Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? rak želodca-konec???

rak želodca-konec???

Oče že dve leti boleha z rakom želodca. Sedaj je že leto od zadnje kemoterapije, več niso mogli naredit kot so,tako da je še samo na paliativi. Zanimajo me izkušnje tistih, katerih svojci so umrli za rakom želodca. kako veš da se bliža konec? Zadne dneve je zelo nervozen, pravi da je konec z njim, ker je tako slaboten, bolečin nima nobenih. Sicer je po malem večkrat, bruha ne, razen kadar se kaj pregreši, kile grejo počasi dol, četudi se trudi jest kalorične jedi. Je tudi slabokrven, zato je železo. Je pa čedalje bolj slabovoljen, zadirčen… Kako ste vi vedeli, da se bliža konec, kako se je kazala napredovana bolezen? Kaj vse me še čaka, kaj narest da bi imel več moči?
Zunaj tako lepo vreme, pri nas pa vse tako depresivno.

lepe praznike vsem

Mojemu stricu so letos januarja odkrili raka trebušne slinavke-ampak so mu ga odkrili že čisto na koncu-umrl je 24. februarja. Zadnje dni pred smrtjo se je izredno bal noči in pa postelje. Vedel je, da se mu bliža konec, umiral je pri polni zavesti, bolelo ga HB ni nič-vsaj tako je govoril…ne vem, verjetno je pri vsakem drugače. Predstavljam si, kakšno bolečino doživljate ko se na tihem poslavljate od njega, hkrati pa upate da to ni še konec-tako kot smo mi…do zadnjega.

Ne vem, imela sem rak želodca 13×9 cm velikega… so me odpisali…, ampak imela sem res super kirurga, ki je lahko porezal vse kar je bilo mogoče… Kmalu bo 2 leti po operaciji, pa sem še tuuuuuuuuuuuuuuuuuuu…
Zaenkrat brez težav in upam, da še na mnoga leta, :)…
Kako že pravijo, upanje umre zanje…

🙂

Očeta niso želeli operirati, ker naj bi bile bezgavke pred želodcem povečane in naj ne bi bila smiselna operacija…ma ne vem, pa onkologinja nam je rekla, da je to starostna bolezen sploh pri moških, pa saj še ni tako star 69 let…ja upanje umre zadnje. Sedaj sem ga vozila na bioterapije po Domančiču, malo več energije pa ima.

Bioterapija po domančiču ni pomagala kaj dosti. Zopet je zakrvavel tumor, bruhal je kri in ponovno pristal na transfuziji v bolnici…sedaj je zopet doma, ampak vzelo mu je moč še tisto, ki je imel, večinoma preleži, čeprav pravi da mu še ležat ne paše, hodit pa tudi ne more, ker se počuti tako slabotnega…več ne veš kaj bi naredil, da bi mu kaj olajšal, bolečin pravi da ne čuti..je pa postal čisto negativen, zaprt v sebe….grooozno je tole res…pa še ta vročina verjetno vpliva slabo..

Kdo Vam je pa to rekel, da mu bo bioenergija pomagala?
Bi bila jaz tudi tegotna, če bi mi pri raku prišli z bioenergetikom.

Kdo pa mu je dal železo za uživat? To se tudi ne ujema z vsemi zdravili in ali je sigurno, da je anemija zaradi pomanjkanja železa? In četudi je in bo jedel istočasno snovi, ki preprečujejo sprejem železa, potem to nič ne pomaga. Morda manjka le vitamin B12 ali pa foljna kislina, ampak tudi to ne bi uživala izolirano, če ni pomanjkanje dokazano.Slabost in bruhanje ali driska, pa tudi zaprtje se lahko pojavlja kot stranski učinek pri substituciji železa. Morda mu manjka barve (Hb)… Seveda, če ima anemijo, je bolj utrujen in slabosten.

Zdravnica je verjetno hotela s tem povedati, da ta bolezen pri starejših bolj počasi napreduje. Kot pišete, je imel kemoterapijo, morda pa le ni tako hudo, kot si Vi to predstavljate; saj pišete, da nima bolečin, le nekaj povečanih bezgavk. Pri hrani naj upošteva smernice in naj pije mnogo vode in grenkih čajev (regrat)…..
morda pa je tako negativen in slabo razpoložen, če je prenehal piti alkohol (?), to bi kazalo na odtegnitvene simptome. Malo tudi lažje tolerirate, če je negativen; če pomislite: hvala Bogu, da je sploh še med nami…
Mogoče bi kaj bolj spregovoril, če spregovorijo vnučki (tisti običajno niso tako zardžani). Ne poznajo tabu tem.
Vse dobro Vam in Vašemu očetu.

obupana 1234

Želela sem ti poslat PM pa pri tebi ni mogoče, kako bi te lahko jaz kontaktirala?

otrokjeangelcek,

Kako pa to, da ne funkcionira?
Moj pomožni meil je: [email protected].
lp

lahko me kontaktiraš na [email protected]

