Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Dodatno zdravstveno zavarovanje – ZAKAJ?

Dodatno zdravstveno zavarovanje – ZAKAJ?

Ne vem, ali je trend brezposelnosti, širjenja strahu in bankrotov, stečajev,
kriv dejstva, da čedalje več znancev pravi, da dodatnega zdravstvenega zavarovanja ne plačujejo.
In vsi po vrsti trdijo, da ga v bistvu sploh ne potrebujemo. Da je dovolj obvezno.

Dajte me prosim razsvetliti, da vem, zakaj plačujem slabih 26 € mesečno.
Hvala.

Zato, ker osnovno ne pokriva skoraj ničesar. Brez dodatnega bankrotiraš, če si en teden v bolnišnici.

Vsi smo vključeni v sistem obveznega zdrav. zavarovanja, ki pa večine zdrav. storitev ne krije v celoti, zato del te cene plačujemo z dodatnim zdravstvenim zavarovanjem. Le-to seveda ni obvezno, vendar ker so doplačila lahko zelo visoka in si potem v primeru, da tega zavarovanja nimaš, samoplačnik za razliko.

Moj kolega sploh ne plačuje dodatnega zavarovanja in to že 15 let, ter se nam ostalim smeji kako brezveze zapravljamo ter podarjamo denar bogatim zavarovalnicam.
In sem šel preverit koliko res krije to dopolnilno zavarovanje.KATASTROFA!!!
Enemu človeku v dokaj mladih letih je to metanje denarja stran, celo klical sem na zavarovalnico, če bi mi lahko povedali koliko bi npr. moral v primeru doplačati (samoplačnik) za operacijo žolčnih kamnov, pa mi niso znali točno povedati, samo rekli so da cca 15% – kar je manj kot bi plačal v enem letu znesek zavarovanja!
Toliko o tem !

Ko si mlad, je morda nepotrebno (tako zgleda na prvi pogled), dokler se ti res kaj hujšega ne zgodi (bog ne daj). Znesek zahtevnejših operativnih posegov je lahko zelo visok in že recimo 5% doplačilo pomeni velika finančna obremenitev za posameznika.

Na stara leta bo ta kolega preračunal, da se mu le splača skleniti zavarovanje in bo do konca plačeval višjo mesečno premijo:). Za vsako dopolnjeno nezavarovano leto 3% pribitek:). To se mu boste smejali:). Aja, pa še trimesečna čakalna doba ga čaka:).

Vsi smo malo zmedeni od tega, ampak pri vsem mogočem še nisem opazila niti enega zneska, ki bi ga meni ali možu krilo dodatno zavarovanje. Sicer pa se bo v prihodnosti tovrstno zavarovanje tako verjetno ukinilo. Mi bo na koncu žal vsakega eur, ki sem ga vložila. In to stežka. Za ta denar se v letih kar zajeten kupček nabere. Moj mož se je že odločil izstopit. Jaz bi verjetno tudi že, pa imam sklenjeno še nezgodno zavarovanje za minimalno doplačilo. Ko bi bi človek vedež, ne bi bil revež…

V prihodnosti bo tako, da bo obvezno zdravstveno zavarovanje krilo čedalje manj, dopolnilno bo močno skrčeno, sklepati bo potrebno nova in nova zavarovanja, če si bomo želeli zagotoviti zdravstveno varnost.

Ali pa iti z denarjem na privat klinike, kjer te bodo crkljali z najboljšimi storitvami za par deset tisoč €, kot v Ameriki.

Imam samo obvezno zdravstveno zavarovanje, enkrat letno grem k zdravniku, kjer za pregled doplačam pribl. 1-2 evra, morda še za kaka zdravila kak evro. Pri zobarju ti itak vse zaračunajo, ne bi šlo iz zavarovanja, tako da …

Dragi moji uporabniki.

Dajmo malo odpreti oči. Naš sistem je narejen tudi na podlagi medgeneracijske solidarnosti. Verjetno tukaj pišete tudi tisti, ki kritizirate vlado, da dopušča revščino.

Na žalost je bilo tako tudi v vseh preteklih letih, tudi še v Jugoslaviji.. Plačujemo razmeroma majhen znesek, ki v morebitnem primeru, Bog ne daj, da se vam kaj zgodi, plačujemo tudi za druge. Recimo moje starše, otroke in tako naprej. Pomislite, je bil nekdo v vaši bližini, ki je potreboval zdravstvene storitve in mu bi z veseljem pomagali in privoščili, če bi bil brez denarja?

Vsaj en znanec je zagotovo bil v bolnici in koristil storitve. No tudi za njega smo plačevali.

Kot druga primerjava pa je enostavnejša. Zakaj plačujete zavarovanje za avto, če nimate čez leto nobene nesreče? PA kupite nov avto, pa ga ne zavarujte kasko, pa boste hitro razumeli zakaj se zavarujete. Pa konec leta ta denar dobesedno vržemo stran in to za kar nekaj obveznih zavarovanj, samo v enem letu.

