Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Žolčni kamni pri dojenčku

Žolčni kamni pri dojenčku

Pozdravljeni,

moja 5 mesečna hčerka je bila po zelo resnem stanju bolezni (pri 2,5 mesecu) napotena na kontrolo UZ abdomna. V žolčniku so ji našli 5,6mm velik žolčni kamen. Naša pediatrinja še ni imela primera pri tako majhnem otročku. Izvide je poslala na pediatrično kliniko, gastroenterološki oddelek v Lj.
Zanima me, če je možno, da otrok dosti prejoka zaradi kamna in napadov in seveda, kaj se da pri tako majhnem otročku sploh narediti oz. kaj sledi sedaj dalje (zdravljenje, operacija?).

Vnaprej hvala za odgovor in lp,

Špela

Tudi jaz še nisem imela tako majhnega otročka z žolčnimi kamni. Napovedovati ni ogoče, počakajte na pregled. Zelo verjetno pa je, da bodo kamen odstranili, pa tudi, da ima po hranjenju morda kakšno težavo zaradi motenega izločanja žolča med prebavo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spet jaz. Za nami ponovno dva pregleda. Prvi je še vedno kazal na kamen, drugega smo imeli včeraj, pa dobili UZ v mesecu aprilu. Problemi še vedno isti. Punčka ne kaka, niti s pomočjo Lactecona, ki ga redno dajem vsak dan (ne samo 5ml, ampak tudi 15ml). Doktor je predlagal še dodatna odvajala (:/). Dajem ji tudi probiotike (Bactoflor), pa ni nobenega učinka. Moja punčka se prav matra, kaka zelo trdo, napenja se tudi po 10 minut in včasih ne gre nič ven, včasih ostane kakec na polovici. Pazimo na prehrano, trudim se dati veliko tekočine, zato sem že čisto obupana, kaj narediti.
Glede na to, da je že imela biopsijo črevesja in ni nič pokazalo, me zanima, če bi se lahko sedaj to pokazalo kot pozitivno? Ali bi lahko bilo kaj povezano prebava – žolčni kamen?
Na naslednjem pregledu, če se stanje ne izboljša, se bodo odločali kako dalje in kaj narediti s črevesjem. Morda veste, kaj bi lahko še storili mi in kaj bodo storili v primeru, da se stanje ne izboljša?

Hvala in lp!

Žolčni kamni so pri tako malem otroku izjemna redkost.
Verjetno sledijo nadaljnje preiskave za ugotavljanje vzroka nastanka žolčnih kamnov, iščejo se razne nepravilnosti v delovanju jeter in prebavil na splošno. Kaj bo sledilo, pa je odvisno od tega, kaj vse so že pregledali, od krvnih do slikovnih preiskav.

Članki:
http://emedicine.medscape.com/article/927522-overview
(potrebna je prijava)
http://medind.nic.in/ibv/t10/i11/ibvt10i11p945.pdf

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close