Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Testiranje na virus hiv

Testiranje na virus hiv

Spoštovani!

Danes sem se šla testirat na virus HIV. Od zadnjega nezaščitenega spolnega odnosa je minilo že več kot 3 mesece. V tem času sem prebolela nekaj viroz, nazadnje sem zbolela prejšnjo nedeljo, ko sem dobila vročino 37.2, ki pa še vedno traja. pregled krvi pri zdravniku ni pokazal potrebe po AB ampak zgolj neko vnetje, kar naj bi minilo samo. Danes, v torek imam še vedno povišano temperaturo (37.2-37.3, traja ves čas).

Zanima me, ali lahko vnetje, ki ne bi bilo posledica okužbe z virusom hiv povzroči navidezno “lažne” rezultate, ker če se v telesu kuha kakšno vnetje, se telo bori proti njemu, ali ne in tvori protitelesa? Ali je razlika med protitelesi jasna in je jasno da če je izvid reaktiven, je to to, virus Hiv?

Hvala in upam na čimprejšnji odgovor.

Spoštovani, blage okužbe nikakor ne vplivajo na občutljivost testiranja na virus HIV, oz. na tvorbo protiteles. Temperature 37,2 sploh še ne smatramo kot povišane, o povišani T govorimo šele pri T od 37,5 dalje.

Prvo testiranje glede okužbe z virusom HIV, ki ga opravite, je presejalno testiranje, pri katerem se uporabi visoko občutljiv test. Reaktiven presejalni test pa vedno še ne pomeni tudi dejanske okužbe z virusom HIV: po pozitivnem presejalnem testu je namreč okužbo treba potrditi še s specifičnim testom – potrditveni test.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!

Rezultat testiranja od torka, ki sem ga izvedela po telefonu tam, kjer sem testiranje opravila, pisno pa izvide dobim drug teden je: NEREAKTIVNO. Torej negativno.

Zadnji spolni odnos sploh sem imela pred novim letom, prej pa sem imela več spolnih odnosov brez kondoma z različnimi partnerji.

Zanima me, če je to to, če sem lahko 100 % pomirjena in sigurna in me ne rabi več skrbeti za nazaj, Za naprej me vsekakor bo, saj vsaka šola nekaj stane.

Hvala in lp

Spoštovani, glede na razširjenost virusa HIV pri nas, občutljivost metod ta testiranje ste lahko pomirjeni. Ob vedenju, da pa izjemno majhen delež oseb razvije protitelesa proti virusu šele v šestih mesecih po okužbi, pa bi o čisto dokončnem rezultatu govorili 6 mesecev po rizičnem stiku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozrdavljeni. pred pol leta sem imel naziščiten rizičen kontakt z žensko. na testiranje za hiv sem odšel 3 tedne po rizičnem kontaktu na transfuzijsko v lj kjer so mi naredili test. izvid je biv eia antihiv1/2/0 in hiv p24ag nereaktiven. na to sem čez en mesec šel na krvodajalsko akcijo kjer sem dobil domov izvide in je pisalo tudi use uredu. nazadnje sem odšel na test za hiv 3 mesce po rizičnem kontaktu na transfuzijsko. tudi ta test je biv nereaktiven. zanima me koliko v procentih sem lahko prepričan in pomirjen da je vse ok’ prosim za odgovor , da ne hodim več na testiranja.? lp

New Report

Close