Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Izgubljam smisel (Boštjan)

Default avatar

EnaPika

Pozdravljeni!

Sem v obdobju, ko mi je izredno težko pri srcu..

Grem v trideseta, med študentskimi leti sem počela mnogo stvari, ki so mi bile kot študentki finančno zelo dostopne, ne le študirala (za kar sem si hvaležna - ni faks vse), tekom let pa sem ugotovila, da me študij ne zanima toliko, a vseeno bi rada končala. Stagniram že par let, ostalo mi je 10 izpitov in diploma. Problem je, ker to niso izpiti, ki se jih lahko naučim kjerkoli in s knjige, ampak so praktične narave, zato bi za večino predmetov potrebovala inštrukcije sedanjih študentov, saj so se nekateri profesorji zamenjali in želijo njihovo snov. Ljudi, ki so trenutno na fakulteti, pa ne poznam, popolnoma sem odrezana, nove, mlajše generacije so preplavile naš oddelek..

Ostala sem v študijskem mestu, saj imam občutek, da sem tu vseeno "bližje", da študij zaključim, čeprav že leta nisem na tem naredila nič konkretnega.. Živim v stanovanju, ki si ga delim s 3 študenti, imam svojo sobico, za katero sem tolikokrat hvaležna, da jo sploh imam, saj mi je velikokrat bila pravo zatočišče, a me vseeno iz dneva v dan bolj moti to usklajevanje s sostanovalci glede skupnih prostorov, dejavnosti, čiščenja...
Domov hodim poredko, max 1x na mesec, že od srednje šole sem bila ali v dijaškem ali študentskem domu, stanovanju. Skratka- sem na svojem, finančno vsaj že 5 let skrbim sama zase, nikomur nisem "v breme", saj bi mi to bila še večja muka, čeprav vem, da bi mi bili starši pripravljeni pomagati, če bi kaj potrebovala, a jih ne želim prositi, da mi plačujejo npr. najemnino za stanovanje, želim biti odgovorna sama zase!

Pravkar mi je tudi razpadla dolgoletna veza, katera me ni osrečevala. Vem, da sem z razvezo naredila dobro potezo zase, za svojo prihodnost, saj bi se z njim dolgotrajno le mučila in prej ali slej bi najbrž počilo.. A vendar ga noro pogrešam, vseeno je to bil človek, s katerim sem delila 6 let svojega življenja, stal mi je ob strani, o vsem sem se z njim lahko pogovorila.. Kak dan imam pomisleke, da sem storila napako, a mislim, da je to bolj zaradi tiste navade in varnosti, ki sem jo imela, zdaj pa moram živeti brez tega..
Izgubila sem tudi precej prijateljic, saj so se po študiju preselile ali nazaj v domače okolje, se selile s fantom v drugo mesto, našle službo kje drugje.. Sicer s parimi držim stik, a to je prek tel, skypa. To mi je premalo, postajam vedno bolj osamljena in brez smisla..

Kar me še dodatno muči, je to, da nimam ne službe ne financ, da bi se preselila na svoje. Sem na zavodu, dobivam sicer socialno pomoč in s tem uspem preživeti mesec (bivanje, hrana), a le za osnovne stvari. Zelo me vleče, da bi se preselila, zaživela popolnoma na novo in drugje. Pa nimam te moči, sploh pa ne financ za to, da bi bila nekje na svojem. Prekleto drage so nepremičnine oz. najem!

Postajam brezvoljna, ne vidim in ne vem, kaj je moj smisel, stagniram in zdi se mi, da iz dneva v dan životarim. Sicer se trudim ukvarjati s parimi hobiji- rekreativni šport, folklorna skupina, prostovoljstvo, udeležba na raznih predavanjih.., čeprav bi si želela še ogromno enih dejavnosti, ki pa so vse povezane s financami in si jih ne morem privoščiti.. Težko mi je, ker sem tako ujeta in nesvobodna v tem svetu, včasih me ima, da bi kar preprosto šla- daleč- na drugo stran sveta- in začela na novo. A vem, da je to le beg, težav s tem ne bom rešila.

