Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Zobna ščetka Sonicare

Zobna ščetka Sonicare

Zanima me vaše mnenje o zobni ščetki Sonicare. Imam namreč težave z zobnim kamnom, ki se mi nabere že en mesec po čiščenju. Ta ščetka naj bi delovala na principu zvoka in naj bi “razbijala” kamen. Ali je to res? Ščetka namreč sploh ni poceni (cca. 33.000 SIT).

Lep pozdrav,
Maja

Spoštovana M@ja,

kolikor je meni znano, še niso izdelali zobne ščetke, ki bi kamen odstranjevala. Žal je za ta poseg še vedno potrebno obiskati zobozdravnika, ščetka Sonicare kamna prav gotovo ne odstrani.
Za preprečevanje nabiranja trdih zobnih oblog je še vedno najprimernejše večkrat dnevno odstranjevanje mehkih oblog, ki v vaši slini očitno precej hitro, z vgrajevanjem mineralov, postanejo trde. Za to pa zadostuje tudi klasična zobna ščetka.

Jaz sem si kupila to zobno ščetko, vendar mi je poškodovala (zdrgnila) sklenino, zato se mi obloge še hitreje nabirajo! zobje so me tudi začeli skeleti. ta ščetka se mi zdi zelo agresivna! ne priporočam, če imate občutljive zobe.no, nekaterim pa je ščetka super, tako da ne vem, nekaterim ustreza in je ne bi zamenjali.
dr. Alenka, zanima me ali je mogoče hrapavo sklenino spet zgladiti in kako?

hvala za odgovor.

Spoštovana lilly,

sama se resda bolj nagibam k uporabi klasičnih ščetk, kljub vsemu pa menim, da vam ni ščetka obrabila sklenino. Prej bi tak učinek pripisala kakšni agresivni zobni pasti.
Če je sklenina hrapava, vam jo zobozdravnik lahko poskusi vsaj nekoliko zagladiti z raznimi polirnimi gumicami in pastami, vendar pa ne gre pirčakovati tako gladke sklenine kot je bila prej. Žal.

mislim, da sklenine nisem zdrgnila z zobno pasto, ker je ne uporabljam. pojma nimam od česa mi je to nastalo… saj vem, da vsi pravijo, koliko da je ta ščetka /sonicare/ nežna ipd. … ne vem, no.

lp:)

New Report

Close