Najdi forum

Škoda, ki jo je naredila numerologija

Pozdravljeni

Pred 2 letoma sem v bloku, kjer sem živela kot študentka, po naključju srečala gospo, kateri sem kasneje pomagala pri opravilih- šla sem ji po nakupih, sprehajala njenega psa, velikokrat me je povabila k sebi na čaj. Prijetna, topla ženska, vdova, otroci preseljeni v tujino.
Nekega dne se je nama na čaju slučajno pridružila njena upokojena prijateljica, ki se v prostem času ukvarja z numerologijo. Zelo aktivna in umirjena ženska. Seveda je bila na mojo pobudo pripravljena »obračunati« z mojimi številkami. Takrat sem vse njene stavke vzela bolj za hec. Ampak ženska me je zadela v nulo. Lastnosti, nagnjenja, prednosti, slabosti. Naslednjič sem ji dala datume bivših fantov in oseb, ki so mi v življenju blizu (prijatelji, starši, sestra), kar je “obrodilo” tako hudo sliko, da sem na poti domov imela mešane občutke- po eni strani navdušena, po drugi zgrožena. Kot, da bi vsakega izmed njih izjemno dobro poznala. Za vsakega posebej je natančno »vedela«, kakšen je kot človek, katere finte ima, prednosti, slabosti. Skratka- opisala jih je točno take, kot so. Z vsemi dobrimi in slabimi lastnostmi. A ne na široko, za vsakega posebej je govorila zelo specifično. In zadela je vse.
Naj še enkrat poudarim- ženska sploh nikoli ni posploševala, za vsakega posameznika je govorila zelo specifično in nikakor ne v stilu, da bi se lahko kdorkoli našel v tem. Kar zmrazilo me je, ko je za vse »izprašane datume« vedno večkrat poudarila npr. eno lastnost (ali reakcijo ali nagnjenje ali…), ki res pripada samo tisti osebi.
Nikoli tega ni želela početi za denar (povedala je, da je imela veliko ponudb).

Zataknilo se je pri fantu, s katerim greva skupno pot v peto leto. Vmes sva imela polletno pavzo, a sva se nato odločila nadaljevati. Seveda ga je zadela v nulo. Od ranega otroštva prek situacije doma, od pubertete do danes in nekaj prihodnosti. Njegova življenjska vizija, načini, reakcije, temperament, nagnjenja, pogled na svet. V koleraciji z mano je opisala vse prednosti in slabosti najine zveze, vse razloge za prepire in prednosti, ki jih imava kot par. Vse točno tako, kot v resnici je! Kdo popušča, zakaj, kdo se prilagaja, komu je kaj pomembno, kje se ujameva, kje sva si različna. Vse. A rekla je tudi, da sva za zdaj kar ok, a da to ne bo zveza za življenje. Seveda me je to precej potrlo. In seveda je vedno poudarjala, da ima človek lastno voljo in moč spreminjati, se prilagajati, odločiti- drugače. A mene bega. Vse od takrat imam občutek, da to res ni to, kar imava s fantom. Ko gre kaj narobe, hitro obupam, se sprašujem, se spomnim nanjo, na vse »zadetke«, ki jih je kot mimogrede stresala z rokava.. Mislim, da mi je ta ženska naredila precej škode, po drugi strani pa ni povedala čisto nič, kar ne bi vedela že sama. (No, razen tega, da ta zveza ne bo za življenje.) Povedala je tudi to, da imam vedno nek občutek »manjkanja« pri njem, in, češ, zelo možno bo, da mi bo ob njem, če se zanj odločim, celo življenje nekaj manjkalo. In res- to sem pri fantu zaznala še preden sem jo srečala prvič. A sem nekako to dala na stran, češ, vsak par ima težave, nikjer ni popolno in samo rožnato. Če pa potegnem črto, je med nama veliko več dobrih stvari kot slabih. Tudi fant je do mene zelo dober, spoštljiv, pozoren, ljubeč. Vem, da me ljubi. To čutim, to kaže v dejanjih. A jaz.. Jaz dvomim. In se vedno znova sprašujem. Celo o tem, če bom sploh kdaj zares prepričana, da je to res to.