NA žalost napa država, če smo kaj socialna še ostala, funkcionira na tem denarju, marsikomu pomaga, čeprav vi tega ne vidite. Saj vem, lahko bi še bolj. Ampak če ukinemo vse ta zavarovanja, in preidemo na popolnoma kapitalističen način življenja. Potem se bo zgodilo to, da če nimate denarja, lahko kradete, si sposodite, ali umrete.

Resnica je pač takšna. Vseeno bodimo malo bolj realni. Gremo pa v to smer, da bomo vse plačevali iz svojih žepov, če bomo imeli seveda.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Se strinjam glede načela vzajemnosti.
Sicer nikoli ne opazim (razen v primeru hudo bolnih), da bi šlo kaj z računa dodatnega zdravstvenega zavarovanja, vse gre iz obveznega.

Jaz dvigujem zdravila za moje starše in v bistvu glede na svoja leta nimata kaj zelo posebnega … pa imata s svojo dozo zdravil več kot pokrito premijo PZZ ..

tukaj so navedena doplačila…

http://med.over.net/forum5/read.php?227,4992910

pa en komentar

Midva z možem sva počela enako, ker je on izračunal, da se tako bolj splača. In se je res, dokler si on ni zlomil noge. Takrat je plačal toliko, kot če bi si plačeval dodatno zdr. vsaj 10 let. Tudi kasneje terapijo in zdravila. Nas je prišel drago stati tale hec…

http://med.over.net/forum5/read.php?151,6158951,6159077#msg-6159077

en dan v bolnici brez ostalih terapij stane cca 100 EUR. tisti, ki ste izstopili, se pač greste loterijo….

Poznam ljudi, ki so v dokaj mladih letih zboleli za hudimi boleznimi, kjer traja zdravljenje mesece in dlje. Pa da ne omenjam poškodb, recimo v prometnih nesrečah.
Pa kot je že nekdo omenil, tudi zlom noge zna bit drag špas.

Hecno, za kasko zavarovanje avta, ki stane večinoma več kot dodatno zdravstveno, pa ljudem ni tolk škoda denarja …

ko se jaz končala srednjo šolo nisem hotela plačevati dodatnega zavarovanja.
kot prvo nisem imela denarja in kot drugo se mi je zdel stran vržen denar.
je rekla mama da mi bo plačevala.
po 5 letih sem končala v bolnici.
če nebi imela dodatno bi mogla plačat čez 5000 evrov(no je pa tud res da če nebi imela sklenjenega dodatnega da bi šla takoj po operaciji domov in nebi bila tam 10 dni)
izračunala sem da če bi mogla plačat bi bilo isto kot če bi plačevala dodatno 20 let!!!
od takrat mi niti na pamet ne pride da nebi plačevala.+ tega bi še v nenehnem strahu živela da se mi ne bo kaj zgodilo.

Zelo očitno je katere prispevke objavijo zaposleni (plačanci) zavarovalnic, tudi če hočejo napisati na preprost način jih izda terminologija. Tralala je eden (ena) takih…..

http://med.over.net/forum5/read.php?227,4647594 – tu je objasneno kaj vam krije

Pred leti sem imela dodatno zdravstveno zavarovanje.

Ker zaradi finančne situacije nisem mogla plačevati, so mi kar sami odpovedali zavarovanje.

20 let živim v Sloveniji brez dodatnega zavarovanja, rodila sem 3 otroke (brez doplačil), zlom kosti na nogi (doplačila skupaj 50 €), pregled pri zdravnici (3-4x letno po 2,45 €), odtsranitev par znamenj na koži (brez doplačila, razen pregled 4 €), res ne vidim razloga zakaj bi bila dodatno zavarovana.

Pri zobozdravniku pa koristim bele plombe, ki se doplačajo.

Se že vajena, da me sestre vedno sprašujejo Zakaj nimam zavarovanja, čeprav zadnja leta to postaja kar normalno.

Srečno !

Tista gor, ki praviš, da si dala 5000 eur, sem prepričan, da je šlo vsaj 4.800 iz obveznega zavarovanja. Tudi sam sem malo gledal cene in se pozanimal. V 10. letih odkar plačujem zavarovanje sem imel eno operacijo. Znesek je bil 2.000 eur. Od tega je šlo 1.920 iz obveznega zavarovanja (sem preveril)
Za zdravila na recept je doplačila okoli 1.20 (odvisno od cene zdravil, včasih celo samo 30 centov)
V desetih letih sem dal skupaj okoli 3.600 eur za dodatno zavarovanje, ne vem če mi je krilo skupaj za 300 eur, močno dvomim. Pa jemljem redno zdravila in sem imel več poškodb.
Zavarovan ostajam čisto iz navade in iz solidarnosti, kot pravi Primož.

Dejansko se pa niti približno NE splača.
In ne, to ni podobno kot pri avtomobilu, pri avtomobilu gre vse iz zavarovanja, pri zdravju, pa je le nekaj odstotkov iz dodatnega.

Samo preizkušam dostop do komentiranja.

New Report

Close