Najdi forum

kje je moje mesto

Oglašam se tukaj, ker več ne vem kako naprej. Pet let že živim v partnerskem razmerju. Sama sem začela tu znova po smrti moža in imam otroke iz prejšnjega zakona. Moj partner pa ima dva otroka iz prejšnje veze. Dokaj lepo smo se ujeli in se lepo razumemo. Imamo pa en velik problem. Partnerjeva otroka živita pri mami, pri nas sta za vikende. Imam ju rada in mislim, da tudi onadva mene. Ko smo začeli živet skupaj sta bila stara 4 in 10 let. Že od takrat naprej ju vozim k zobozdravniku, ortodontu, pomagala sem pri učenju, in seveda da imata za vikend ko prideta k očetu DOM. Zdaj pa so se začele slovesnosti, birma, valeta, obhajilo in jaz menda tam nimam kaj iskat. To je mnenje mamice otrok in še nekaj sorodnikov. Birma in obhajilo sta že mimo, bila sem tam in sem mnenja da spadam k partnerju. Tudi partner me hoče ob sebi. Poskrbela sem celo lahko za pecivo in torto, nisem se pa smela slikat s partnerjem ob otroku.In zdaj naj nebi šla na valeto, ker se baje ne morem “slinit” povsod zraven. Deklici je bilo popolnoma normalno da grem tudi jaz na valeto, pogovarjali sva se celo že kaj bom oblekla. Vendar se bojim, da si zaradi mame ne bo upala vzet karte zame. Smili se mi punca. Pa tudi odkrito, ni mi všeč, da bi moj partner šel na valeto sam, skupaj s svojo bivšo.Kaj naj naredim?? Kje je moje mesto???? Prosim za pomoč!!!

V bistvu gredo na valeto starši – na maturo tudi, kakšna babica ali dedek včasih, izjemoma
kakšen stric….
Jaz sicer ne razumem, zakaj bi morala biti tam, razen tistega, kar si na koncu napisala…ampak
če partnerju tako malo zaupaš, da ga en večer ne moreš pustiti v družbi bivše…pa ok.
Nima veze, kolikokrat si bila pri otrodontu – starš nisi.
Edini razlog, ki bi ga razumela, bi bil, da si te otrok blazno želi zdraven, da bo deklica imela
pokvarjeno valeto, če te ne bo.Kar dvomim, zanjo je to njen dan in je važno vse kaj drugega, kot to,
ali boš ti tam. Se mi zdi, da je važno samo tebi.
.

žal ni s tako srečnim koncem, namreč moj sin se je moral odločit, koga bo poleg mene, očeta in sestre še povabil – ali mojega novega partnerja ali očetovo ženo (na razpolago je imel samo 4 karte). In se je odoločil za mojega partnerja, pa je bil potem oče tako uželjen, da niti on ni prišel in s tem je sina seveda močno prizadel. Ampak to itak naredijo samo pezdeti, ki ne zmorejo spoštovati odločitve otroka.

Moje mnenje je, da je najvažnejše mnenje in želja te punce. Žal pa se lahko zgodi, da kdorkoli od ostalih vpletenih – bodisi mama, bodisi ti, ne bo imel posluha za njeno odločitev.

Naj se srečno konča vsaj pri vas!

Če te je deklica sama povabila, potem pojdi. Vendar se prej pogovori s partnerjem in njegovo bivšo. Mi ne vemo, kako sta se onadva razšla. Očitno je, da so še vedno zamere z njene strani, bojazen, da te ima otrok rad, raje kot njo. Ne vem. V vsem tem času, bi se že morala kaj pomenit z mamo njegovih otrok. Ni še prepozno. Ti najbolje veš, kaj se je dogajalo preden sta vidva zaživela skupaj in ves ta čas. Menim, da se vse da pogovoriti in dogovoriti, če le niso rane prehude, pa tudi te se sčasoma zacelijo.
Če se ne boš mogla, uspela pogovoriti z materjo, potem otroku lepo razloži, da boš ostala doma in je to njen čas, ki ga bo preživela s starši in sošolci. Brez užaljenosti in zamer, mirno in razumevajoče.