Ko sem se z njo videla tretjič, po enoletni pavzi, in tudi zadnjič, sem imela občutek, da se me več ne spomni oz. zelo bežno. Spet je glede naju povedala enako, češ, to ne bo trajalo za vedno. Da bom sama imela družinske težave (kar me je presenetilo, saj se drugače super razumemo, smo si precej blizu), da bo fant uspel v poslu, sestra dobila otroka in zanj skrbela sama itd. Od te »napovedi« je pol leta. In vse to se je zgodilo. Doma smo imeli hud konflikt, sestra je v 5. mesecu nosečnosti, fant jo je zapustil, mojemu fantu pa je uspelo točno to, kar je napovedala. Z nikomer o tem nisem nikoli govorila, fant, ki je zelo racionalen človek, in bi se temu najbrž le smejal.. 🙂

Zdi se mi, da je od takrat dalje nekje globoko v meni usidran nek dvom. In sprašujem se, kako bi bilo, če je ne bi nikoli srečala- bi imela manj dvomov? Bi čutila drugače? Ali bi v najino zvezo dvomila tudi brez besed te ženske? Bi se z njim že poročila in imela otroke (fant vem, da je »tam«), če bi mi povedala, da je to to?
Kak nasvet?

Vsak se kdaj zmoti. Ona se je pri zaključku vajinega odnosa. Prenehaj dvomiti, čaka te poroka in rojstvo sina. Sedaj pa veselo na delo 🙂

Ne verjemi, da ima ta gospa kakšne nadnaravne sposobnosti. S pomočjo numerologije ni mogoče napovedati ali bo neko razmerje trajalo do konca življenja. Numerologija ne služi temu namenu, kvečjemu bi tako sposobnost imela kaka jasnovidka. Tem pa se tudi izgibaj.

Če bi bila ta gospa tako vsemogočna, bi zase napovedala zmagovalno loterijsko kombinacijo, pa verjetno ne gre za bogatašinjo. Kaj pa bi ti rekla, če bi ti napovedala, da se bosta s fantom skupaj postarala, potem pa bi se čez eno leto dokončno razšla? Dobro je, da ne vemo, kaj nas čaka, tako vedno lahko upamo na najboljše.

Verjemi v vaju in da se bo zgodilo to, kar je napovedal/a 522833. 🙂

Saj si sama rekla, da si dvomila že prej, da si čutila, da ti ob njem nekaj manjka. Torej? Sicer nam nisi zaupala, kaj je tisto, kar ti manjka in ali sploh znaš to, kar ti manjka, opisati. To je pomembno, ker če ne veš, kaj ti manjka, potem je velika verjetnost, da boš to morala poiskati pri sebi, ne pri (drugem) fantu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

522833 in cranberry, prišlo je do nesporazuma pri branju, najina poroka ni načrtovana in nisem jaz tista, ki je noseča, temveč moja sestra. Vem, napisala sem res dolg post.. 🙂

Marko, po naravi sem človek, ki dvomi. V vse, ne le zvezo. In ja, podvomila sem v to vezo, sploh po ponovnem poskusu, čeprav nama zdaj prav lepo gre. A vendar ostaja- nekje globoko v meni- nek grenak priokus te ženske in njene napovedi, saj je za vse moje bližnje zadela popolnoma vse. Za nazaj, za zdaj, za naprej. In zaradi nje sem začela še bolj dvomiti v naju in se spraševati, če je to to, kar s fantom imava.. In zdaj se sprašujem, kako bi bilo, če bi mi povedala drugače- da bova skupaj tudi ostala. Seveda bi bilo možno, da bi tudi v tem primeru šla nekega dne narazen, a vendar- važno je, kako je stanje danes. In danes nimam tiste globoke vere, da je to res to (ki bi jo lahko imela ob drugačni napovedi?), ampak se je vame naselil dvom. Pa nama sploh ne kaže, da bi šla narazen, saj nama je trenutno čisto fino, a vendar- v meni ostaja neka “rezerva”- nekoliko manj sem mu predana, ko pa gre kaj narobe, precej hitreje obupam, kot sem prej, zalotim se celo, ko razmišljam, če bova nekega dne res šla vsak svojo pot.. In to me mori, pa si vseeno ne morem pomagati..

