Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija rezanje dlesni

rezanje dlesni

pozdravljeni,

meni pa je moja zobozdravnica povedala, da bom morala jeseni na operacijo dlesni in sicer naj bi mi malo “porezali dlesen” pod mostičkom. Ali je kdo od vas že imel takšno operacijo? Kako to izgleda? Koliko časa traja da se vse to zaceli in mi lahko nazaj pritrdi mostiček? Ja, vem, da bi vse to morala vprašati mojo zobozdravnico, pa je bila takrat v taki gužvi, da je nisem z vsemi temi vprašanji obremenjevala. Upam, da mi kdo od vas lahko pomaga z odgovori.

LP

Spoštovana Sandra,

če vprašanje postavljate vsem bralcem foruma, ga postavite na odprt in ne na moderiran forum, ker tukaj ni možna prosta komunikacija.
Če imate vprašanje strokovne narave pa ga ponovno postavite, da vam nanj odgovorim.

spoštovana,

ker na ta forum zahajam poredko, nisem vedela da je moderiran. Za vašo (ne)pripravljenost se vam vseeno najlepše zahvaljujem. LP

Spoštovana Sandra,

zajedljivost pa tokrat res ni potrebna.
Z vašimi vprašanji ste se obračali na obiskovalce foruma, želeli ste njihove izkušnje in mnenja (vprašanje sem danes ponovno prebrala). Če imate vprašanje zame, ga postavite, ker vam bo vzelo ravno toliko časa kot zajedljiv komentar. O moji nepripravljenosti na odgovarjanje pa vi zelo težko sodite.

Ljubi Bog!

pozdravljni!

sj ne vem kje bi začela..nimam načeloma nobenih problemov z zobmi in 3 modrostne imam že zunaj..niso me prav nič boleli..no zatakne se pri zadnjem modrostnem zobu..že ene 2-3 leta imam špičko zunaj..no in sedaj se mi je nekako vse skupaj vnelo–dlesen mi je toliko nabreknila da nisem več čutila zoba, včasih me je bolela trojka, včasih zgoraj-no verjetno prenos bolečine..no in sem šla do mojega zobozdravnika ki mi je dal trakec in rekel naj ga pridem 2x zamenat k dežurnemu ker nje pač zdj ni..no in sem včeraj šla in kokr predvidevam mi je vse okol obrezu in pol žgau da ne krvavi..tko si js predstavljam..GROZA..tega sploh nisem pričakovala in sem bila kr v šoku..rekel je samo da bol da smo obrezali ker trakec menat bi lahko prišla še 100x..no drugih navodil nobenih in jaz v šoku seveda nism nič vprašala in še s tamponom v ustih nisem mogla govort sem se samo obrnila in šla..no sedaj pa (končno:)) vprašanje..koliko časa se mi bo celilo, kdaj bom lahko normalno jedla, danes-drugi dan me zelo boli pri požiranju-predvidevam da mi jezik drgne v rob rane..ali bo dlesen zmeraj črna od žganja..zakaj se je sploh to odločil-ali to delajo(te) pogosto, ker jaz za kaj takega še nisem slišala..zjutraj sem se bala umiti zobe z zobno pasto-ali pretiravam..imam občutek da mi okža okli kar malo “pleše” ali bo vedno tako ali se mi bo normalno zacelilo tako kot je bilo prej..
vem da je malo morje vprašanj, samo res sem izgubljena-niti ne vem kako se temu reče da bi poiskala inf. še kje drugje..

hvala za odgovore in se opravičujem za cel spis

Pozdravljeni,

svetovala bi vam, da se drugič malce pogovorite z zdravnikom. Dlesen naj bi se zacelila v parih dneh. Tudi bolečine naj bi v tem času minile. Lahko si rano namažete z Gengigelom, ki bo pospešil celjenje. Poseg je bil narejen z namenom, da se razkrije zob in prepreči ponavljanje okužb.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

ta zdravnik ni bil moj in pač sem pričakovala da mi bo zamenjal trakec..to je naredil brez da bi me obvestil in na koncu s tistim tamponom ga res nisem mogla nič vprašat..od tega “posega” je že 5 dni in me še vedno boli, sem šla nazaj in mi menjavajo trakce..še zmeraj težko jem..upam da se kmalu zaceli in neha bolet..

hvala za odgovor

Pozdravljeni,

zdravnik vam je sam dolžan pojasniti postopek. Rane se v ustih navadno zacelijo v roku tedna dni.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!
Čez osmico spodaj mi raste dlesen in prekriva delček zoba. Zobozdravnik mi je pri prejšnjem obisku rekel, da bi naslednjič to dlesen porezal, saj naj bi se pod njo nabirala hrana, kar lahko privede do težav. Na tej osmici sicer že imam plombo. Tako stanje je pri meni že kar nekaj let (cca 8) in težav še nisem imela. Zanima me ali je tako rezanje dlesni nujno?
Poleg tega nameravam v kratkem zanositi. Enkrat sem že bila noseča , in sicer sem imela spontani splav v 5 tednu nosečnosti. V tem času sem imela vnete oziroma občutljive dlesni tako, da sem le stežka pojedla cel obrok. Zanima me ali je to normalno (brala sem namreč, da do vnetja dlesni pride šele v kasnejši nosečnosti) in ali je za tak primer bolje, da dlesen »umaknem« stran iz zoba.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem!

Pozdravljeni,

na žalost vam brez kliničnega pregleda ne morem odgovoriti ali je pri vas ta poseg priporočljiv; sicer, če niste imeli težav z zobom, morda rezanje le ni potrebno. V nosečnosti se dlesni pod vplivom hormonov spremenijo, pogosteje vnamejo, nabreknejo, zato je potrebna še natančnejša higiena.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close