Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vnet lulček

vnet lulček

Pozdravljeni dr.Tanč,
naš malček 2,5let je včeraj zvečer začel jokati, da ga boli lulček. Ko sem ga slekla, sem se kar zgrozila kako je bil otečen, rdeč, kot da bo počil. Šli smo na urgenco, kjer je starejša dr. trdila, da je zlepljen prepucij in ga je poskušala povleči, pa ni šlo. Dobili smo sumamed in garamicyn za mazat.
Mene pa zanima
1. Ali se lahko zlepi prepucij v enem dnevu, saj še en dan prej sem očistila in je šlo lepo nazaj(sicer ne v celoti, vendar glavico se je lepo videlo in odprtinico za lulat tudi)
2. Je možno, da ga je tiščal pas v avtu, ki se mu zapne med korak?(smo se cel dopoldan vozili)
3.Je možen zaplet adenoviroze (saj že tri tedne smrka, je bil prehlajen, vročina samo dva dni in sicer 37°čez en teden 38°, gnojno vnete oči)
4.danes, ko pa se oteklina počasi manjša, pa se mi zdi, kot, da ga je nekaj pičilo.( Bili smo dosti zunaj, na pesku, pri drvah,)
Prilagam današnjo sliko in prosim za vaše mnenje. Aja, ko lula ga ne boli, lula v močnem curku, boli pa ga na dotik in pravi,da ga peče ko mu namažem z Garamicynom.
Hvala in LP

Verjetno gre za vnetje glavice in kožice (balanopostitis), v takem primeru gre za rdečino, oteklino, izcedek, kar povzroči tudi zlepljenje kožice.
Pas v avtu ni verjeten vzrok.
Včasih pri nekaterih virozah vidimo, da gre tudi za vnetje drugih sluznic, ne le dihal.
Dajemo obkladke, umivamo z mlačno vodo, osušimo, kožico povlečemo, kakor pač gre, namaženo z mazilom in kožico namestimo nazaj čez glavico. Če sta oteklina in rdečina večji, dajemo hladne obkladke vsaj prvi dan (lulček ovijemo v gazo, namočeno v fiziološko).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Res je vnetje. Je dobil gnojen izcedek. Zanima pa me zakaj pride do takega vnetja? Saj vsak večer očistimo sirček in počasi, ne na silo raztegujemo kožico.
Prilagam sliko, saj se je zadnjič izgubila.

Slika se ni izgubiula, pač pa takšne slike jaz zbrišem po ogledu.
Vnetje običajno nastane, če je kožica zlepljena in je naravno čiščenje (tisto brez naše pomoči) onemogočeno. Pridružijo se ostanki urina, odluščene celice, morda vpliv viroze, ki prizadene sluznice in pojavi se vnetje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close