Zdaj veš zakaj so včasih gorele grmade!??

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Ne oziraj se na to žensko ali pa tudi, oziraj se, če drugače ne gre. Pomembno je, kar sama verjamaš. Če boš dvomila in če si “po naravi” taka da dvomiš, potem dvomi vsaj na tak način, da zveza in ti ob tem ne boš trpela. Verjamem, da dvomiš zato, ker se bojiš to, kar imaš, izgubiti. Ampak dvom ti prprečuje, da se popolnoma predajaš njemu. On ta odmik čuti in tudi sam začne dvomit, ali ti daje dovolj, nato se lahko zgodi, da se tudi on začne umikat. To pa lahko res vodi do odtujitve v odnosu in na koncu do velikih vprašanj. Se pravi, predlagam ti, da o se teh dvomih s fantom iskreno pogovorita, vsakič, ko se pojavijo. Ti pogovori delajo čudeže, saj če sta ob iskren, bosta oba mirnejša in bolj predana drug drugemu. Napoved numerologinje pa boš morda tudi pozabila. Sicer pa ti je tudi sama povedala, da je življenje v tvojih rokah. Potrudi se, da bo lepše.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In s takšnim obnašanjem si na odlični poti, da se napoved uresniči.

Sicer sem ti odgovorila že na Ljubezenskih, ampak tale pripomba je pa za tukaj. Punca, ti si neumna. Karkoli se bo že zgodilo z vama, je ta zveza morda vseeno najboljša, kar jih boš imela v življenju.

Čas je, da odrasteš in začneš zaupati sama sebi in svojim občutkom. Ne zanašaj se na napovedi neznancev, pa če so te še tako točne. Ti sama moraš poznati svoje bližnje boljše, kot lahko pove o njih najboljši astrolog ali numerolog. Delaj na tem in se ne zanašaj na svetovanje od zunaj.

Predvsem pa ne krivi zunanjih svetovalcev za svoje težave in jim ne pripisuj prevelikega pomena.

Ti dvomi, ki naj bi jih zbudila napoved numerologinje, so tvoji lastni dvomi. Razmišljaj o njih in se pogovarjaj s svojim fantom o tem, predvsem pa delaj na gradnji vajinega odnosa, da bo tak, da boš zadovoljna v njem.

Če te napovedi numerologov begajo, je najboljše, da se jim izogibaš. Živi tu in zdaj in iz sebe.

Imam prijateljico, ki selektira novice oz. informacije: verjame takim, ki so ji všeč in čisto nič tistim, ki ji niso. Obenem zna s polno paro zagovarjati prvi, a tudi drugi vidik. Včasih se prav nasmehnem, kako se da vse razložiti tako, da se v pojasnilu tudi ‘najdeš’.

Ljudje, ki se poslužujejo raznih vedeževanj, naj bi računali tudi s tem, da bodo morda slišali kaj takega, kar jim ravno ne bo po godu. Res želijo biti vedeti vnaprej, kaj se jim ‘naj bi’ obetalo in ‘čakati na preži’? Četudi bi bilo to nespremenljivo dejstvo, ti greni že sedanjost in pričakovanje obdobja, ki še prihaja. V bistvu posledično preusmerjaš vitalno energijo v strah pred prihodnostjo, namesto, da bi jo zasidral v sedanjost in užival, se res čutil že danes.

Raste tisto, kar izpostaviš, čemur namenjaš svojo pozornost in čas. Če so to dobre plati, kvalitete, ki jih fant ima, razumevanje, ki ti ga zna izkazovati na pravi način (če temu ne bi bilo tako, ne bi skozi njegova dejanja čutila, da te ljubi) – imata velike in dobre možnosti, da bosta skupaj kos tudi vsem preizkušnjam, za katere danes še ne vesta in s katerimi se človek spopada takrat, ko mu pridejo na pot.

