Najdi forum

Kako postati elegantna ženska?

Pozdravljeni.

Zadnje čase gledam dosti filmov iz 50ih, 60ih in ženske so v tistem času res imele eleganco, ki je danes ne vidiš. Sploh sem se zaljubila v Grace Kelly v Hitchcockovih filmih, takšna lepotica, elegantna… Vem ona je bila princesa, je bila tudi učena takšnega obnašanja, ampak me zanima, če pozna kdo kakšno dobro knjigo na to temo ali kaj podobnega, kjer bi se lahko seznanila s tem.

Prosim vas za resne odgovore.

Tudi mene fascinirajo takšne elegantne ženske (pa sem sama ženska) … 🙂 Je pa po mojem mnenju biti najbolje takšna, kakršna si, ne se siliti, sicer boš delovala izumetničeno… Pomojem je dosti odvisno od tega, kakšen tip ženske si, pomojem niso vse rojene za to. Že s tem, da se vedeš ženstveno, obnašaš uglajeno, si urejena, ne hodiš kot kavbojc, ne preklinjaš, se ne siliš ven s prekomernim pitjem alkohola v družbi, ne govoriš vulgarnih vicev v družbi, narediš veliko.

Knjige na to temo pa ne poznam.

no Grace Kelly je bila igralka, čist Američanka, ki se je potem poročila v Monako in postala pricesa. Samo potem ni več snemala filmov. Kar se pa elegance tiče. Najprej je pomembna lepa drža, ki jo dobiš (če je že nimaš) z dobro telovadbo. Potem pa veliko denarja za : – okusne in dobro narejene obleke, kozmetiko, frizerja vsaj enkrat na teden, za masaže itd.
Sicer poznam tudi ženske, ki znajo z malo denarja narediti čudež, ampak denar tudi pomaga.
Misliti moraš predvsem nase in se ne razdajati za druge – zaskrbljene mame še nikoli niso bile elegantne.

Predvsem je res pomembna drža, mimika rok, obraza. Tečaji boš morala 🙂 malo heca spoznati kakšnega princa, da te uvede v pravilno elegantno obnašanje:-) Drugače pa prijateljica se je poročila v Italijo res bogat bogat človek naftar in preden sta imela poroko, vem, da je hodila na “tečaj” pravilnega obnašanja v visoki družbi. Je rekla, da se je lovila kakšno leto potem ti pride v kri. Se pa žal slišimo dvakrat trikrat na leto tako, da če se bova v bližnji prihodnosti slišali jo lahko vprašam kje v Italiji se je udeleževala.

Bodi to, kar si ti – in ne neka filmska zvezda, glasbeni idol…, o katerih ne vemo pravzaprav nič, kakšni so v zasebnem življenju, ampak se samo ustvati neka fama okrog njih, ker so igralci, – posnejemanje te ne naredi “avtentičnega”, ampak samo kaže, da nisi zadovoljna s sabo, če si želiš biti nekdo drug. Da si si všeč točno takšna, kot si – če miselno prideš do te točke, potem si prišla daleč kar se tiče zdrave samopodobe.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

tud jaz sem se že spraševala, kako takim uspe… pa sem ugotovila le to, da take pač so. jaz pa nisem. in sem nad svojimi poskusi, da bi postala vsaj približek elegantne ženske, že davno obupala. če te kaj tolaži: pri mojih skoraj 50 letih dedci bolj kot kdaj zijajo za mano, mi trobijo, se lepijo name (vsaj s pogledi, če že drugače ne, haha!), pa sem daleč od elegance, še visokih pet ne nosim. kaj vem, pa že imam tisto “nekaj” ;-))
v glavnem, ne obremenjuj se. bodi taka, kakršna si, sem prepričana, da si taka najboljša 🙂

Si morda iz Štajerske? 🙂

Saj bistvo elegance ni v visokih petah.

Nisem s Štajerske, zakaj???

vem, da ni bistvo elegance v visokih petah, ampak nekako si pod eleganco predstavljam visoke pete. ali pa vsaj elegantne čevlje. jaz pa takih ne nosim, ker v njih ne morem hitro hodit…

Grace Kelly je bila filmska igralka in je postala princesa. Koliko filmskih igralk poznaš, ki jim je to uspelo? In koliko žensk poznaš, ki postanejo filmske igralke njenega kova?

