Najdi forum

modrostni zob

Lepo pozdravljeni!
Na vas se obračam z vprašanjem glede mojega modrostnega zoba. aprila letos so mi na kirurgiji odstranili modrostni zob, zaradi njegove horizontalne lege. zob me pred tem ni preveč bolel, bile pa so grozne bolečine med samim posegom ter po njem, kajti prišlo je do vnetja. sedaj me čaka odstranitev še enega modrostnega zoba za katerega pa piše da je impaktiran. zanima, če bi mi lahko povedali kaj pomeni ta beseda, sicer sem zasledila nekje, da naj bi šlo za zagozden zob, vendar me vseeno zanima še vaše mnenje. ali je postopek pri puljenju takšnega zoba enak kot pri zobu, ki ima horizontalno lego?
za odgovor se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.
LP

Spoštovana anchyka,

zgolj iz opisa sem težko povsem 100%, menim pa, da gre pri obeh zobeh za isto stvar. Zob s horizontalno lego je bil položen vodoravno v primerjavi z ostalimi zobmi v čeljusti in je bil prekrit z dlesnijo ter verjetno delno tudi s kostjo. Impaktiran zob je prav tako pod dlesnijo in verjetno tudi pod kostjo – razlika je torej le v legi, čeprav to nujno ne pomeni, da drugi zob prav tako nima takšne lege.
Odstranjevanje je v obeh primerih enako – odmakniti je potrebno dlesen in odstraniti toliko kosti, da ima kirurg dovolj prostora za ekstrakcijo zoba.

New Report

Close