Želim ti notranje ravnotežje in srečo.

problem je v tebi, ker si izjemno sugestibilna in negotova vase. Idealen material za ljudske psihologe, ki znajo ljudi prebrati. odvisna si od mnenj in potrditev od zunaj, zato se tudi tako šlepaš preko te gospe.
imaš dve varianti: da začneš poslušat sebe in si začneš zaupati ali pa se prepustiš tej ženski in naj ona vodi tvoje življenje.

Če v nekem odnosu nisi srečna, to sama najbolje veš in ne potrebuješ nobene numerologije za to. Če si pa zaradi numerologije začela dvomit v svojo srečo, pa to nikakor ni v redu. A nimaš lastnega prepričanja? A ne veš kaj čutiš, kaj si želiš? Zaupaj vase in v svoje občutke. In v partnerja, če hočeš, da zveza funkcionira. Ko se dvom zažre pregloboko, je težko kaj narediti. Za vsako zveze se je treba trudit, jo ohranjat pri življenju. Če bo vajin odnos umrl, ne bo zaradi številk, ampak zaradi vaju dveh samih. Ne oziraj se na to. Zaupaj svojim čustvom. Zdaj si že tako dolgo s fantom, da bi lahko vedela pri čem si. Zaljubljenosti gotovo ni več in če je tisto, kar je ostalo, ljubezen, potem je to to. Pomembno je, kaj je sedaj, kaj čutim v tem trenutku. Ne obremenjuj se, kaj bo čez 10 let. Človek je minljiv. Hitro nas lahko ni več. Zato uživaj v vsem lepem, kar ti nudi življenje in ne obremenjuj se s tem kaj bo, pa do kdaj bo.
To ti pišem predvsem zato, ker sem nekaj podobnega tudi sama doživela. S to razliko, da se je v mojem primeru po nasvete k neki vedeževalki ali nekaj podobnega zatekal fant. V bistvu je bil z njo v kontaktu še preden sva se spoznala, analiza najinega odnosa je očitno prišla tako mimogrede. Bila sva nora drug na drugega od samega začetka, ampak on je v tem odnosu vedno nekaj bremzal. Ni hotel, da bi to bila takoj resna zveza, ki vodi v poroko. Bila sva nenehno skupaj, zaljubljena, kot fant in punca, pa nekaj le ni bilo v redu. Potem mi je povedal, da je v dvomih glede naju, da se boji resne zveze z mano, ker mu je vedeževalka to odsvetovala. Češ da sva čisto nekompatibilna tudi v astrološkem smislu in da se to ne bi obneslo. Jaz sem se zgrozila predvsem nad tem, da sploh verjame kaj takšnega. To me je zelo prizadelo, nisem mogla verjet, da sem z nekom 8 mesecev, a si on ne upa biti z mano zaradi ene šlogarce. Zame je bila to čisto resna zveza. Videvala sva se vsak dan, si preostali del dneva pošiljala smse, se klicarila. Potem pa se mi je v hipu porušil ves svet. Bila sem žalostna in nisem več vedela kaj naj rečem. Takrat sva se razšla brez besed. In nikoli več se nisva videla. On je to razumel kot uresničitev napovedi vedeževalke, jaz sem čakala,da se odloči. Ko sva pozneje čez precej časa govorila, je priznal, da me ima rad, a me ni hotel videt, ker je trdno verjel, da je vse »zasral«, da je itak konec. Nisem našla načina, da ga prepričam v nasprotno. Potem sem si pa rekla, kaj naj s takšnim tipom, če gradi zvezo pri vedeževalki ne tam, kjer bi jo moral. Nisem več vztrajala. Najine poti so šle potem v različne smeri, ampak zelo veliko časa sem potrebovala, da sem vse skupaj prebolela. Verjetno zaradi samega načina, kako se je vse zaključilo. Zdaj sva oba že dolgo vsak s svojim partnerjem. V zvezah, kjer ni bilo pol toliko kemije kot takrat med nama. Ko sva se enkrat naključno slišala, mi je zatrdil, da je srečen. Jaz sem se še bolj trudila razlagat kako sem srečna. Mislim,da nihče od naju ni lagal, hkrati pa nisva bila niti najbolj prepričljiva. Mogoče sva v tistem trenutku pomislila, kako bi bil, če bi bilo…

Zakaj dvomiš, boš morala odgovor poiskati v sebi, za svoje odločitve pa prevzemati odgovornost. To je lahko včasih najtežje, a četudi se boš odločila “narobe”, se boš lahko iz tega kaj naučila, spoznala sebe, odkrila v sebi kaj, kar ti meče polena pod noge in te usmerja s tvoje začrtane poti.