Kak predlog?

Želim vam lep dan,
Pika
Default avatar

EnaPika

* Se opravičujem za "Boštjana" v naslovu, zamešala sem forum...
Default avatar

katenjka

Ah smisla ne moreš izgubiti, ker ga ni ;)))) Poskusi se spraviti zdaj z začetkom semestra na faks in počasi potrpežljivo postopoma obiskuj teh 10 predmetov, ki ti manjkajo, odmisli to, da so sošolci pet ali več let mlajši, mogoče se še najdeš v študiju, če ne, pa mogoče najdeš kaj drugega, nikoli ni prepozno, da začneš znova... nisi edina izgubljena duša, ki sanja o tem, da bo nekoč vse imelo smisel, da bo še vse dobro, če ne v naši sloveniji pa čez mejo, in še zdaleč nisi edina, ki nima denarja in premalo poguma(?) Mogoče sva pa celo na istem faksu...

Koda: Izberi vse

"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i]
[sup]france balantič [/sup]
Default avatar

EnaPika

katenjka je napisal/a:
Ah smisla ne moreš izgubiti, ker ga ni ;)))) Poskusi se spraviti zdaj z začetkom semestra na faks in počasi potrpežljivo postopoma obiskuj teh 10 predmetov, ki ti manjkajo, odmisli to, da so sošolci pet ali več let mlajši, mogoče se še najdeš v študiju, če ne, pa mogoče najdeš kaj drugega, nikoli ni prepozno, da začneš znova... nisi edina izgubljena duša, ki sanja o tem, da bo nekoč vse imelo smisel, da bo še vse dobro, če ne v naši sloveniji pa čez mejo, in še zdaleč nisi edina, ki nima denarja in premalo poguma(?) Mogoče sva pa celo na istem faksu...
Kajetanka, hvala za odgovor. Tudi drugače te rada berem, si mi "blizu". :)

Pa seveda smisel nekje je, mora biti! :) Če ne drugega, je smisel življenja že življenje samo, jaz pa v svojem življenju, če potegnem črto, že dolgo prav trpim.. Nič spodbudnega in pozitivnega se mi ni zgodilo že vsaj kako leto, sicer pa vem- tudi sama nisem ravno pripomogla k temu.. :/ A vse se mi zdi grozno težko, nič ne "steče"..
Dobra ideja, da se spravim poslušat predavanja na faks- sem že razmišljala o tem, pa imam grozen odpor.. Saj vem, saj vem...
Pogum, brca v rit in optimizem- to mi resnično manjka!
Default avatar

Robi...

EnaPika je napisal/a:
Postajam brezvoljna, ne vidim in ne vem, kaj je moj smisel, stagniram in zdi se mi, da iz dneva v dan životarim. Sicer se trudim ukvarjati s parimi hobiji- rekreativni šport, folklorna skupina, prostovoljstvo, udeležba na raznih predavanjih.., čeprav bi si želela še ogromno enih dejavnosti, ki pa so vse povezane s financami in si jih ne morem privoščiti.. Težko mi je, ker sem tako ujeta in nesvobodna v tem svetu, včasih me ima, da bi kar preprosto šla- daleč- na drugo stran sveta- in začela na novo. A vem, da je to le beg, težav s tem ne bom rešila.
Zgleda, da si bolj samotarski in introvertirani tip osebnosti. Zato se tudi srečuješ s temu primernimi izzivi in težavami. Nesvobodno in ujeto te delajo tvoja prepričanja in preteklost, ki ti preprečuje, da bi v svoje življenje brez večjega truda vnesla srečo in ljubezen.

