Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Cepljenje proti klopnemu meningitisu

Cepljenje proti klopnemu meningitisu

Spoštovani g. Rebolj,

zanima me kako je s cepljenjem proti klopnemu meningitisu. Slišim sicer precej grozne stvari o tem, da je cepljenje še skoraj bolj nevarno kot sama bolezen… kar se mi zdi precej neumno: nihče od lokalnih “vračev” še ni nikoli pozdravil koga, ki bi bil zaradi meningitisa npr. hrom ali bi imel zaradi bolezni prizadete duševne zmožnosti.

Zanima me sledeče:
– Je za cepljenje še čas?
– Je res, da me med posameznimi odmerki cepiva ne sme pičiti klop, ker bom sicer gotovo umrl?
– Moraš biti popolnoma zdrav? Jaz npr. vedno malo smrkam, včasih imam glavobol, včasih se samo čudno počutim … se to šteje za bolezen?
– Koliko zadeva stane… samo pribl., da dvignem denar na bankomatu.
– Ali je zaščita po cepljenju zanesljiva?

Pozdravljeni!
Ne vem, kje ste prebrali te grozljive stvari, saj jih jaz nisem zasledil…. Kakorkoli, stranski učinki so redki in še največkrat je to bolečina na mestu vboda. Za cepljenje je še čas, cepljenje ni prepovedano pravzaprav nikoli, čeprav je to bolje opraviti, ko klopov še ni, da ste zaščiteni takrat ko so. Morate biti zdravi, rahlo celoletno smrkanje seveda ni problem, ne cepimo pa ljudi z vročino in podobnim, 100% ni nič, a cepivo je učinkovito. Če do sedaj še niste bili cepljeni, potrebujete tri odmerke cepiva, cena vsakega je malo pod 30 EUR, drugi odmerek po normalni shemi prejmete po 1 (do 3) mesecu, tretjega pa po 9-12 mesecih, nato zaščito z enim odmerkom obnavljate na 5 let (obstaja še hitra shema).
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close