načel, kot jih je napisala kolerabca.
Default avatar

oddani

Mariborcan32 je napisal/a:
gre kdaj tudi ven in se ga napije. Za sprostitev.
Kaj res ne morete moški brez tega, da se ga napijete? Vam ni dovolj kozarec ali dva morate res biti ravno pijani?
Default avatar

Spider

kolerbca je napisal/a:
Ne rabi brati knjig v stilu Vojna in mir
Vojna in mir je fajn. Melo preprosto napisano, ampak vredu. Preferiram tistega drugega ruskega strica..

So it goes.

- Kurt Vonnegut -
Default avatar

kolerbca

sami in osamljeni je napisal/a:
Zanimiva tema, ne bi se pa strinjal z tem, da smo vsi oddani. Nekaj nas je tudi samskih, vendar ne srečamo mogoče take ženske, da bi lahko bili z njo v vezi. Osebno mislim, da danes je težko najti partnerico. Sem pa podobnih načel, kot jih je napisala kolerabca.
Potem pa kar z besedo na dan kje se da najti take moške in seveda kaj ženske delamo narobe, da nas nočete :)?
Kar napiši naše napake :).
Default avatar

krentam

Ha ha ha!!! Tvoji kriteriji moškega, ki spada v "višjo ligo" so me nasmejali. To je čisto navaden, povprečen moški, ne pa višja liga. In takih ne bi smelo biti tako malo...

@Mariborcan: res se par kriterijev tepe.
Default avatar

kolerabca

A misliš Dostojevskega :)? Ne, tudi to ni nujno, da ga bere. Važno je, da se bere in seveda ne le rumeni tisk.
Default avatar

Spider

kolerabca je napisal/a:
A misliš Dostojevskega :)?
Kateri čudak neki bi bral tega tiča???:))))

So it goes.

- Kurt Vonnegut -
Default avatar

krentam

kolerbca je napisal/a:
Potem pa kar z besedo na dan kje se da najti take moške in seveda kaj ženske delamo narobe, da nas nočete :)?
Ugibam:
-- Ker so samozadostni?
-- Ker sodobna ženska ni to, kar bi nujno potrebovali?
Default avatar

oddani

krentam je napisal/a:
Ha ha ha!!! Tvoji kriteriji moškega, ki spada v "višjo ligo" so me nasmejali. To je čisto navaden, povprečen moški, ne pa višja liga. In takih ne bi smelo biti tako malo...

Ma ja. Samski so večinoma nižja liga, razen kaki sveži ločenci. Eni še vedno brez službe, brez izobrazbe, pol pismeni, ne znajo niti enega tujega jezika, edino kar mignejo od doma v prostem času je v lokal, na dopust ne zmorejo kaj več kot hrvaška obala. Knjige ne vedo kaj so to, edini šport jim je dvigovanje pira.
Ta boljši so vsi oddani.
Default avatar

Robi...

kolerbca je napisal/a:
Mislim, da ni univerzalnega odgovora.

Če je nekdo ločen, potem to pomeni, da ima slabe izkušnje in ne bo tako zlahka se spet podal novim izzivom naproti. Zato je veliko takšnih, ki raje ostanejo samski.

Je pa ponavadi ovira samovšečnost in s tem nesposobnost iskanja kompromisov in reševanje ovir, ki nastanejo pri vsakem odnosu.
Default avatar

krentam

oddani je napisal/a:
krentam je napisal/a:

Ma ja. Samski so večinoma nižja liga, razen kaki sveži ločenci. Eni še vedno brez službe, brez izobrazbe, pol pismeni, ne znajo niti enega tujega jezika, edino kar mignejo od doma v prostem času je v lokal, na dopust ne zmorejo kaj več kot hrvaška obala. Knjige ne vedo kaj so to, edini šport jim je dvigovanje pira.
Ta boljši so vsi oddani.
Hmmm... ne poznam nobenega samskega "nižje lige" in kar nekaj samskih "višje lige". :) Višje lige... ha ha ha!