Človek lahko v marsičem najde smisel....Ko boš v svojem življenju začutila zadovoljstvo in boš ponosna nase, da si nekaj dosegla, bo izpolnjen tvoj smisel. Ko smo srečni, se ne sprašujemo o smislu, ker ga živimo.
Zato se ne ukvarjaj neposredno s smislom, ampak s tem, kaj lahko storiš, da boš dosegla svoje cilje in bila zadovoljna.
Zaenkrat, ko že sama ugotavljaš, bi ti neka zaposlitev zelo olajšala življenje ter ti omogočila, da v sebi začutiš, da si samostojna. Išči tudi kakšna priložnostna dela..Karkoli, kar ti bo pomagalo pridobiti izkušnje in se premakniti iz tega neugodnega položaja.
Zaradi različnih temeljev in izkušenj, moramo ljudje različno vlagati svoj napor v to, da dosežemo svoje cilje. Nekdo lažje najde službo, pa ima zato težave na drugih področjih....In obratno....
Vem, da ni enostavno najti službo...Sicer pa, kaj ti sploh preostane....
Default avatar

EnaPika

Robi... je napisal/a:
Zgleda, da si bolj samotarski in introvertirani tip osebnosti. Zato se tudi srečuješ s temu primernimi izzivi in težavami. Nesvobodno in ujeto te delajo tvoja prepričanja in preteklost, ki ti preprečuje, da bi v svoje življenje brez večjega truda vnesla srečo in ljubezen.

Človek lahko v marsičem najde smisel....Ko boš v svojem življenju začutila zadovoljstvo in boš ponosna nase, da si nekaj dosegla, bo izpolnjen tvoj smisel. Ko smo srečni, se ne sprašujemo o smislu, ker ga živimo.
Zato se ne ukvarjaj neposredno s smislom, ampak s tem, kaj lahko storiš, da boš dosegla svoje cilje in bila zadovoljna.
Zaenkrat, ko že sama ugotavljaš, bi ti neka zaposlitev zelo olajšala življenje ter ti omogočila, da v sebi začutiš, da si samostojna. Išči tudi kakšna priložnostna dela..Karkoli, kar ti bo pomagalo pridobiti izkušnje in se premakniti iz tega neugodnega položaja.
Zaradi različnih temeljev in izkušenj, moramo ljudje različno vlagati svoj napor v to, da dosežemo svoje cilje. Nekdo lažje najde službo, pa ima zato težave na drugih področjih....In obratno....
Vem, da ni enostavno najti službo...Sicer pa, kaj ti sploh preostane....
Robi, res je- sem bolj samotarski in introvertiran tip, po vrhu pa še melanholik. ;) In sigurno mešanica teh lastnosti vpliva na moj pogled na vse, kar se mi dogaja.. Ne morem se siliti v pozitivno razpoloženje ali razmišljanje, ne bi se mi zdelo iskreno. Če nisem dobro, pač živim žalost. Saj prej ali slej tudi mine. A ko potegnem črto, je tega v mojem življenju ogromno...

Teorijo nekako še obvladam, a praksa povzroča težave.. Vem npr. to, da sem s fantom zvezo prekinila z razlogom, da življenje bolj izživim in preizkusim kaj novega (z njim sem se počutila ujeto, dolgočasno, brez rasti), čeprav imam trenutke, ko premlevam o tem, "kaj pa, če...". A želela sem si novega poglavja, čeprav je bila odločitev in ta skok izredno težka.

Ponosna nase res ne morem biti, sem tudi precej samokritična (ja, še ena moja super lastnost... :/) in glede na to, da že dolgo časa nisem naredila nič, kar bi me potisnilo dalje, ne morem biti ponosna.
Službo iščem, imam tudi nekaj priložnostnega dela (2x na teden nudim inštrukcije), a to ni to.. Služb resnično ni. Varilci, elektroinštalaterji, barske plesalke ali vedeževalke (ja, vse vzeto iz ZRSZ!) res niso primerno delo zame..

