Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Od doma k partnerju?

Default avatar

pišuka

Imam fanta, stara sem 35, živim še doma. Ker imam partnerja se bi preselila na svoje. Fant pa pravi, da kaj bi šla na svoje, če se lahko preselim k njemu. Meni pa se ni za selit k njmeu, ker še nisva dolgo skupaj. Saj bi se, samo ne še po par mesecih. Potem pa on pravi, da če mi je prekmalu naj ostanem še doma in potem čez nekaj mesecev, ko najina vez že bolj sigurna, pridem k njemu.
Meni se pa zdi bolj smiselno, da se sedaj, ko imam fanta preselim na svoje. Nekak ne bi rada šla direkt od doma k fantu. Nekak se mi zdi bolj smiselno, da vsaj recimo pol leta živim sama.
Ste se direkt od staršev preselili k partnerju oz. skupaj s partnerjem nekam?
Default avatar

Marko

Ne razumem. Ali on živi pri starših?
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Goldfish

Nisi resna:).

Če bi bila na tvojem mestu, bi se preselila k fantu, ko bi tako čutila. Nikoli ne bi izbrala druge (vmesne) poti, če bi videla pot s fantom. Vse do zdaj si pri starših, zakaj misliš, da moraš prvo živeti samsko življenje? Kaj je drugače danes kot recimo 10 let nazaj (ko je bil za moje pojme že skrajni čas, da se odseliš od doma)?

Glej, najbolje da pozabiš na vse skupaj, ker imaš preveč dvomov in strahov. Lepo naj te ujčkajo doma, ti pa lepo hodi na zmenke:). Počni to, kar si že do 35-leta:).
Default avatar

pišuka

Goldfish, si vedno tako pikra?

Marko, on živi na svojem.
Default avatar

Marko

pišuka je napisal/a:
Goldfish, si vedno tako pikra?

Marko, on živi na svojem.
Zakaj želiš najprej na svoje? Česa se bojiš?
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

domasem

Ribica, a po sebi sklepaš, da vsakega, ki je doma, ne na svojem, ujčkajo?
Default avatar

pišuka

Marko, stvar je povsem enostavna. Ne bi šla skupaj živet z moškim s katerim sem skupaj le par mesecev.
Na svoje bi šla, ker želim imeti zasebnost. Ne bi fanta vodila k sebi domov, ni mi do tega, da bi morala komu pojasnjevat kdaj pridem domov in kdaj spim kje drugje in tako naprej.
Default avatar

Marko

Zakaj si potem sploh s partnejem, če si želiš zasebnost? Zdiš se mi zelo neprilagodljiva, odnos med dvema pa zahteva prav to. hmm....
Default avatar

Goldfish

Povem kot mislim, ne pišem tako, da bi bilo vsem všečno. Morda sem povedala kaj, kar nočeš slišati in sem ti s tem pomagala.
Ob dejstvu, da on živi na svojem, pa ne vidim ovir, da ne bi s časom zaživela skupaj. Počakaj, da bo zveza bolj zrela in trdna. Samo glej, pri 35-ih ni isto kot če si recimo star 25 let. Kasneje gre vse hitreje, ker predvidevam, da imata finančno urejeno in če so pogoji za skupno življenje, je pričakovan naslednji korak.

@domasem
Predvidevam:). Če živiš doma, najbrž ne pospravljaš le ti, najbrž si deliš stroške, najbrž skupaj nakupuješ, najbrž skupaj mažeš posodo, najbrž skupaj urejaš okolico...če si sam, si odvisen le od sebe:).
Default avatar

pišuka

Marko, nisi me dobro razumel. Zasebnost pred starši, brati. Ne pred partnerjem.
GOldfihs, res je, da je pri 35 drugače kot pri 25ih. Pri 35 si bolj previden in ti je jasno, da tudi, če si zaljubljen do ušes, ni pametno hitet. Par mesecev se mi preprosto zdi premalo za vlaganje v skupno stanovanje, pohištvo in tako naprej. Ker seveda se ne bi kar prislinila k nekomu, bi tudi vlagala.
Default avatar

Pandora1

pišuka je napisal/a:
Marko, stvar je povsem enostavna. Ne bi šla skupaj živet z moškim s katerim sem skupaj le par mesecev.
Na svoje bi šla, ker želim imeti zasebnost. Ne bi fanta vodila k sebi domov, ni mi do tega, da bi morala komu pojasnjevat kdaj pridem domov in kdaj spim kje drugje in tako naprej.
Zdaj mi pa nekaj ni čisto jasno. Ali pri 35. se ti nikoli v preteklosti ni dogajalo, da si z nekom hodila in nisi prespala doma?

Razumem, da se ti zdi po nekaj mesecih odnosa prezgodaj, da bi zaživela skupaj z njim. ampak da želiš imeti "zasebnost"...???? to pa res ne razumem. Doma je doslej nisi imela, pa te to ni motilo. Pri fantu pa bi te ...???

Vse je itak v tvojih rokah in kaj drugi mislijo/mo, je nerelevantno. Če želiš najprej na svoje, pač pojdi najprej na svoje. Kot tvoj fant, tudi jaz ne vidim nobene poante v tem. Sploh pa živeti sam/a, ko si z nekom, ki ti je res všeč, je bedno (vračaš se v prazno stanovanje, si sama, ...)
Default avatar

pišuka

Pandora, vidim da ne razumeš.
Ne gre za zasebnost pred fantom, gre za zasebnost pred sorodniki.
Default avatar

Pandora1

Res te ne razumem. Kako lahko sploh pri 35. razlagaš, da si želiš zasebnost pred sorodniki, če si doslej živela doma in ti je bilo v redu? Ali pa doslej nisi imela še nobene veze in nisi prespala nikoli nekje drugje?
Default avatar

ewgrhrwh

Če imaš možnost si zagarantiraj svoj prostor pod soncem in seveda vezo, ki jo imaš, pa vodiš lepo naprej. In ja mogoče čez nekaj mesecev se lahko preselita skupaj. Boš pa imela nekaj svojega in do odtehta veliko.
Default avatar

ferbčna

Ne vem, kaj še čakaš (vsaj deset let predolgo) s svojim stanovanjem. Kaj pa lahko izgubiš?

Pandoro, pa tudi mene, zanima, ali prej nikoli nisi imela fanta, da bi čutila željo po zasebnosti?
Default avatar

ferbčna

ferbčna je napisal/a:
Ne vem, kaj še čakaš (vsaj deset let predolgo) s svojim stanovanjem. Kaj pa lahko izgubiš?

Pandoro, pa tudi mene, zanima, ali prej nikoli nisi imela fanta, da bi čutila željo po zasebnosti?
Moram dodat: če je že zaradi same sebe nisi ...
Default avatar

pišuka

ewgrhrwh, končno nekdo, ki zadevo razume.
Default avatar

Marko

pišuka je napisal/a:
Pandora, vidim da ne razumeš.
Ne gre za zasebnost pred fantom, gre za zasebnost pred sorodniki.
Če želiš zasebnost pred sorodniki in starši, jo boš imela tudi, ko boš živela pri fantu? Zakaj se torej temu izogibati?
Default avatar

PIKICA

Če do sedaj nisi bila na svojem ti tudi zdaj ni treba it in počakaj da bosta bolj resna in greš potem k njemu, ker ne vidim smisla, da če te prej ni motilo da si doma, zakaj te sedaj??????
Default avatar

pišuka

Marko, veza, ki traja par mesecev, še ni neka trdna veza. Zdaj je še vse lepo in prav in super. Ampak se zavedam, da veza rabi nekaj časa, da postane bolj trdna.