Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vneta žila

vneta žila

Spoštovani.

Prosila bi vas za mnenje. Moji mami se je prejšnjo nedeljo vnela žila na desni nogi. Ker jo je noga močno bolela, sem jo naslednji dan, se pravi v ponedeljek peljala k dežurnemu zdravniku. Dobila je Ospen in Lekadol. Se pravi danes je en teden odkar jemlje Ospen, ampak noga jo še vedno boli. Je to normalno, da jo po enem tednu noga še vedno boli? Bi morala na pregled? V kolikšnem času naj bi se noga pozdravila, če je žila vneta? Noga je v tem predelu malce pordela, vidi pa se temna žila (okrog je malce temno). Kaj storiti? Hvala.

Pozdravljeni
Ne predstavljam si, za kakšno “vneto žilo” naj bi šlo… Glede na terapijo morda za šen, vene pa izgledajo temno modro že običajno… Zato vam žal ne morem odgovoriti kaj in zakaj jo še vedno boli
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ima vneto krčno žilo. Mi sedaj lahko odgovorite? Glede na to, da se stanje po enem tednu še ni izboljšalo me malce skrbi, da ne bi prišlo do kakšnega strdka. Ali lahko pride do strdka, če jemlje ospen?

Pri vnetju ven gre običajno za sterilno vnetje (flebitis) in zelo pogosto s srdkom v povrhnjih venah od tod ime tromboflebitis). Večinoma ni nevarno, zdravljenje pa je s kompresijskim povijanjem, protivnetnimi zdravili (kot so nesteroidni antirevmatiki) in gibanjem. Odstopanja od tovrstnega zdravljenja je seveda možno ugotavljati le s pregledom (lokacija, obsežnost, vzrok…) Pri “običajnem” poteku pa 1 teden ni neobičajno dolgo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close