Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina zvin gležnja

zvin gležnja

Pred slabim mesecem sem imel zvin gležnja. Iz višine pol metra slab doskok – celo nogo zvilo, ne samo gleženj, tako da sem se sesedel. Naslednji dan na urgenci (ni bilo možno stopiti in hoditi) RTG ni pokazal nič, tako nisem dobil nobene terapije. Zdravnik rekel da ni nič hudega, bo v tednu dni minilo. Res pa noga ni bila niti nekaj otečena, niti pretirano plava, samo bolečina je bila huda. Dobre tri tedne nisem niti pomislil na vožnjo avtomobila, ker ni bilo možno, hoja koliko toliko, šepajoča ampak stisneš zobe in gremo. Sedaj je malo bolje – kak dan skoraj v redu, naslednji dan je spet hudo. Ko se mišice in noga ogreje skoraj uživam, ko počivam, je hoja do segretja spet težka. Avto voziti sedaj nekako gre, ampak s celo nogo, v gležnju plin zavora ne gre pritiskati. Me pa začenja vedno bolj boleti tudi koleno na isti nogi ter zunanja stran goleni, včasih me zjutraj špika po gležnju, potem si zmasiram s konjsko mastjo, na silo razmigam in spet je nov dan.
A se mi vse to lahko dogaja po tolikem času od majhnega nepomembnega zvina (po besedah travmatologa)? Je bilo mogoče kaj spregledano in bi bilo bolje stopiti nazaj – ker kolega, ki je imel zvin – je po 14 dnevih tekel, pa je dobil bergle na urgenci. Jaz pa kao nič hudega, pa se še po mesecu ne sestavim.

Spoštovani!

Oprostite za pozen dogovor!

To je res precej nenavadno. Če tudi še sedaj niste v redu, bi bilo mogoče smotrno ponovno slikati. Včasih se kakšna manjša poka vidi šele, ko se zmanjša oteklina.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Po vsem času ponovno.
Slikanje ni pokazalo ničesar, bolečina pa še kar vztraja. Fizioterapija končana, bolečine pa še kar prisotne. Športno udejstvovanje onemogočeno. Bolečina v gležnju kar vztraja, ob naporu se razširi po goleni na zunanji strani. Koleno me sicer ne boli, če pa opravljam kleče kakšno delo, je potem ob vstajanju bolečina v kolenu, pa vendar je najhuje pol dlani pod kolenom v goleni – na zunanji strani.
In ja – zdravnik nič ne najde z RTG, drugih preiskav niso delali ali svetovali.

Na drugem forumu sem pisala, sicer podobna zadeva, tudi zvin…. ampak zdravnica ugotovila (rtg bil b.p), da dolgotrajna bolečina ni od zvina, ampak revme ! ! ! Da bi me poslala na dodatne preiskave zaradi poškodbe ji je bilo brez pomena. Sem športnica, bom pa apelirala na vse športnike – pazite se zvinov, povzročajo revmo!!

Spoštovani!

Vseeno bi opravil slikanje. Pri taki bolečini bi med drugim poleg omenjen poke pomislil tudi na počeno fibulo mečnico.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pred FTH sem imel slikanje – kot prvič, tudi v drugo slike niso nič pokazale. Tako da je zdravljenje zaključeno. Klub temu, da noga ni v redu, so se odločili da je vse v redu z nogo ter gležnjem. Od kod še bolečina, oteklina nihče ne zna pojasniti, je pa vse v redu. Bo minilo, samo paziti moram, ne preveč obremenjevati. Pa seveda – doma delati naprej vaje.
Osebni zdravnik se je čudil, kajti naj bi obstajali še dodatni pregledi, ki bi lahko potrdili ali ovrgli ali je gleženj res v redu. Ker na poškodbenem to niso naredili, me je poslala sedaj k ortopedu – ampak – čakalna doba mi ni ravno pisana na kožo.
Najbolj zanimivo je, da če klečim in potem vstanem, me poškodovana noga boli od kolena do gležnja, ampak najhuje v sredini goleni zunaj ter gležnju. Kar pa nikakor ne more biti od zvina po besedah travmatologa, ampak kakšna stara zadeva ali zaležanost mišic. Po prošnji naj me dajo na MR se mi je pa samo smejal. Očitno so travmatologi res izkušeni, ampak – mogoče sem pa jaz kakšna izjema. Naj povem, da prag bolečine imam tudi visok, nisem neko občutljivo bitje. Tudi sedaj ne tulim od bolečin, je pa neprijetno, boleče ter šepajoče.

Spoštovani!

Očitno razen čakanja ni drugega na vidiku.