Želim ti veliko pozitivnih odločitev.

mene pa ta gospa numerologinja fascinira, a lahko posreduješ njen kontakt?

Najlešpa vam hvala za te odgovore, vsem in vsakemu posebej!
A65, zanimivo in krasno pisanje, hvala!

Vem, da je najbolj pomembno to, kako se bom naravnala v mislih, koliko bom v to verjela, koliko si zaupala.
S fantom se o tem veliko pogovarjava, skuša me razumeti, čeprav na to žensko in njene besede ne polaga nikakršne vrednosti. Žal je nikoli ni spoznal. Vem, da se mi je vse to zgodilo zaradi lastnih dvomov, a, kot sem opisovala zgoraj, ženska me je fascinirala s svojim “vedenjem” in vprašanje, če bi sploh dvomila v zvezo, če je ne bi nikoli srečala. Spet pa po drugi strani- mogoče pa bi dvome vseeno sprožil nekdo tretji (npr. kak drug moški, ki bi ga spoznala- le ugibam) in bi to teorijo, da so dvomi že bili v meni, čeprav “neodkriti”, potrdili. A do zdaj to ni uspelo še nikomur, čeprav so že bili primeri, ko mi je kdo namignil, da si za življenje zaslužim “nekaj več”. A me niti najmanj ni zmaknilo. Pri njej pa me je, močno.

Nikoli nisem imela njenega kontakta, videla sem jo trikrat v življenju, zadnjič pred enim letom. Je pa povdarjala, da tega ne počne “uradno”, čeprav bi imela lahko s tem velik biznis kot tudi sloves.

Dvomi so v tebi gotovo že bili, sicer ne bi nikoli šla k njej po “nasvete”. Slej ko prej bi udarili ven, tako kot si že sama ugotovila. Lahko si ji na nek način hvaležna ali pa sebi, kakorkoli ti je lažje. Vedno se da poiskat v vsaki stvari pozitivno plat, če si le pripravljen na učenje in rast.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

K njej nisem šla po nasvet (nikoli se tega nisem šla..), o tem sem pisala v prvem prispevku, ampak sem jo srečala slučajno pri gospe, kateri sem pomagala pri opravilih, kamor je ta ženska prišla na čaj. Vse skupaj je bilo najprej za hec.
Saj mi ni povedala samo negativo, ampak tudi veliko pozitivnega, predvsem pa resničnega! A vendar nisem mogla mimo stavka, da on zame ne bo za življenje…

Pozdravljena Izgubljena28

Tale stvar mi da misliti, da je v življenju veliko oprvlivcev in raznega govorenja. Si mogoče pomislila, da je tvoja “delodajalka” lahko marsikaj o tebi že prej spregovorila s to numerologinjo? Mogoče si tudi iz manjšega kraja doma?

Sicer pa me to močno spominja na moj prvi obisk pri vedeževali. Vsa vzhičena sem šla od nje. Kako je vse “vedela”. No, ko sem se počasi “streznila” sem ugotovila da vsa dognanja, ugotovitve in točne napovedi zame in za mojo družino, lahko veljajo za vsakega izmed nas. Naprimer, v vsaki družini pride kdaj do sporov, se zgodi določena nesreča, imamo uspehe in padce, v vsakem od nas je nekaj enakega karakterja, ljudje imamo ponavadi enake želje, navade in zahteve… Se pa strinjam da so zelo odlične psihologinje in takoj preberejo karakter človeka in na tem gradijo svoje “ugotovitve”. Zraven uporabljajo še statistiko, ekonomijo in razmere na trgu,..