To mi ni všeč. Jaz bi se odločila za nobenega.

Drugače pa se tudi meni zdi, da je valeta le za starše in sorojence, eventuelno še za kakšno babico ali dedka, matura pa sploh samo za starše, sorojence in punco/fanta. saj na valeto/maturo ne vabiš pol sorodstva in ne delaš žurke. Drugo so birme in obhajila, tam pa je žurka in tam se mi zdi, da pašejo tudi novi partnerji.

Stvar odločitve vsakega posameznika pač.

Jaz bi se ravnala glede na želje otroka, ker je to konec koncev njegov dogodek. Nič nisi napisala, kako se gledata z njegovo bivšo. Vsekakor je zaradi otroka bolje, da ne greš, kot da se tam grdo gledate in otroku pokvarite dogodek.

Je pa problem, ja, še bolj zaradi tega, ker imaš ti zaradi moževe smrti čist rez s preteklostjo in se verjetno težko vživiš v njihovo situacijo. Vsak gleda na stvar po svoje. Osebno mislim, da glede na vsebino dogodka ti veliko prej sodiš na valeto, kot pa na obhajilo in birmo. Ti si odrasla. Vprašaj otroka, kaj misli in kaj si želi. Tole tvoje ljubosumje je pa malo mimo, oprosti. Ne gre za to, da “ti spadaš k partnerju”, ampak da starša spadata k otroku. Še enkrat: za otroka gre, ne zate. Pa tudi želje njune mame so po mojem pred tvojimi. Ne glede na vse tvoje vožnje k zdravnikom in ortodontom in kako lepo poskrbiš za njiju tistih nekaj dni na mesec, ko sta pri vas, je mama tista, ki z njima deli svoje življenje. In – mama je. Če te ona ne želi gledat na valeti svojega otroka, to tudi spoštuj, ne pa trmarit “jaz spadam k svojemu partnerju”, kot majhen otrok. Si predstavljaš, v kakšnem spominu bo imela deklica takšno valeto??

Jaz ne razumem zakaj bi se ti morala karkoli ob strani držat! Kot tretjerazredni člen…zakaj? Res, da nisi biološka mati. Vendar si lepo, sprejela tudi njegove otroke in so postali del vašega
življenja. Bivša je bivša, ima pravice do otrok, vendar jih ima tudi njihov oče. In očetova partnerica si ti. Torej, bivša naj kar viha svoj nos, ti si pa izbori svoj prostor z njimi. Ker skupaj boste verjetno preživeli še veliko časa in poskrbi, da boste imeli že sedaj zdrave temelje. Če je ta bivša žena zrela oseba, in ni njen osnovni namen mešanje štren, potem bi lahko takšne stvari razumela. Življenje gre naprej, če boš tudi ti skrbela za otroke ko bodo pri vas, imaš vso pravico deliti z njimi tudi pomembne dogodke, ni tako? Razen, če jih boš poslala na kosilo domov k materi, s kupom umazanih cot.

Nisem verna, ampak toliko pa le vem, da je smisel teh praznikov v nekih krščanskih vrednotah. Kako naj prisostvujejo ljudje, ki živijo v grehu z otrokovimi najbrž še vedno cerkveno poročenimi starši? Mi ne gre skup.

Ti bi se odločila tako kot bi se, če bi se….otroka pa se je odločil po svoji vest. Mojega partnerja vidi vsak dan, pristnejši odnos ima z njim, bolj mu je oče kot njegov pravi oče…..tako da njegova odločitev je bila zelo korektna in spoštljiva…..žena njegovega očeta pa mu je leta in leta ponavljala, da je za samo zgago, da ne bo več hodil k njim itd itd…..in potem je čudno, da je izbral mojega partnerja…..ne sodi za nekaj, če ne poznaš.

Sem samo opisala naš primer, bistvo pa je bilo v tem: OTROK NAJ SE SAM ODLOČI KOGA BO POVABIL IN ČE SE LE DA, NAJ SE NJEGOVO ODLOČITEV SPOŠTUJE.

