Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Usmerjena okrepitev stiriglave stegenske misice s poudarkom na okrepitvi notranje glave

Usmerjena okrepitev stiriglave stegenske misice s poudarkom na okrepitvi notranje glave

Pozdravljeni,

Na forumu sem zastavil vprasanje na podlagi izvida, ki sem ga prilozil v povezavi s tem ali bo potrebna operacija kolena.

Prosim za razlago izvida – MR slikanje (ali bo potrebna operacija)Prosim za razlago izvida – MR slikanje (ali bo potrebna operacija)

Prijazen odgovor vasega strokovnjaka in se eno strokovno mnenje, ki sem ga pridobil kazejo v smeri, da operacija ne bo potrebna.

Seveda je potrebno pocakati na na uradni odgovor bolnisnice (slike in izvid so bile poslane ortopedu) ali se ugotovitve pregleda ujemajo z ugotovitvami magnetne resonance.

Ker obstaja verjetnost, da operacija zaenkrat ne bo potrebna, pa je zadeva nerodna predvsem zaradi bolecin in mocno omejenega gibanja.

Zelel bi vas vprasati, kaj tocno pomeni usmerjena okrepitev stiriglave stegenske misice s poudarkom na okrepitvi notranje glave te in kako to optimalno izvajati?

Prav tako me zanima vase mnenje glede kakrsnihkoli obvez, trakov za koleno in v splosnem, kaj svetujete v taksnim primerih oziroma kako kar se da dobro poskrbeti za koleno.

Zasledil sem tudi sledeco napravo, pa bi vas zelel vprasati tudi za mnenje in izkusnje v povezavi z njo – BioBeam 940 (za lajšanje kronične bolečine in revme)

Biobeam 940

Lepa hvala za odgovore

Spoštovani,

Usmerjena krepitev sprednje stegenske mišice s povdarkom na okrepitvi notranje glave, vključuje vaje, kjer je stopalo pri iztegu /dvigu/počepu obrnjeno navznoter, pri čemer koleno ostaja v liniji s kolenom. Za pravilno izvedbo teh vaj je ključna demonstracija. Povdarek na aktivaciji notranjega dela sprednje stegenske mišice se doseže tudi s pomočjo uporabe električne stimulacije. Na tržišču v Sloveniji sta 2 takšna stimulatorja Compex in Sport ELEC.

Uporaba trakov je podbora, a s pomočjo le teh vaših mišic ne boste okrepili, kar pa je v vašem primeru ključno. Seveda so pa lahko koristen dodatek pri izvedbi vaj – predvsem kinesiotaping z namenom dodatne stimulacije aktivacije mišic.

Naprave Bio BEAM in njene uporabnosti ne poznam.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close