Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Cista na pinealni žlezi in sinuzitis

Cista na pinealni žlezi in sinuzitis

Pozdravljeni,

Samoplačniško sem opravila MR glave zaradi težav z glavobolom, omotičnostjo (vrtoglavico) in mravljinčenjem v prstih na nogi. Izvid je normalen, dopisano pa je sledeč:
1,2×1,1×0,7 cm v premeru velika pinealna žleza, kateri večji del zavzema cista. Okoliške struktrure niso bistveno odmaknjene ali vtisnjenje, akvedukt je prehoden in primerne širine. Ventrikli in ostali intrakranialni likvorski prostori so normalno oblikovani in starosti primerno široki. Pomikov osrednih struktur ni. Velike žile so nomralne.
Nekoliko polipozno zadebeljena sluznica desnega sfenoidnega sinusa in posameznih etmoidmih celic. Orbiti in ostale obnosne votline so v mejah normalnega.
Mnenje: Normalen izvid, Cista pinealne žleze, Sinuzitis.

Zanima me:
1. Kako moram ukrepati glede ciste? Operacija? Redna kontrola? Ali povzroča cista kaj od mojih gornjih težav
2. Kako glede sinuzitisa ? Antibiotik ali kaj drugega?

Hvala in lp,
Simona

Spoštovani!

Omenjena cista je po mojem razumevanju nerakasta najdba, pa tudi zaradi kakšnega neposrednega pritiska na možgane praviloma ne povzroča opisanih znakov.

Glavobol še najbolj pojasnjuje vnetje sinusov. Če gre za sveže dogajanje (glavobol), potem bi mogoče antibiotik lahko to rešil, sicer pa bi bil bolj smotrn obisk otorinolaringologa, da presodi, če je potreben kakšen drug ukrep.

Mravljinčenja trenutno ne znam pojasniti s posredovanimi podatki.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close