Mislim, da gre pri vsej stvari za tvoje ljubosumje, dosti bolj kot za iskreno željo prisostvovati valeti.

Nisem verna, ampak toliko pa le vem, da je smisel teh praznikov v nekih krščanskih vrednotah. Kako naj prisostvujejo ljudje, ki živijo v grehu z otrokovimi najbrž še vedno cerkveno poročenimi starši? Mi ne gre skup.[/quote]

Jaz pa sem verna in mislim, da žurke in široko občinstvo sploh ne spadajo na tako intimen in duhoven dogodek, kot je božji zakrament. Ampak danes se otroci birmajo zato, da imajo lahko tastari žur.

Ti bi se odločila tako kot bi se, če bi se….otroka pa se je odločil po svoji vest. Mojega partnerja vidi vsak dan, pristnejši odnos ima z njim, bolj mu je oče kot njegov pravi oče…..tako da njegova odločitev je bila zelo korektna in spoštljiva…..žena njegovega očeta pa mu je leta in leta ponavljala, da je za samo zgago, da ne bo več hodil k njim itd itd…..in potem je čudno, da je izbral mojega partnerja…..ne sodi za nekaj, če ne poznaš.

Sem samo opisala naš primer, bistvo pa je bilo v tem: OTROK NAJ SE SAM ODLOČI KOGA BO POVABIL IN ČE SE LE DA, NAJ SE NJEGOVO ODLOČITEV SPOŠTUJE.[/quote]

Zakaj takoj grizepš? Nič hudega ti nočem.

Ko sem se jaz morala odločit… sem se odločila za mamo in očeta brez njunih partnerjev. Bila sem mnenja, da nimata partnerja kaj iskat tam, žal. Pa drugače sem se razumela z vsemi, ampak taka je bila moja odločitev in sta jo spoštovala.

Bi samo rekla: PAMETNO.

Bi samo rekla: PAMETNO.[/quote]

Se tudi jaz strinjam. To je samo stvar staršev ali tudi starih staršev. Ne mešaj se zraven. Poznam družino, kjer je ena partnerka tako težila, da hoče zraven, da potem tisti fant ni šel na valeto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ena pritepenka je uničila valeto nekemu otroku, ki ji nič ni, samo zato ker je bila ljubosumna.

Če imaš malo rada tega človeka in njegove otroke, potem ostani doma. Ne pašeš zraven ne na poroke, ne na ostale družinske zadeve. Ker pač nisi družina.

Zelo mi je žal da sem odprla vaše rane. Niti prebrali niste dobro. Otroka sta z mano vsaj 7 dni v mesecu, včasih še več, pa seveda dopust in počitnice. K ortodontu in zobozdravniku jih vozim redno že pet let, ker jih prej nihče ni. Nisem ljubosumna in nikoli nisem rekla žal besede mamici teh dveh otrok. Zavedam se da je to njuna mama. Ampak njun oče si je našel partnerico in nisva midva kriva, da si mama ni našla partnerja.Oče otrok si je ustvaril družino v kateri sta njegova otroka, čeprav samo za vikende enakopravna člana, dobrodošla in ljubljena. Ne razumem pa kje je tu ljubosumje, če se mi ne zdi normalno, da bom ostala doma, čeprav vem da si punca želi da bi bili tam vsi.Se pravi ko bo imel moj otrok, valeto naj se tam namalam sama, ker tja spadajo ata, mama in otrok.

Smo prebrali, nimamo takih ran. (Če bi jih pa imeli – mama teh otrok jo ima tudi, zato jo boš mogoče lažje razumela.) Moji otroci imajo rajši mojega novega partnerja kot svojega očeta, ampak jaz tudi mislim, da to ne gre, da bi vlačila tanovega zraven na takšne stvari, kjer je otrok v ospredju in je tudi oče zraven. Ena izjema: če prideta na prireditev oba starša in oba nova partnerja in se vsi v redu razumejo. To bi bilo idealno. Vem za en tak primer, ko so stali vsi skupaj in je hči navdušeno rekla: imam dve mami in dva očeta!