Saj vem, od jamranja še nikoli nič dobrega ni bilo, a vendar.. Kar ne znam se premakniti naprej...
Default avatar

Matkic

EnaPika je napisal/a:
Služb resnično ni. Varilci, elektroinštalaterji, barske plesalke ali vedeževalke (ja, vse vzeto iz ZRSZ!) res niso primerno delo zame..
Evo upam da bodo vsi prebrali tole in moj odgovor na tole.

To je DEJSTVO ZAKAJ mora Slovenija UKINIT Socialo zato da boste (oprostite izrazu) taki ''lenuhi'' nehali čakat na ''sanjske'' službe (kao primerne za vas ampak v resnici SANJSKE!!!) in se spokali delat...

hočeš na svoje? prekvalificiraj se v varilca/ko in se spokaj delat 1000+ na mesec, najemnina? NO PROBLEMO!

Evo pa boš se počutla da si nekaj naredla.

Aja ne to ni za tebe je treba dejansko delat ko variš nepa samo papirjev prelagat in podobno...

In to so ljudje ki govorijo da služb NI! Sramota!!!
..............................................................................................
''Your time is the greatest gift you can give to someone.''
- Rick Warren
Default avatar

norost!

Matkic je napisal/a:
EnaPika je napisal/a:
Služb resnično ni. Varilci, elektroinštalaterji, barske plesalke ali vedeževalke (ja, vse vzeto iz ZRSZ!) res niso primerno delo zame..

To je DEJSTVO ZAKAJ mora Slovenija UKINIT Socialo zato da boste (oprostite izrazu) taki ''lenuhi'' nehali čakat na ''sanjske'' službe (kao primerne za vas ampak v resnici SANJSKE!!!) in se spokali delat...

hočeš na svoje? prekvalificiraj se v varilca/ko in se spokaj delat 1000+ na mesec, najemnina? NO PROBLEMO!

Aja ne to ni za tebe je treba dejansko delat ko variš nepa samo papirjev prelagat in podobno...

Sorry, ampak ti pa niti treh čistih nimaš! Škoda izgubljati čas pisati takemu primerku, res...
Default avatar

zmedena_samica

Matkic je napisal/a:
EnaPika je napisal/a:

Naslednjič ko te prime, da bi spet rad kaj samozadostno delikatnega natipkal, raje zmoli en ali dva očenaša za pravo pamet. Ni nobene potrebe po tem, da nekoga, ki je povsem na tleh s svojim nizkotnim in žaljivim pisanjem še dodatno pohodiš!
[center]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."
[sub]-Triumph[/sub][/center]
Default avatar

Matkic

zmedena_samica je napisal/a:
Matkic je napisal/a:
EnaPika je napisal/a:

Naslednjič ko te prime, da bi spet rad kaj samozadostno delikatnega natipkal, raje zmoli en ali dva očenaša za pravo pamet. Ni nobene potrebe po tem, da nekoga, ki je povsem na tleh s svojim nizkotnim in žaljivim pisanjem še dodatno pohodiš!

Sem vedo da bodo point mojega pisanja spet nalašč nerazumeli... punce enostavno naj neha jamrat se PREKVALIFICIRA v ISKAN poklic in začne delat ter gre na svoje... to bo rešilo njene probleme, ampak ona bo raje sanjala izgubljala voljo namesto da bi začela delat, ampak kaj ko služb ni!
..............................................................................................
- Rick Warren
Default avatar

hej!

katenjka je napisal/a:
... nisi edina izgubljena duša, ki sanja o tem, da bo nekoč vse imelo smisel, da bo še vse dobro...
Shrani tole. Nekoč si boš skoraj nejeverno rekla: "Že takrat je imelo vse svoj smisel! Le neverjetno se mi je zdelo ..."
Default avatar

ima popolnoma prav..

norost! je napisal/a:
Matkic je napisal/a:
EnaPika je napisal/a:

Sorry, ampak ti pa niti treh čistih nimaš! Škoda izgubljati čas pisati takemu primerku, res...
dela je dovolj. sanjskih služb pa res manjka.
Default avatar

zmedena_samica

ima popolnoma prav.. je napisal/a:
norost! je napisal/a:
Matkic je napisal/a:

dela je dovolj. sanjskih služb pa res manjka.
Vsekakor bi rada našla žrtev, ki bi mi znala do potankosti pojasniti pojem "sanjska služba" in kot drugo, vkolikor je res dela dovolj, zakaj pa potem število brezposelnih vztrajno narašča (cca 125.000 + n tistih, ki niso evidentirani), pa dvomim da vsi ljudje, ki so brez služb imajo neke hude kriterije kaj bi in česa ne bi delali.

