Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Plevritis-dodatna vprasanja

Plevritis-dodatna vprasanja

Spostovani!

Moja vprasanja se nanasajo se na prejsno zadevo, ki sem jo pisala o plevritisu. Vljudno vad prosim za odgovor.
Koliko casa trajajo bolecine ob plevritisu in izlivu- malo imam se izliva.
Glede na to, da me pece trenutno pod rebri- ali gre za nadrazeno trebusno predpono?

Hvala za vas dragocen cas in lepo pozdravljeni,

Mija

Spoštovani!

Moje vprašanje še nanaša še na prejšnje teme o plevritisu. Očitno sem prebolela neko virozo. Vročina mi je čisto padla, počutim pa se OK. Problem pa ostaja v bolečini. Namreč boli me cela desna polovica prsnega koša ob globokom vdihu. V torek sem bila pri zdravniku, dihanje je bilo OK. V spodnjem delu reber čutim tudi neko ropotanje pri vdihu. Zanima me sledeče:
– če je vnetje reberne mrene brez izliva (ali to zdravnik sliši), in ali je vedno prisotna vročina
– če gre za pnevmotoraks, ali je bolečina v sprednjem delu reber ali na hrbtu- ali se to vidi z RTG
– ali ropotanje v predulu spodnjih reber lahko povzroči vnetje trebušne predpone.

Morda še ta podatek: preden so se mi vse te bolečine začele pojavljati, torej pred 14 dnevi, sem začela intenzivno delati dihalne vaje, ker pač prej nisem vedela, da jih moram. Kot sem mogla, sem vdihnila in pri tem dala roke narazen, da se mi je čim bolj razprl prsni koš. To sem delala po 10x večkrat na dan. Ali bi si s tem lahko povzročila bolj intenzivne bolečine na desni strani kot so že bile?

Najlepša hvala za odgovore ter srečno, zdravo in uspešno leto 2013,

Mija

Spoštovani!

Vnetje rebrne mrene se le redko sliši, kadar se npr. rebrna mrena tare druga ob drugo.

Pnevmotorkas se praviloma vidi na rtg posnetku, ker zrak drugače prepušča rentgenske znake, kot jih tkivo.

Ne. Ne znam si predstavljati, o čem pravzaprav govorit glede ropotanja.

Ponavljajoči se gibi ev. lahko povzročijo bolečine prsne stene.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Mija lep pozdrav-

tudi jaz sem prebolela virozo in imam podobne probleme kot vi, vkljucno s pokanjem. Virozo sem dobila 3.1.2012, potem je ob kašljanju teden za tem počilo nekaj pod rebri in so se pričeli omenjeni problemi. pokanje se stopnjuje se na drugo polovico telesa – reber…. Zanima me, ali ste vtem času našla rešitev ali razlago za kaj gre. Meni do danes še nihče ni dal zadovoljivega odgovora. Moram pa povedati razen to, da je zadeva zelo zoprna, tudi boleča in obremenilna za psiho.
Želim vam prijeten dan. In najlepša hvala za odgovor.

p.s. seveda naprošam kogarkoli, ki morda ve za kaj tu gre za odgovor
gsm: 040 626 633

Vanja

Spoštovani!

Ena od možnih razlag bi bila, da gre za “trenje” med kitami, vezmi in njihovim ovojnicami kot posledico. Za zdravje to nima nobenega pomena. Miniti bi moralo v kakšnih treh mesecih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni, odkrili so mi pljucnico s plevralnim izlivom(rtg) nisem imel povisane temperature in kaksnega hudega kaslja,le pojavila se je ostra in nevzdrzna bolecina na levi strani med rebri, po 14 dneh in ponovni kontroli rtg in 10dnevni terapiji z antibiotiki naj bi pljucnica izvenela bolecina na levi strani reber pa vztraja ze 4tedne,koliko casa lahko se traja ta bolecina ter ce je mozna kaksna druga bolezen pljuc ki jo rentgen ne pokaze?

Pozdravljeni,
plavritične bolečine lahko vztrajajo dolgo. Z rtg se dodatne bolezni vidijo. Ob vztrajanju bolečine se po 2-3 mesecih rtg naredi ponovno. Sama obravnavo v primeru vztrajanja bolečin prepustim strokovnjaku za pljučne bolezni, to je pulmmologu.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close