Glede slikanja sem mislil na sliko cele goleni, ne gležnja samega. Mečnica poči višje gori.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Slikali so tudi golen takrat, ampak na mojo zahtevo. Vse je bilo po besedah zdravnika normalno, moje bolečine pa…
Priznam, sedaj nogo forsiram, ampak se mi počasi že meša od vsega. Nogo želim spraviti v formo na silo, saj zdravnik trdi da je vse v redu. Dnevno delam vaje za gleženj po nalogu fizioterapevta, vmes poskušam z čisto normalnim življenjem. Hoja, gibanje, tek, hoja po stopnicah (blok pač),… Nikakor se ne izide dobro zame in nogo. Bolečina na zunanjem delu goleni, ki se ob pretiravanju preseli čez golen pod kolenom, tam tudi oteče, gleženj pa konstantno boli spredaj ter na notranji strani do ahilove tetive v peto. Tako forsiranje lahko imam samo vsak drugi dan, kajti bolečine ter oteklina so takšne, da normalna obutev preveč otesnjuje nogo. Potem mine ob počivanju. Ne čisto – oteklina v gležnju minimalna ostane, vedno na istem mestu (spredaj ter notranja stran gležnja proti peti do ahilove tetive, kjer so tudi bolečine), koleno samo mi ne dela težav, razen preforsiranje, takrat je pod kolenom bolečina vštric boleče zunanje strani goleni.
A naj sedaj čakam in tako živim nekaj mesecev (praznik in niti naroči me nobeden ne, ker ne dvigujejo telefonov)?
A ima kdo podobne izkušnje? Kakšen nasvet kaj storiti? Ker to je skregano z logiko – zdravnik ki trdi da je vse v redu, ter moje normalno življenje z gležnjem in nogo!
Vem da je težko tako odgovarjati, ampak – tudi zdravnik pri katerem sem bil je samo poslušal kaj rečem, sam gleženj ni pogledal, razen da je videl oteklino kje je. Sama stabilnost gležnja, vezi … nihče nič. Na moje besede sem samo dobil – kosti so v redu, ne vemo zakaj vas še boli. Saj bo minilo, samo pazite se. Žal, če se bi ravnal po nogi, da bi bilo na oko videti vse v redu, potem bi hodil samo na WC, malo okoli bloka, v stanovanje po stopnicah bi že bila težava. In še to samo dopoldan, ker popoldan oz. zvečer je že prehudo – če cel dan ne preležim. A sem hipohonder, simulant, ki ima psihično namišljeno težavo? Naj povem – prag bolečine imam izredno velik, kar imam potrjeno tudi od osebnega zdravnika.

Spoštovani!

Sem vam že povedal svoje mnenje. Uporabnejšega nimam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

meni se je to zgodilo s kolenom rtg ni pokazal ničesar, bolečina 3 mesece krute, s šepanjem…po fizioterapiji tud nič boljše. nato sem šel k ortopedu, sem se prislil oz. dr.- za napotnico in je ortoped šele z UZ ugotovil, da sem imel dejansko pretrgane vezi, kar pa rtg ne pokaže. malomarsnost dr. pač.-

priporčam vztrajnost pri dr. za napotnico do ortopeda oz. UZ

srečno!

Tega me je strah, ker nepravilno zdravljenje lahko pusti posledice. In kaj so ti potem naredili? Pustili? Se je uredilo samo in je vse v redu s kolenom?

Torej – čakam na pregled pri ortopedu. Ker samoplačniško ni izvedljivo, vemo da je potrebno kar čakati. Moje težave pa … Ne vem kaj si misliti.
Gleženj otečen sedaj tudi zadaj (okoli A tetive). V gležnju nek čuden pritisk, kot da me nekdo stiska okoli. Bolečina ob hoji tudi v sredini goleni, ki pa je sedaj od zunanje strani poteka zadaj do notranje strani. (spredaj golen ne boli). Ker se vse širi, ne pa pomirja, me vedno bolj skrbi, kaj bo čez dva meseca z mojo nogo oz gležnjem.

ker me je prvi ortoped oz. še prej na urgenci zanemarili (kao z rtg niso nič videli), sem do drugega ortopeda (kot drugo mnenje, ker prvi je bil zanič) prišel šele čez leto dni, ko je ugotovil, da sem imel pretrgane vezi. žal pa mi več ni nič mogel storiti, glede na to, da smo do tega spoznanja prišli po 1 letu. zdaj je, kar je. najhuje me boli, ko je sprememba vremena, zlasti pred padavinami, pa tudi drugače mi je še včasih majčkeno nestabilno oz. čutim, da ni tako kot bi moralo biti.

absolutno vztrajajte in pojdite nazaj k dr., če ne drugo k drugemu dr. oz. po drugo mnenje, saj imate pravico za to. saj pa vi čutite, da vam ni dobro in ima, da dr.-ji odkrijejo kaj je in vas pozdravijo. zakaj pa potem plačujemo zdravstvo, a ne?

še več pa vam lahko pokaže CT ali MR-globinsko slikanje…in tudi pri tem vztrajajte, če pred tem še vedno ne ugotovijo kaj je narobe…silite jih, kakorkoli….tako sem tudi jaz napravil in mi je uspelo. gre se za vaše zdravje, za vaše noge. sem mnenja, da je že tud pri vas prekasno, glede na to kako dolgo se vam že vleče ta zadeva, zato čim prej nazaj k dr, k ortopedu in temeljito vas naj pregleda…seveda pa mu tudi temeljito od a do ž povejte vse tegobe kako in kaj je in da tako več ne morete. po potrebi omenite še tožbo, pa bodo takoj bp ukrepali. 🙂

srečno!

New Report

Close