Moji prijateljici je natvezila podobne ugotovitve kot meni, le da obrnjene moalo drugače.

Zato, če fant dela lepo s tabo, je pozoren in ljubeč,in ga imaš rada, pozabi na neumnosti ki so ti jih natvezili in uživaj v življenju z njim.
lp

K njej nisem šla po nasvet (nikoli se tega nisem šla..), o tem sem pisala v prvem prispevku, ampak sem jo srečala slučajno pri gospe, kateri sem pomagala pri opravilih, kamor je ta ženska prišla na čaj. Vse skupaj je bilo najprej za hec.
Saj mi ni povedala samo negativo, ampak tudi veliko pozitivnega, predvsem pa resničnega! A vendar nisem mogla mimo stavka, da on zame ne bo za življenje…[/quote]
Če bi blo za hec, potem ne bi tega resno vzela. Resno pa si vzela, ker je dvom že obstajal. Ampak čist možno je, da dvomiš vase, ne v njega. Občutki so lahko zelo podobni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz podatkov o bivših ne bi nikoli, ampak res nikoli, delila z nobeno vedeževalko. Ker preprosto ne verjamem v to in nimam nobene potrebe po tem, da bi o svojih pravilnih ali nepravilnih odločitvah v življenju spraševala nekoga, ki se ukvarja z vedeževanjem. Niti slučajno na čaju. Če kaj, naj mi pove, kakšno bo jutri vreme, to je pa vse, kar me zanima in še to lahko zvem od drugih znanstvenikov.
Bo pa kar držalo, kar je napisal moj predhodnik Marko, vedeževalke so kar dobre psihologinje, pa še precej izkušene v smislu poznavanja karakterjev ljudi in njihovih življenjskih razmer ter seveda na splošno razmer v družbi. Sicer pa ti ni treba bit nek Nostradamus, da ti je jasno, da človek, ki o nečem sprašuje, ga skrbi kako bo itd. tudi ima določene dvome v to zadevo, ni čisto 100% prepričan v to. Takšnemu dvomljivcu lahko hitro napoveš prihodnost. Je pa zelo pomenljivo tudi, če ti vedeževalka reče, ali bi imel/a dvome v nekaj, tudi če o tem ne bi spraševal/a nje. Drugače pa kolikor mi je znano vedeževalci večinoma dopuščajo odprte možnosti, da posameznik sam vpliva na svojo usodo in nikoli naj ne bi napovedovali smrti.
Ne pravim, da so to zdaj vsi po vrsti eni šarlatani, prevaranti. Verjetno določeni sposobnosti imajo.Ampak jaz to dojemam bolj kot neke vrste laične psihoterapevte, ki se spogledujejo s parapsihologijo, v okviru katere je še veliko neraziskanega. Preložit odgovornost za svoje lastno življenje v njihove roke pa je vsaj butasto, če ne že kaj hujšega.
Smešno mi je tudi, kako nekateri ljudje po nasvetu numerologinj, kar nekajkrat vživljenju spremenijo svoje ime. Ok, naj to naredijo, če jim ni všeč, ampak zaradi numerologije?? Saj je razumljivo,da je ime tisto, ki na nek način določa človeka, toda na kakšen način? Nas določa ime, po katerem nas kličejo bližnji ali je to ime, ki je zapisano v nekem uradnem dokumentu? A je z vidika numerologije res tako zelo pomembno, kaj piše v nekem dokumentu? Kaj pa če tega dokumenta ne bi bilo, če ne bi bilo urada, ki bi takšen dokument izdajal? A bom jaz zdajkaj bolj srečna, če mi na osebni izkaznici namesto Barbara piše Barbra, mož pa me recimo še vedno kliče Barbi? No, ni mi ime Barbara, niti Barbra, gre samo za primer.
Dajte se ljudje malo vzet v roke, pa si uredit svoje življenje, predvsem pa prevzet odgovornost zanj v svoje roke. Sami sebi največ pomenite in sami lahko najbolj spreminjate svoje življenje. Vse ostalo je larifari.

New Report

Close