Obstajajo tečaji za ženske, ki bi rade poročile bogataše (o.k. mislim, da so oni to zapakirali, da se poročiš dobro – kar pomeni, da najdeš fajn tipa, ki te ljubi in ga ti ljubiš in ob katerem ne boš imela finančnih težav in boš živela tako, kot si želiš). Učijo jih vse od oblačenja, ličenja, obnašanja, kulture in razgledanosti, zapeljevanja – skratka vse, kar rabiš. Nekje sem brala nek članek o tem. Mislim, da jih izvajajo v Londonu, stanejo kup in pol denarja, udeleženske so zelo izbrane, in praviloma Vzhodnjakinje. Pa uspehi (tako je pisalo v članku), tudi super. Malo pogooglaj, mogoče najdeš in mogoče so izdali kakšno knjigo za dodatno prodajo…

Sicer pa je moj nasvet, da ne kopiraj brezglavo katerekoli zvezdnice, pa naj bo to iz 50. ali iz današnjih dni. Najdi stil, ki tebi ustreza, v katerem se počutiš dobro, samozavestno in predvsem ki izpostavlja (in poudarja) tvoje prednosti – tako fizično kot (še bolj pomembno!!!) osebnostno.

Pravite: “bodi to kar si”. Saj človek ni od večno to oziroma takšen kot je. Vedno si lahko še boljši kot si. Če mi je všeč takšna gracioznost in ženstvenost je to že očitno majhen del mene, kajne?
Saj smo vedno posnemovali, se od drugih učili, da smo danes takšni kot smo. Nihče nam ni kot teden dni staremu otroku rekel: “bodi to kar si”. Danes manjka te ženstvenosti v ženskah, tako kot moškosti v moških. V pravem moškem bi se morala prepletati tako moč kot nežnost, tako čistost kot prebrisanost, tako humor kot resnost, tako eleganca kot preprostost… Danes pa so takšni kot so, namesto, da bi rekli: Hej lahko se bolje spoznam in naučim kako postati boljši.
Menim, da morajo imeti ženske milino, ženstvenost, nežnost ognjevitost, gracioznost…
Še vedno se priporočam za nasvete, naslove knjig v tej smeri.

Seveda je del v človeku prirojen, del pa naučen, in ravno biti eleganten in sofisticiran je nekaj, kar ti ni dano od rojstva.

Poišči na internetu, je dosti literature na temo, kako postati bolj classy.

Večinoma mora biti ženska vsaj čedna, lepoto le poudarja z nežnim makeupom, pretirava ne. Ne obnaša se vulgarno. Z drugimi je vedno prijazna, ne glede, kdo so. Je inteligentna in radovedna, dobra sogovornica, ne oblači se pocestniško, ne izstopa z ekstravagantnimi oblačili, rada ima “varna” oblačila – poglej npr. slog vojvodinje Cambridge.

A ti veš koliko let so jo masirali, da je postala to, kar je? Tu so leta intenzivnega treninga z najboljšimi strokovnjaki…

Tega je poln net, če si si že zastavila to smer. Meni so bulerji in kavbojke še vedno zakon, čeprav bom kmalu 50.

http://www.wikihow.com/Act-Like-a-Princess

http://www.wikihow.com/Behave-as-a-Princess

http://www.wikihow.com/Act-Like-a-Princess-in-School-(Middle-High)

http://www.positivelypresent.com/2011/04/how-to-live-like-a-princess-or-prince.html

Drugače bi pa jaz ciljala na Audrey Hepburn, ker je bila taka navihana princeska 🙂

A ti veš koliko let so jo masirali, da je postala to, kar je? Tu so leta intenzivnega treninga z najboljšimi strokovnjaki…[/quote]

Stil oblačenja je nekaj, kar je od človeka samega – Kate se tako oblači že več let, dvomim, da so jo že osem let nazaj masirali strokovnjaki… Sploh pa je že sedaj bolj aristokratska kot marsikatera princesa, ki je to po krvi…. (primerjajte samo princeso Beatrice in Kate).

New Report

Close