Najdi forum

Mene pa blazno moti pokanje petard! Zakaj se morajo nekateri ljudje na tak način dokazovat? Pa kaj bi bilo, če bi vsak posameznik svoje zadovoljstvo, nesrečo, jezo, srečo ali kako drugo čustvo izrazil tako, da s tem druge moti ali ovira??? Je to prav? Kakšno je vaše mnenje?
lp miška

seenaTudi mene to zanima 🙁

Sej s pokanjem petard ne izražaš nekih čustev. To ti k si dekle ne moreš razumet. Fantje, ko so majhni, se igrajo z vojački in avtomobili, ve pa z barbikami. KO potem fantje malo zrastejo jim pač paše malo pokat, ker pač spominja na vojno. Pa ti moram povedat da je res fajn občutek to. Sem tud jaz to počel, vendar s tem nisem hotel nikogar strašiti, ne se dokazovati, ne izražati kakršnihkoli čustev. Samo po sebi je fajn, ko čutiš, da poseduješ predmet, ki v sebi skriva določeno energijo.
Fajn je blo, ko smo s petardami minirali sneg, jih potapljali pod led, da ga je potem razneslo. Ja, fajn je blo, ko smo bli otroci.

Aja, pa nkol se ni nobenmu nč zgodilo. Tistim k je v rokah počla so moral res bit nesposobni.
PS; zdaj sem odrasel in ne mečem več petard!

haha, enako pr men. petarde so ble res kul =) p|čke pač ne razumejo tega (mogoče nekatere).

Aha, miška ti misliš te norce k mečejo petarde k dajo nogometaši gol. Ja, teli so pa res norci. Kok je pa rezultat zdej, k ne spremljam?

Tak je to ja. S tem da mi nismo simulirali vojne s tem. 🙂 Blo je pač fascinantno in to je to. Kot si reko, igrali smo se…minirali sneg, jih metali pod led itd. itd. Z leti pa se pač ne igramo več. 🙂

Zdej smo bl na avtomobile presedlal, a ne?

Zelo dobro si to razložil, imaš prav, nimam kaj za dodat. Bilo je fino, ko smo bili mulci…

Verjamem da je blo fajn…….toda jaz sem imela v mislih pokanje ob vsaki tekmi……pa naj bo nogomet, košarka, rokomet ali bilokaj. Zmaga ali poraz. Petarde mečejo skoz okno iz najvišjega štuka bloka. V stanovanju nad in pod mano imajo dojenčke…..ob vsakem poku slišim jok otrok. In kmalu bo novo leto:((( Smilijo se mi, sama imam psa in se zelo boji petard.

Pa kako bi bilo če bi to počeli vsi blokovci……npr, danes zato ker je moj rojstni dan, jutri zato ker je nedelja, pojutrišnjem ker bo plača itd……..vsi stanovalci………jaz bi recimo metala steklenice skoz okno, kdo drug ne vem, morda bi kako opero na ves glas poslušal.

A razumete kaj me moti? To da smo večina uvidevni, peščica pa počne karkoli, čeprav s tem moti ostale.
lp miška

Mene osebno niti tak zelo ne moti (no, vstrašim se;)), me pa jezi, ker živali tak razburi….kaj si le bogi pesi mislijo ob vsem tem… 🙁

miška to se pa strinjam s tabo… To ob tekmah mi je tko bedno, kao folk nekej vesel, pa petarde meče… Ko sem bil mlajši mi je blo zanimivo metat petarde za novo leto, zdej pa tut pomislim ne vec. Hujše je to, ko (ponavadi policaji) streljajo čez okn s pištolami…
Vsako tele ma svoje vesele… kaj čmo?
LP

Se strinjam z miško. Sploh okrog novega leta mi je obupno hodit sploh pod kakšnimi podhodi kjer se zgoraj stanuje (take bloke mamo pri nas)…kar fobična sem da mi ne bo kam petarda enkrat priletela :(( Zato se tut izogibam silvestrovanja na ulicah, ker petard enostavno ne prenesem! Bojim se jih. Petarde so nevarna bedarija.

Ja, Miška in Blondy, se strinjam, tudi jaz jih ne maram, jaz se tudi kr bojim. Že od malega, najhuje je za silvestrovo, ko pijane budale sploh ne gledajo, kam mečejo (tudi jaz se zato izogibam silvestrovanja zunaj), najhuje pa je, ko se fantki v OŠ s tem špilajo, ko veš, kaj se lahko vse zgodi- nas so sošolci v osnovni vedno s temi petadrami lovili. Kriza!

Ja itak, da tole metanje potard po vsaki tekmi je butasto. K s tem neki svojo žalost ali veselje izražajo. Sicer jaz tega še nisem nikjer doživel, ker živim v majhnem mestecu, samo si pa predstavljam kako je, če recimo živiš kje blizu Tivolija.
Nja, vsaj veš kak je bil rezultat:)

Pred leti sem na neki javni ulični prireditvi okoli novega leta vidla grozen prizor, ki me kot senca spremlja od takrat. Neki mladi punci je petarda priletela v kapuco plašča. Sekundo po poku je imela svoje dolge kodre in lahko bi rekla celo glavo v plamenih. Strašno je vpila in smrdelo je po zažganih lasih. Vem, da so jo vsi polivali s kuhanim vinom-ker smo pač to imeli v rokah. Nato so jo odpeljali reševalci. Ne vem kaj se je kasneje zgodilo z njo, dobro se pa spomnim, da smo kupili vse časopise s kroniko in dogodek ni bil omenjen nikjer. A verjemite, bilo je grozno za videt.
Le kdo je vrgel tisto petardo……ah, šala mala vržt v zrak petardo in na nič misliti………ob novem letu šibam mimo blokov kot na maratonu…….v meni je vedno strah, kaj če bo lih na mojo glavo priletela petarda.
lp miška

jaz se raje v tišini ob sončnem zahodu na topli peščeni plaži lubčkam s svojo bejbo. 🙂

lp ajs

Ajsi,

itak, da so taki skulirani tipi naj, naj… še posebej v primerjavi z bogimi revčki, ki lahko pozornost vzbujajo samo s petardami in z ničemer drugim!

ne maram petard ker so brezveze.
super je gledat rakete v zraku ko se razletijo v različnih barvah.
petarde so za zavrte bedake. jaz bi jih prepovedal.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close