Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija pritisk v ušesih, ščitnica

pritisk v ušesih, ščitnica

Pozdravljeni,
že nekaj časa se ne počutim v redu zaradi nekaj težav (močno bitje srca, omotica, pritisk v ušesih in na čelu, občasno moten vid, obšasno drhtenje telesa – če npr. spijem kavo na tešče ali ob kakšnem naporu, npr. sredi vadbe,…). Ugotovili so mi povišano vrednost TSH-ja (ščitnica) in bila sem pri tirologu, kjer dobim odgovor, da imam kronično vnetje ščitnice. Sedaj čakam še izvid, da dobim tablete.
Zanima me sledeče. Včeraj, ko smo se peljali z avtomobilom, se mi je pritisk v ušesih izenačil ali kako se reče, v glavnem, se mi je za nekaj trenutkov “vse odprlo”, vendar takoj, ko sem pogoltnila slino, se je nazaj zaprlo. Sedaj sploh ne morem ušes odpreti (niti z zehanjem) – ko odprem usta, mi poka v ušesih. Osebna zdravnica mi je dala Nasonex, ki ga vpihujem od včeraj, vendar ne čutim, da bi bilo že kaj bolje.
Ali bi morda težave s ščitnico bile kaj povezane s pritiskom v ušesih? Ali počakam, da pričnem z zdravljenjem s ščitnice in upam, da bo potem kaj bolje ali prosim zdravnico naj me napoti na ORL. Pri pregledu ušes sicer splošna zdravnica ni ugotovila posebnosti.
Sem pa stara 33 let, težka 48 kg, visoka 157 cm.
Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close