Nekateri imate RES polno rit vsega gobec pa še bolj.
Default avatar

katenjka

Matkic je napisal/a:
EnaPika je napisal/a:

Matkič, načeloma imaš prav, če govorimo o problemu posameznika..pač naj se se spravi nekaj delat a ne, namesto da svetoboli tu po forumih in živi od socialne za tri evre in inštrukcijami za deset eur na dan... ampak pozabljaš, da v neskončnost ni možno mešati megle, ni možno ne proizvajati in tudi ne prodajati, sploh v preprodaji (kar pravzaprav ravno ti počneš, pa ne mislim tiste igrice z lego kockami) jaz ne vidim nekega doprinosa za človeštvo, za posameznika pač, za vse ne. Zametuješ oz omalovažuješ študij in toleriraš, kako že, 90% zdravnikov in računalničarjev in pa menda 1% kemikov, za kar sem ti spoštljivo hvaležna lol.. ampak vendar nimaš pravega vpogleda v situacijo, klišejsko se jeziš na študen(k)e fdvja, kot da so oni krivi...ne... kriv je liberalni kapitalizen, da gre vsak študirat, kar si zmisli, potem pa naj se znajde oz še boljše, naj se ne znajde, ker kapitalizem ravno sloni na teh, ki se ne znajdejo... socialna podpora je ppm (milijoninka) tega, kar si nekateri naračunavajo, namreč vrtoglave dobičke... tudi ti si samo en odvisni in zamenjiv člen v tej verigi, samo da tega nočeš videti, ker si zaslepljen s kvazi delom...
V procesu študija, pa naj je to medicina, računalništvo ali pa družbene vede (fdv) se marsikdo sreča z iskanjem smisla in razmišljanja s svojo glavo, ne pa kar nekih neskončnih priložnosti, ki jih za nekatere zmanjka...lol... namreč ne rodimo se enaki, življenje je lahko lepo in je zanimivo ravno zato, ker ni pravično--

"Nekoč bo lepo,
takrat bo lepo..."[/i]
Default avatar

zmedena_samica

katenjka je napisal/a:
namreč ne rodimo se enaki, življenje je lahko lepo in je zanimivo ravno zato, ker ni pravično--
Katenjka, ko boš našla zanimiv primerček izkušnje ali okoliščine ali posledice nepravičnega življenja, ki je hkrati ravno iz istih razlogov lepo, prosim napiši sem. Hvala.
Default avatar

katenjka

katenjka je napisal/a:
namreč ne rodimo se enaki, življenje je lahko lepo in je zanimivo ravno zato, ker ni pravično--
Katenjka, ko boš našla zanimiv primerček izkušnje ali okoliščine ali posledice nepravičnega življenja, ki je hkrati ravno iz istih razlogov lepo, prosim napiši sem. Hvala.
Saj nisem tako napisala, da je življenje nujno lepo... a sem to napisala?
Po drugi strani pa imaš srečne in nesrečne in večinoma vsi prenašajo življenje naprej... kaj lahko sklepaš iz tega?

"Nekoč bo lepo,
takrat bo lepo..."[/i]
Default avatar

Matkic

Vsekakor bi rada našla žrtev, ki bi mi znala do potankosti pojasniti pojem "sanjska služba" in kot drugo, vkolikor je res dela dovolj, zakaj pa potem število brezposelnih vztrajno narašča (cca 125.000 + n tistih, ki niso evidentirani), pa dvomim da vsi ljudje, ki so brez služb imajo neke hude kriterije kaj bi in česa ne bi delali.

