Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Efloran in dojenje

Efloran in dojenje

Pozdravljeni,

imam 6 mesečnega dojenčka, katerega dojim in trenutno uvajam en gost obrok. Zaradi notranjih hemeroidov sem šla na pregled, kjer so mi enega podvezal in dali antibiotik Efloran za tri dni. Zatrdili so mi, da ga lahko jemljem kljub dojenju. V lekarni pa so mi rekli, da ne smem dojiti, prav tako mi je odgovorila otrokova pediatrinja. Problem je v tem, da hčerke nikakor ne pripravim, da bi pojedla kaj adaptiranega mleka (ne po flaški, žlički, kozarčku). Ali res ne smem dojiti pri tem antibiotiku?

Hvala in Lp

Za Efloran (metronidazol) obstajajo različna poročila o uporabi med dojenjem. Zagotovo dolgotrajna terapija ni primerna, Zaradi nekaterih neželjenih učinkov na živalih, je uporaba med dojenjem odsvetovana, če je na voljo še kakšno drugo zdravilo. Po enkratnem odmerku se svetuje pavza dojenja za 12-24 ur.
http://www.drugs.com/breastfeeding/metronidazole.html

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Sem v veliki dilemi vas lepo prosim za nasvet…

Že kake 3mesece imam po obrazu – okrog ust in okrog levega očesa, rdeče izpuščaje, ne srbijo, ne pečejo, so pač rdeči, kot skupek drobnih rdečih pikic.
Najprej sem mislila, da bodo izpuščaji minili sami od sebe, da so nastali zaradi mraza ali sem mogoče kaj takega pojedla…ampak ne izginejo in ne vem zakaj so nastali.

Imam 10mesečno hčerko, ki je zaradi izpuščajev na vratu dobila kremo Locoidon. Pediatrinja je rekla, da lahko poskusim s to kremo tudi jaz. Izpuščaji so izginili v treh dneh. Težava pa je v tem, da so se tako po prenehanju uporabe spet pojavili. Ker pa je to kortikosteroid, je ne smem niti ne želim več uporabljati.

Nato sem šla k osebni zdravnici in ona mi je svetovala kremo Rozamet 10mg/g. Ker sem prebrala, da je ob dojenju odsvetovana, sem poklicala zdravnico in ji to povedala, pa je rekla, da mi bo napisala drugo. Sedaj imam Klindamicin 1% dermalno raztopino.

Ampak tudi na tem piše, da je v času dojenja odsvetovano!

V lekarni so mi rekli, da ni problema, da lahko uporabljam tudi če dojim (za obe varianti).

Zdaj sem zmedena, ker nekaj piše v navodilih, zdravnica in lekarničarke mi govorijo drugače!!!

Sploh pa sem prebrala, da je Klindamicin antibiotik namenjen zdravljenju aken, jaz pa aken nimam.

Prosim za nasvet katero zdravilo je zame najprimernejše.

Hvala že vnaprej!

Anita

Najprej o kortikosteroidnih kremah in pretiranem in neosnovanem strahu pred njimi. Le dolgotrajna (večmesečna) neprekinjena, torej pretirana uporaba povzroča razbarvanje in tanjšanje kože. To so odlična zdravila in zaradi neosnovanega strahu se uporabljajo premalo časa ter se odlaša s pravočasnim začetkom zdravljenja, kar povzroča slabše rezultate in nepotrebno poskušanje z drugimi zdravili, ki so mnogo manj učinkovita ali sploh niso.
Mazilo, ki ga uproabite na majhnem delu kože (kot je npr. predel ob ustnicah), ne deluje škodljivo. Le 10% namazanega se sploh vsrka v krvni obtrok in le okoli 5-9% tega vsrkanega se izloči (če sploh) v materino mleko. Na splošno je le nekaj psihiatričnih zdravil, ki jih med nosečnostjo in dojenjem nikakor ne smemo jemati, vse ostalo gre na račun tega, da niso testirana na doječih materah in se torej odsvetujejo nasplošno, ker ni izkušenj.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close