Najdi forum

Krivi zobje

Spoštovani,

star sem 26 let in imam precej krive zobe na obeh čeljustih. V otroštvu sem nosil snemljiv aparat, vendar sem zdravljenje na lastno željo prekinil, zaradi prehudih bolečin in neprimernega odnosa ortodonta.

Zdaj mi je seveda žal, saj nimam ravno najlepše poravnanih zob. Ravno tako je tudi opaziti asimetričnost obraza – v desno zamaknjeno spodnjo čeljust, za kar tudi krivim neporavnane zobe. Modrostne zobe še imam.

Zanimajo me najhitrejše in najmanj opazne metode odpravljanja teh mojih tegob, če je to seveda sploh še možno. Ali obstajajo slabo opazni aparati za zobe (nekje sem zasledil aparate iz prozornega materiala). In še, ali bi izdrtje modrostnih zob in s tem pridobljen prostor morda izboljšalo stanje?

Hvala in lep pozdrav,
Roman

Spoštovani Roman I.,

vse žal ne gre. Zaenkrat ni metode, ki bi zobe “poravnala” v ekstremno hitrem času.
Fiksni aparati (to so tisti, ki so pritrjeni na zobe) so lahko tudi “prozorni” in tako očem manj vidni.
Glede na to, da opisujete tudi nesimetričnost obraza, vam svetujem temeljit posvet z ortodontom. Sama vam le na osnovi vaših podatkov, ne morem odgovoriti, ali bi odstranitev modrostnikov kaj pomagala pri odpravi nepravilnosti.

New Report

Close