Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina razlika med virusno in bak.okužbo

razlika med virusno in bak.okužbo

Lep pozdrav!

Prosim, če mi lahko napišete znake pri bakterijski in znake pri virusni okužbi. Za odgovor prosim zato, da jih bom lahko sama prepoznala. Zanima me tudi pri kateri okužbi je potrebno zdravljenje z antibiotiki.
Vprašanje Vam postavljam, ker kadarkoli zboli 3 letna hčerka, dobim antibiotike. Dobila sem jih tudi prejšnji teden, čeprav sama mislim, da so bili nepotrebni.

Sami ne morete prepoznati in ločiti virusne od bakterijske okužbe, splošni znaki so namreč podobni. Da gre za na primer virusno okužbo boste zanesljivo vedeli, če bo otrok zbolel za rdečkami (če jih boste prepoznali), če boste v grlu videli bele pike, je skoraj gotovo, da gre za bakterijsko okužbo ipd, sicer pa se diagnoza postavlja na osnovi bele krvne slike in števila levkocitov (poleg kliničnega pregleda, seveda). Pri virusnih infekcijah se število levkocitov zmanjša, pri bakterijskih infektih pa poveča, pa tudi razmerje med posameznimi vrstami in stopnjami starosti levkocitov je različno. Diagnostiko in terapijo boste pač morali prepustiti zdravniku, lahko pa na lastno odgovornost otroku predpisanih zdravil ne dajete.

New Report

Close