Najdi forum

Težave s ščitnico in hujšanje

Tiste, ki imaste težave s premalo delujočo ščitnico:
Jaz sem na hitro pridobila veliko kg (priznam, da je bilo veliko stresa in veliko neurejen hrane). Hujšanje pa mi nikakor ne gre, nekaj je šlo, amapk ne veliko. Stresa ni več, hrana urejena, ampak kg pa tako težko dol spravim. 10kg je sicer šlo pa jih moram spravit vsaj še 25kg dol.
Težave imam tudi s ščitnico, predpisali so mi zdravila.
Zdaj me pa zanima tiste, ki ste imele težave s premalo delujočo ščitnico in s hujašanjem. Vam je hujšanje šlo kaj bolje, ko ste začele jemati tablete?

Živjo

Tudi jaz imam težave s ščitnico in hujšanjem. Odkar hodim k bioenergetičarki se mi super zmanjšuje doza tablet, res neverjetno že po 14 dneh se mi je zmanjšala količina tablet in tudi kilogramčki kar letijo dol, toplo priporočam:
http://www.studio-heliantha.si/index.html

Pri jemanju zdravil je potreben pravilen odmerek za uspešno vzdrževanje teže ali pač hujšanje, to je z strani hormonov. Potem pa je še od tebe odvisno, koliko omejiš dnevni vnos hrane, da sploh lahko hujšaš. Nekje 3-4kg v mesecu je kar realno v začetku, potem pa nekje 2kg mesečno. Potrebno je vztrajati, včasih pa pojesti tudi kaj sladkega za psiho 🙂

Lp

Z bioenergetiki imam slabe izkušnje tako, da ne bom več poskušala.

Goran, v bistvu me zanima ali bom s tableti spet na normalnem nivoju, na takem kot ostali, ki jim ščitnica normalno deluje.

Živ,

tablete ki jih uživaš (obvezno z vodo, na tešeče pol ure pred hrano) so nadomestni hormoni. Te hormone boš morala jematni (predvideevam, da gre za hipotirozo oz Hašimoto) vse življenje. Doza se bo po vsej verjetnosit z leti večala, kajti ščitnica počasi propada. Torej ujeti moraš ravnovesje hormonov, ki so pomembni tudi za metabolizem in presnovo.
Tudi ščitničarke lahko shujšajo, vendar je marsikatera malo poseben primer in zanjo ne veljajo standarde vrednosti, zato je hujšanje lahko težje. Veliko storiš, če spremljaš kaj in koliko vnašaš v telo in kako presnavljaš, ter ostalo počutje.

Če internist tirolog uravnava tvoje vrednosti in so te dokaj normale glede na tvoje počutje, potem je vse v redu. Potrebna je restrikcija pri zaužitih kalorijah. Koliko časa pa že hujšaš? 10kg je kar veliko, še 25kg pa pomeni, da moraš vztrajati na tej poti. Hujšanje pač ni linearno, ampak bolj podobno stopnicam. Glede na to, da nadomeščaš hormone pri tebi ne velja, da se metabolizem upočasni z nižjim vnosom hrane, kar je dodatni bonus. Če dodaš še nekaj telovadbe z utežmi ali lastno težo, boš pridobila kak kg na pusti teži in posledično s tem bolj obdržala kar rabiš, izgubljala pa predvsem maščobo.

Lp

Zaenkrat še ne jemljem zdravil,jih pa bom začela. Ja res je Hašimoto.
Migam pa nekje 10-15 ur na teden – pretežni del v aeorobnem območju cca. 140-165 pulza. Seveda pa tudi vaje za moč vsaj 2x na teden.

Ne vem sicer kakšno so tvoje slabe izkušnje z bioenergetiki, ampak tukaj kjer jaz sedaj hodim je super. Po 14 dneh se mi je zmanjšala količina tablet za 25mg na dan kar je več kot super, torej prišla sem iz 125 na 100mg. Preden pa sem se odločila za obisk pa se je količina samo poviševala…..

Ponavadi kar rečejo, da se bo tablete jemalo do konca življenja. Ampak poznam kar nekaj ljudi, ki jim je na ta način, seveda pod zdravniško kontrolo in spremljanjem v laboratoriju uspelo zelo zmanjšati količino tablet ali pa celo da so sedaj brez in jih ne rabijo več jemati. Vsak pa gre po svoji poti in tista, ki si jo izbere je pravilna. Poizkusiti pa ni greh:))) Niso vsi bioenergetiki enaki, zato ne moremo vseh “metati” v isti koš, ta moja je super, pa ne samo to, zadeva deluje.

Po 14 dneh obiskovanja homeopatov ne vem kako so ti lahko znižale za 25? Ko ti tirolog predpiše določeno dozo mora preteči 6 tednov, da se zadeva ustali in ti ponovno kontrolirajo kri in po potrebi spremenijo dozo. Če so jo torej tebi znižali, so ti jo zato, ker si imela prej previsoko?

Mislim, da je čas, da se nehaš vpletati v vsako temo na tem forumu in skrito reklamirat 🙂

Pa lep dan!

Ne obiskujem homeopata, ampak bioenergetičarko kar pa seveda ni isto. Količino tablet je znižal tireolog,tako da je bilo vse z zdravniške strani, ne pa po moji volji.

Ne vpletam se v vsako temo, sicer pa se vsak sam odloča kje bo dopisal svoj komentar in prav nič ne reklamiram, ampak bi na ta način rada še komu pomagala, to je vse! Vsak pa ve zase kaj je zanjga najbolje.

Tudi tebi želim lep dan s čimmanj slabe volje!

Tole je homeopatija klik in tole pa bioenergija klik again

Bo šlo Za uspešno izgubljam kilograme?

New Report

Close