Nekateri imate RES polno rit vsega gobec pa še bolj.
Maš sicer prav, da SANJSKA SLUŽBA ni univerzalna služba (ki bi bila sanjska za vsakega) ampak je odvisna od posameznika, in jo pač vsak pojmuje po svoje, vendar če punca pove da neko delo ni za njo jamra pa da bi rada šla na svoje ampak ni financ je to hudo NASPROTJE interesov in si v resnici sploh ne želi na samo, ker če bi si NAJBOLJ od vsega želelo OSAMOSVOJIT, bi se izučila tudi za (recimo) Varilko

Tu je tisto kar jaz govorim in povdarjam
katenjka je napisal/a:
Matkič, načeloma imaš prav, če govorimo o problemu posameznika..pač naj se se spravi nekaj delat a ne, namesto da svetoboli tu po forumih in živi od socialne za tri evre in inštrukcijami za deset eur na dan... ampak pozabljaš, da v neskončnost ni možno mešati megle, ni možno ne proizvajati in tudi ne prodajati, sploh v preprodaji (kar pravzaprav ravno ti počneš, pa ne mislim tiste igrice z lego kockami) jaz ne vidim nekega doprinosa za človeštvo, za posameznika pač, za vse ne. Zametuješ oz omalovažuješ študij in toleriraš, kako že, 90% zdravnikov in računalničarjev in pa menda 1% kemikov, za kar sem ti spoštljivo hvaležna lol.. ampak vendar nimaš pravega vpogleda v situacijo, klišejsko se jeziš na študen(k)e fdvja, kot da so oni krivi...ne... kriv je liberalni kapitalizen, da gre vsak študirat, kar si zmisli, potem pa naj se znajde oz še boljše, naj se ne znajde, ker kapitalizem ravno sloni na teh, ki se ne znajdejo... socialna podpora je ppm (milijoninka) tega, kar si nekateri naračunavajo, namreč vrtoglave dobičke... tudi ti si samo en odvisni in zamenjiv člen v tej verigi, samo da tega nočeš videti, ker si zaslepljen s kvazi delom...
V procesu študija, pa naj je to medicina, računalništvo ali pa družbene vede (fdv) se marsikdo sreča z iskanjem smisla in razmišljanja s svojo glavo, ne pa kar nekih neskončnih priložnosti, ki jih za nekatere zmanjka...lol... namreč ne rodimo se enaki, življenje je lahko lepo in je zanimivo ravno zato, ker ni pravično--
No da ti prvo odgovorim tisto kar se neposredno tiče mojega dela... Jaz NISEM prodajalec niti nisem na tem delovnem mestu, ampak moje delo je delo SERVISERJA računalniške opreme in računalnikov (primarno) torej jaz NE preprodajam čeprav imam nalogo da v kolikor pride kupec v trgovinski del da spokam svojo rit tja in ga postrežem.

Torej jaz SERVISIRAM rabljeno robo ljudem pa še tu sem dostikrat prijazen in ne zaračunamvsega mojega dela ravno zaradi socialnega statusa določenih strank

katenjka, ne jezim se nič klišejsko na študente fdvja, ampak v to zajemam 90% populacije študentov VSEH ali velike večina fakultet (izvzemši medicino tam 100% podpiram VSAKEGA) fdvjevci so samo tisti vrh ledene gore v meritvi NESPOSOBNOSTI in delajo jim družbo večina pravnikov, kulturologov, pedagogov itd itd itd.

Vsak je sam kriv za svoje odločitve, tudi jaz sem po izobrazbi tehnični komercialist (VSŠ) in sem 1 leto študiral na računalniški univerzi (FERI) pa sem vido da to kar nas tam učijo pomeni mukotrpno iskanje službe če nisi največji geek in mojster (pisanje kode) jaz pa sem vedno imel sanje delanje z računalniki samo na malo manj dolgočasen način (čeravno tudi 10000čo nalaganje windows XP je dolgčas!)