Hvala za vse nasvete. Bolezen pri očetu napreduje, pojavljajo se občasne bolečine, večino časa preleži, ponoči pa ne more spat in se sprehaja po hiši. Za hrano mu ni kaj dosti, bolj težko vse spravi dol, pa tudi več reglanov je začel jesti proti slabosti. Ne veš več kaj bi še pomagal, da bi bilo kaj boljše. Sedaj čez 3 tedne začnemo z letnim dopustom, ampak saj ne vem ali sploh kam iti, ko sem skoz pod pritiskom kdaj mi bo zazvonil telefon, da se mu je poslabšalo, da je zakrvavel, sicer je tako sestra in mama doma ob njem ampak vseeno me skrbi, čeprav je sedaj pred enim tednom povedala zdravnica, da se mu je kri poboljšala..ma ne vem, dopusta sem pa tako potrebna, ker sem že prav izmozgana od vsega, sploh ne vem kaj bi bilo prav…

Danes je oče že dvakrat bruhal, in to tako smrdečo kepo, kot da bi vse v njem že ne vem kako dolgo gnilo. Krvi ni bilo opaziti. Kaj bi to lahko pomenilo, da hrana ne gre več čez želodec in zastaja v njem? Reglan je pojedel, ampak parvi da ima tak kisel okus skoz po ustih, pa skoz se mu spahuje.

Mogoče pa ima oče ileus-zaprtje črevesja in bruha miserere, če tako smrdi. Pojdite do zdravnika, ker nezdravljen ileus se lahko tragično konča…

Smo ga peljali zdravniku, dobil je samo infuzijo, ileus naj ne bi bil. Če bo še slabše pa bo moral v bolnico. Ni mu do hrane, prav sili se, da kaj poje pa še to z odporom. Pravi da v roku enega tedna ne bo zmogel več po stopnicah, da čuti da mu vse odpoveduje. Rad bi, da bi se nehalo to kislo spahovanje, ki ima tak zoprn vonj po amonijaku, zdaj mu domo dajali vse čisto pasirano, če bo kaj bolje. Kako grozno boleče je biti tako nemočen.

vem kako se počutite..ne bom ti opisovala kaj smo mi prestajali in kako zelo je trpel,ker ti je tako že dovolj hudo…pomagaš lahko le s tem,da si ob njem in da ni sam..in če le imate možnost da je doma in doma umre…nihče ni rad v bolnišnici..ko bo tako daleč,mu tako v bolnici ne bodo mogli več nič pomagat..mi si do konca življenja ne bi oprostili če ga ne bi imeli doma in se ne bi poslovil v krogu družine…to je največ kar lahko naredite…

poskusite z napitki kot so Prosure ali Fresubin.so namenjeni onkološkim bolnikom ki več ne morejo zaužiti dovolj hrane.Poskusite..Imajo jih v lekarnah ali Sanolaborju..

Prosure tega se je tako preobjedel da mu že vsi okusi smrdijo, bom probala kaj drugega podobnega najdit, če bo lahko pojedel. Te kašice kot so Frutek to še poje, ampak to ni dovolj kalorično. Ja prav strah me je kaj vse še sledi, kakšno trplenje vseh, bog daj, da ne bo bolečin. Seveda hočemo če bo le možno, da je doma, kjer je vedno kdo ob njem.

Ali ima rad kavo mogoče? Čist tako vprašam, ker moji mami Prosure res ni bil všeč, ga je nerada pila, pa težak je za želodec… Na koncu je dobila Supportan z okusom kapučina, in je ta napitek še meni dober! En napitek ima 300 kcal.

Drugače pa priporočam kašasto tekočo hrano, kakšne juhe zelenjavne – spasirane, pa Frutke recimo…

Če bo v bolečinah le povejte zdravnikom da prilagodijo terapijo. Tudi patronažna sestra lahko pride na dom in se pomeni z njim, z vami in svetuje.

LP

DEDKU SO MEŠALI PROSURE S SADNIMI JOGURTI…SE JE NJEMU TUDI VSE SPREGABILO ČEZ ČAS…TOLE S KAVO PA JE DOBRA IDEJA..POSKUSITE

Bom poiskala supportan kapučino, ja kavo je včasih rad pil, zdaj spije kakšen brezfofeinski kapučino. Sicer pa slabo kaže, v četrtek sem ga peljala zdravnici, ker je spet bruhal, ni bila kri, zato mu je zopet dala infuzijo zdravil proti bruhanju, kislini…sem mislila, da bo kaj boljše pa me kliče včeraj sestra da je zopet malo bruhal in da je bilo bolj rjavo je rekel on in ni uspela videt ker je že spustil vodo. Sedaj me je strah, da je bila kje temna kri, bomo videli kaj bo danes, če bo zopet kaj bruhanja…on sili v bolnico, da ga priklopijo na umetno hrano, da mu nič več ne gre dol, kile pa kar grejo, jih je še samo 55 kg..grozno..ne vem več kaj bi bilo prav..

Oče je pristal v bolnici. Kaže zelo slabo. Zdravnica je rekla da ima zaporo da se mu je vse ustavilo, cel dan je bruhal blato…Včeraj ko smo bili pri njem je bil čiso oslabel…ma trga se mi srce, ko gledaš to trpljenje.Sedaj mu bodo poskušali to očistit, če bo kaj boljše..se je komu zgodilo kaj podobnega, zapora črevesja in kaj je sledilo?

New Report

Close