In ne vem, zakaj tvoj partner ne bi smel na valeto tvojega otroka, če ga je otrok sprejel za svojega očeta in ob tem ne bo nihče prizadet. Malo se sprenevedaš, oprosti. Zakaj ti je pa tako težko razumeti, da se bo mama tega otroka slabo počutila, če boš ti tam? Ti si s svojim partnerjem vsak dan, ure in ure, vsako noč, vse počitnice, tvoja otroka imata od njega veliko več kot njegova … A ti je res tako težko zdržati en večer, da majo oni nekaj zase? Pokaži no, da znaš bit tudi zrel odrasel človek.

(Pa tale z ortodontom je tud mal lovska. Zakaj ju pa oče ni vozil?)

Bi samo rekla: PAMETNO.[/quote]

Se tudi jaz strinjam. To je samo stvar staršev ali tudi starih staršev. Ne mešaj se zraven. Poznam družino, kjer je ena partnerka tako težila, da hoče zraven, da potem tisti fant ni šel na valeto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ena pritepenka je uničila valeto nekemu otroku, ki ji nič ni, samo zato ker je bila ljubosumna.

Če imaš malo rada tega človeka in njegove otroke, potem ostani doma. Ne pašeš zraven ne na poroke, ne na ostale družinske zadeve. Ker pač nisi družina.[/quote]

meni pa so take teme zelo žalostne in se ob tem vprašam, zakaj naj bi si potem ločeni sploh našli novega partnerja, če ti potem niso nič vredni, niso “družina”. jaz bi se ob takem odnosu počutila nesprejeta in neljubljena

Imaš tudi prav, ampak tako je, če imaš partnerja, ki ima otroke od prej in kolikor toliko normalne odnose z njihovim drugim staršem (saj nočeš takega, ki čez bivšo zna samo pljuvat in ji nagajat, ne?). Seveda si ti družina s svojim partnerjem, ampak odnosi so v takih sestavljenih družinah pač kompleksni. Za ene stvari (večino) je novi partner, za druge (take, ki se tičejo njunih skupnih otrok) pa še zmeraj stari. Če stari partner ni toliko zrel, da bi te prenašal zraven (ali si pa imela slučajno kaj zraven, da sta se razšla?), pač ni. Je starš, ti pa nisi. A je res tak problem prenest, da bo sedel en večer ob svoji bivši ženi? Saj verjetno je bivša z razlogom.

Drugače pa mislim, da bi morali tudi starši te bolečine in zamere počasi predelati do takrat, ko otroci odrastejo. Če se takole prerivajo še ob otrokovi diplomi ali celo poroki, tam pa tudi meni že zmanjka tolerance do bivših 🙂

Valeta je tolk brezvezna, da ne sili zraven. Umakni se in pejte drugi dan ti, oče in tamala na eno pizzo proslavit valeto posebej. Matura bo že drugačna, verjemi, ker takrat se lahko otrok skoraj polnoleten nalo bolj neobremenjeno odloči kaj in kako želi.
Jaz sem otrok ločenih staršev, živela pri mami, ki me je cel lajf izsiljevala ” če gre on, mene ne bo zraven”. pa sem jo iz ljubega miru gledala na valeti, na maturi in na poroki. Oče se je umaknil. Danes mamo slišim enkrat na leto, z očetom imam normalne stike.
Kot zakleto sem tudi sama ločena in sem kontra svoji izkušnji vedno želela, da je njen oče tudi prisoten na vseh pomembnih dogodkih. ma jebemumast, njemu ni bilo do tega, ne na valeto ga ni bilo, na maturo tudi ne. Tamala je bla vidno pretresena, ko je rekel, da ga pač ne bo. Seveda je šel moj partner z nama, ampak to ni to. Mah sem mu marsikaj odpustila, ampak tole bo pa slišal od mene, ob prvi priliki, šalabajzer zagamani.
Skratka, spoštuj željo otroka in hkrati krmari v kalnem, če otrok želi, da greš na valeto, njena mati pa je absolutno proti, se lepo usedi s tamalo, reci, da ji želiš vse najlepše ob tem njenem dnevu in niakor neke slabe volje vpletenih. Bo razumela, nič bat.

New Report

Close