Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Aldactone

Aldactone

Pozdravljeni.

Stara sem 28 let. Visoka 172 cm, težka 55 kg. Sem v dobri fizični kondiciji. Od nekdaj sem imela težave z nerednimi in zelo močnimi ter dolgotrajnimi menstruacijami (cikli so bili na 45 dni in več). Do laserske odstranitve dlak sem bila tudi “pretirano” poraščena. Nekaj časa sem jemala Diane 35, potem pa so se pojavile težave z izpadanjem las in povišanim holesterolom. Z jemanjem Diane sem se zato odločila prenehati. Pregledala me je tudi endokrinologinja, ki je potrdila sindrom policističnih ovarijev (androstendion 18,2; kalij 3,6; vse ostalo naj bi bilo v mejah normale). Predpisala mi je Aldactone 100 mg, za 2 leti. Ker ob pričetku jemanja že dolgo nisem imela menstruacije, sem z jemanjem pričela kar takoj. Aldactone sedaj jemljem že 7 mesecev, mestruacijo pa imam redno, vendar 2x mesečno. Prvič, med 7-dnevno pavzo in drugič, po 10-tih dneh jemanja Aldactone. Obakrat je menstruacija šibka in traja nekaj dni. Je to normalno oz. ali bi morala z Aldactone prekiniti oz. najti kako drugo rešitev?
Hvala, Jasmina

Spoštovani!

Glede na to da imate PCOS je učinek Aldactona ugoden. Krvavitev, ki se pojavi po 10 dneh jemanja Aldactona je verjetno posledica relativnega pomanjkanja estrogena. Morda bi koristil dodatek kombiniranega estrogensko progesteronskega preparata. Glede tega priporočam posvet z ginekologom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

pred par leti sem že jemala Aldactone, nato Aglurab. Julija 2011 sem rodila. Cikluse sem imela normalne, na 28 do 32 dni, menstruacija je trajala do 6 dni. Imam diagnozo PCOS, čeprav sem zanosila spontano, ob prvem poskusu:)

ZM 5.september.
9.septembra letos sem začela jemati Aldactone 100 mg – peti dan ciklusa, kot piše v navodilu. In sem dobila menstruacijo že 28. septembra (23.dan ciklusa). Kar me skrbi, je njena intenziteta. Običajno nisem imela 5. dan skoraj niti izcedka več, zdaj pa še kar krvavim kot nekje 2. ali 3. dan menstruacije. Je to možno od Aldactona?
V pričakovanju odgovora Vas lepo pozdravljam.

Lp,
Darja

Spoštovani!

Možno je, da je spremembo v menstrualnem ciklusu povzročil Aldactone.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

bom kar tukaj vprašala

v 14 dneh so mi lasje postali tanki, kot nitka zelo so se razredčili sploh na vrhu glave. Dala sem kri, ki je uredu, tudi ščitnica. Danes sem bila pri dermatologu, ki mi je predpisal Aldaconte 100, ni pa povedal koliko časa naj jih jemljem, konstantno, se pravi 1 leto, kot sva govorila. Ker sem zdrava, ne jem nobenioh tablet me zanima kako je s stranskimi učinki, uredu lulat me bo več tiščalo, kaj pa pritisk, imam ga odličnega 80/120. Kdaj se pokaže če res deluje zadeva? Bi bilo smiselno še kaj preveriti v krvi i kje?

Spoštovani!

Zdravljenje z Aldactonom navadno traja leto do dve. Ob jemanju Aldactona je koristno občasno kontrolirati krvni tlak in raven kalija v serumu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

pozdravljeni, zaradi androgene alopecije (žal, pri zelo visoki stopnji) sta mi tako dermatolog in endokrinolog priporocila zdravljenje Aldactone. Doma sem malo več pobrskala po internetu in prebrala o stranskih učinkih. piše, da ni priporočeno jemanje, če imamo težave s srcem… v družini imamo veliko infarktov in pa visok pritisk… kaj to pomeni zame?
poleg tega me zanima, koliko sploh pomaga takšno zdravilo? Zdi se mi, da imajo stranskimi učinki zelo visoko ceno, kaj pa rezultat? Koliko se sploh izplača?

Spoštovani!

Spironolakton (Aldactone) je dokaj učinkovito zdravilo za zdravljenje androgene alopecije. Stranski učinki so lahko: slabost, suha koža, motnje v menstrualnem cikluisu, zvišana raven kalija …..

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!
Mene pa zanima jas sem prvic adlcactone vzela 4.decembra(peti dan ciklusa). Koker sem jaz zdravnico razumela se tablete jemljejo 21 dni pol pa pavza 7 dni. Kaj pa menstruacija jo dobiš takrat k maš pavzo z zdravili ali…. Ker jaz sem danes dobila neke cudne krvave izcedke pomojem bo menstruacija( 16 dan jemanja). Pa še eno vprašanje : naj nebi zanosila dok imam te tablete.. kaj pa ce se slučajno zgodi(nepričakovano) kaj pol? Ali je možno da med jemanjem teh tablet da imaš večje možnosti zanositve??
Hvala za vaš odgovor

Spoštovani!

Aldactone ni kontraceptiv. Za zaščito je potrebno uporabljati druge preparate (oralne kontraceptive). Aldactone jemljite po navodilu endokrinologa (21-7). Če ob jemanju Aldactona zanosite je poterbno z jemanjem zdravila takoj prenehati.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close