Tiste moje obrobne zadeve in prodaja bodisi LEGO kock ali česa drugega pa je izključno odraz moje iznajdljivosti in inteligence ter iskanja priložnosti, ki jih je dejansko NA TONE samo videt jih je potrebno.

Enako moji prijatelji (vsi neki uni dipl.) pa mi je rekel en da on bi mel plačo ene 1200-1500 to je ok, pa sem mu reko HALOOO kje boš ti naredo tolko profita, odpri SP pa boš vido kak težko je izplačat takšno plačo, ampak o taki plači sanjajo vsi UNIV DIPL ČESARKOLI nihče pa neve kolko je treba dat državi pa tak dalje in tak dalje... ker se nikomur neda to preverit, sploh pa ne pomislijo če bodo delali dobiček ampak samo kak bodo oni meli.

Pol se pa čudijo ker na zavodu čakajo ''sanjsko'' službo za 1500€ neto mesečno

Problem ni kapitalizem katenjka ampak naša družba in učenje staršev in vzgoja ter nezmožnost osebkov LASTNEGA MIŠLJENJA! Kot črede ovc ker vsi grejo na faks bom šel pa še jaz haha!

Grem stavit da če bi na internetu začeli masovno propagirat da je metanje na glavo čez okno v bloku DOBRA zadeva ki prinaša napradek bi se v Sloveniji in na svetu našlo na tisoče debilov ki bi to sprobalo ker ne znajo mislit!
- Rick Warren
Default avatar

Mariborcan32

heh dobro napisano in cisto resnicno. jaz se prav cudim vsem ki gredo studirat recimo ekonomijo, ko pa je jasno ko beli dan da so to postale tovarne brezposelnih. ampak vsi sanjajo sluzbo prelaganja papirja, v lepi pisarni, od 7-15. Enim res ne potegne da danes nisi vec gospod z uni dipl dokotor, tako kot si nam starsi vceplajli v glavo, ampak si gospod ce obvladas knauf, polaganje ploscic, vodovod, svasanje in podobne stvari. Zal je slovenija glede inovacij in razvoja blizu podna, tujih vlagateljev ne znamo oz. nocemo privabljati, sami ne znamo in tako smo druzba z nizko dodano vrednostjo in enostavni ni in nikoli ne bo dovolj sluzb za vse fdvjevce, ekonomiste, pravnike,...
Default avatar

zmedena_samica

katenjka je napisal/a:
katenjka je napisal/a:
Po drugi strani pa imaš srečne in nesrečne in večinoma vsi prenašajo življenje naprej... kaj lahko sklepaš iz tega?

Ok, potem pa prilagodim vprašanje: ko boš našla zanimiv primerček izkušnje ali okoliščine ali posledice nepravičnega življenja, ki je hkrati ravno iz istih razlogov zanimivo, prosim napiši sem.

Kaj bi naj sklepala o tem, da srečni in nesrečni prenašajo življenje naprej? Razen tega, da prenašajo življenje karkšnokoli že je :-)
Default avatar

On_

katenjka je napisal/a:

Ok, potem pa prilagodim vprašanje: ko boš našla zanimiv primerček izkušnje ali okoliščine ali posledice nepravičnega življenja, ki je hkrati ravno iz istih razlogov zanimivo, prosim napiši sem.

Kaj bi naj sklepala o tem, da srečni in nesrečni prenašajo življenje naprej? Razen tega, da prenašajo življenje karkšnokoli že je :-)
... in ga jemljejo kot lepega.

Mnogo primerov je takšnih, v bistvu večina (razen tistih ekstremno nepravičnih, brutalno "nelepih"), sploh je lepota vidna iz neke druge perspektive, če je zmoreš oz če nekdo opazuje "lepoto tvojega življenja".

Odvetniška pisarna.presssssssssss.... :)))
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)