Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija TABELE RASTI PO 5. LETU

TABELE RASTI PO 5. LETU

Pozdravljeni!
Obstajajo mogoče tabele rasti za otroke po 5. letu starosti? Hčerka namreč (vsaj po mojem mnenju) zelo hitro raste. Novembra je dopolnila 6. let in je v dobrem mesecu in pol (od 25. oktobra do zdaj) zrasla za 3,5 cm. Zdaj meri že 123,5 cm in ima dobrih 23 kg. Vedno je bila na 90 ali pa celo večji percentili. Vseeno me malo skrbi. Midva z možem sva povprečne rasti, jaz dobrih 163 cm, mož 180 cm. Kosti je zaenkrat še ne bolijo. Držo ima dobro. Pazimo, da zdravo je in se dovolj giblje. Obiskuje športni krožek in odbojko + ŠVZ v šoli ter če le vreme dopušča, gibanje na prostem vsakodnevno. Nimam občutka, da bi bila “nerodna” oziroma, da bi imela težave pri gibalni motoriki. Torej, če obstajo tabele za starejše otroke, bi vam bila hvaležna za link.
Lep pozdrav,
Maja

Prebrskate po pripetih temah in najdete TABELE RASTI. Prva stran je za dečke od 0-36 mesecev, druga stran deklice 0.36 mesedcev, potem greste lepo dol in vidite obseg glave dečki do 3. leta, pa deklice do 3. leta, pa še malo bolj dol teža in višina fantje 2-20. leta in na naslednjistrani deklice 2-20 let. Tam najdete vse, kar vas zanima.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close